Jak to jest z tym czasem atomowym?
Odpowiedz do tematu

: Jak to jest z tym czasem atomowym?
Zauważyłem to dziś przez przypadek...

Do ustawiani zegarków używam tej stronki:

http://wwp.greenwichmeant...on/poland/time/

Któryś z Was (chyba Alamo) podawał w ruskim dziale taką stronkę z czasem:

http://inosak.org/tools_clock.html


Co ciekawe oba zegary są w necie i atomowe niby a różnica w czasie między nimi to 4sekundy.

Ten drugi link to czas z Greenwich więc wydawałoby się, że on jest właściwy...niemniej jednak jest to dosyć dziwne, że różnica jest tak spora.

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
:
Może go uruchomili w innym momencie ;) ...
A na serio : nie wiem jaki jest WZORZEC atomowego zegara. Może to z tego wynika ?
Ja mam radiówkę do synchronizacji, i tyle.

:
Porównałem z G-Shockiem który się synchronizuje radiowo i idzie idealnie z tym z Greenwich...tak więc prawda leży bliżej Londynu : )

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
:
Widać że te czasy z zegarów atomowych podawane przez te strony to sprawa czysto umowna .

:
Zegary Atomowe sa slawne ze swojej dokladnosci,a nie pokazywania tego samego czasu ;)
Nie sadze,zeby wszystkie zegary atomowe na swiecie synchronizowaly sie ze soba.

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
A czy w przypadku zegarów w internecie w grę może jeszcze wchodzić kwestia łącza, serwerów i innych takich?
(Nie bardzo się na tym znam)

:
Po analizie wychodzi na to, że ten z Greenwitch jest dokładny jak trzeba bo idzie równo z synchronizowanym radiowo Casio (równo co do sekundy!).

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
:
Pewnie problem nie leży w zegarze, ale w samej stronie. To, co pisze Santino + fakt, że czas na stronie prezentuje skrypt odpalony już lokalnie na kompie, z którym przeglądarka teoretycznie może zrobić "co chce".

:
Pisar,bo Casio w Europie synchronizuja sie z zegaren w Greenwich (-;

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Janek napisał/a:
Pisar,bo Casio w Europie synchronizuja sie z zegaren w Greenwich (-;


Z tego co wiem to z tym we Frankfurcie...przynajmniej te w PL ; )

Ostatnio zmieniony przez pisar 2010-11-17, 14:41, w całości zmieniany 1 raz
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.