SPA we wlasnym zakresie
Odpowiedz do tematu

: SPA we wlasnym zakresie
Panowie, znacie moze jakas stronke, na ktorej opisane sa techniki renowacji zegarkow? Chodzi mi o chemie jaka stosowac do mycia np. tarczy, zeby jej nie zniszczyc, jak i czym polerowac koperty zlocone, zeby nie przetrzec powloki itp itd.
Wiem, ze mozna ta wiedze zdobyc grzebiac po forach, ale moze jest jakis blog gdzie ktos w ramach pasji dzieli sie taka wiedza i sporo rzeczy jest w jednym miejscu?

Pozdr
strix

:
Pamiętam z zaprzyjaźnionego forum :grin: , że jeden z dawno tam nie widzianych bywalców, czyli niejaki Wocio, kiedyś napisał sążnisty artykuł o tym, jak odnawiać starocie.

...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
:
Owszem crayzee, dobrze mówi - pamiętam posty Wocia - bardzo konkretne, dokładnie opisane, dobre fotki.

Strix

Pytanie oczywiście jakimi rozporządzasz siłami i środkami - w sensie umiejętności manualnych, cierpliwości , podstawowych sprzętów itp.

po za tym to wiedza która się kumuluje jak słusznie zauważyłeś ale w każdym przypadku stosuje się coś innego.

Przykład - bylem u zegarmajstra z wostokiem murzynkiem, jednak tarczą oryginalną ale mocno matową i zniechęcającą zagaduję co by tu zrobić a on bierze wacik na wykałaczkę, moczy w czymś i szu szu tarcza błyszczy jak psu j.. Pytam - co to było - a on rozczulająco - no wie pan lekko oliwką przetarłem...

takich przykładów ile majstrów znam duużo - choć zawsze zostanie mi w pamięci pewien stolarz który linie po ołówku zmywał szamponem rumiankowym bo taki miał w warsztacie :mrgreen:

:
strix, zostaw tarczę temu poljotowi!

Niestety z tarczą należy bardzo uważać bo można narobić dużo szkód - np napisy bardzo łatwo schodzą ;)
Czasem da się coś zrobić ale rzadko ;)

Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
:
trzeba niestety własnoręcznie zniszczyć kilka tarcz żeby się przekonać do tej prawdy...

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.