Problem z U bootem Orłem
Odpowiedz do tematu

ukasz196
[Usunięty]
: Problem z U bootem Orłem
Witam na początku się przywitam nazywam sie Łukasz Daniluk. Przeczytałem świetny post na temat parnisa orła uboot i zakupiłem sobie taki zegareczek ale przy drugim nakręcaniu coś się stało i wyciągnąłem razem z koronka wałek. Wałek mogę włożyć na swoje miejsce ale nie mogę nastawić zegarka i wałek da się wyjąc bez żadnych problemów, odkręciłem dekielek ale nie widzę żadnego przycisku który uwalnia wałek myślą ze się może zawiesił. Pomocy!!!

Ostatnio zmieniony przez 2011-01-23, 19:26, w całości zmieniany 1 raz
:
Na lewo od wałka naciągu jest taka mała śrubka która służy do blokowania wałka, włóż wałek na miejsce i spróbuj ją dokręcić, jeśli to nie pomoże to konieczna będzie wizyta u zegarmistrza, lub odesłanie zegarka do dostawcy.

ukasz196
[Usunięty]
: Parnis Orzeł
Mam problem podczas nakręcania zegarka wyciągnąłem wałek razem z koronką z zegarka i teraz jak wkładam to da się nakręcić, ale jest problem nie mogę ustawić wskazówek i wałek wyjmuje się bez problemu.



mod edit : poprawiłem fotkę

Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2011-01-23, 18:04, w całości zmieniany 5 razy
ukasz196
[Usunięty]
:
zegarek zakupiłem z eBay z Hong kongo i to pierwsze moj chinski zegarek i taki zonk i chyba mi sie nei oplaca odsyłac tak daleko.

:
Jak radził Svedos spróbuj zrobić tak - włóż wałek i dokręć śrubą zaznaczoną na czerwono:



jeśli nie pomoże to naprawa u zegarmistrza - jest prosta i nie powinna być zbyt kosztowna

Ostatnio zmieniony przez kadarius 2011-01-23, 18:15, w całości zmieniany 1 raz
:
Z ewentualnym odesłaniem też nie jest tak źle - zegarek o podobnej masie rejestrowanym priorytetem kosztuje około 20 złotych. Na razie włóż wałek i dokręć śrubkę (swoją drogą wygląda na lekko zmasakrowaną już ... ) jak mówią chłopaki.

ukasz196
[Usunięty]
:
Dziękuje bardzo za pomoc Svedos już zrobione, dziękuje z pomoc może banalną ale dla laika bardzo pomocną a śruba wyszła tak tylko na fotce jest wszystko ok:)

Ostatnio zmieniony przez ukasz196 2011-01-23, 18:30, w całości zmieniany 1 raz
:
ukasz196, działa ???

:
Na przyszłość, tej śróbki nie wolno odkręcać, wolną ją tylko poluzować o 1-1,5 obrotu, jak się ją odkręci to trzeba cały werk rozbierać żeby trafiła na swoje miejsce.

:
Cały werk ?
Ja tarcze ściągam :twisted:

ukasz196
[Usunięty]
:
Działa miałem tylko problem z takim małym wkrętakiem.

:
Często po taki zabiegu trzeba jeszcze poprawić położenie beczki.

:
ukasz196 napisał/a:
Działa miałem tylko problem z takim małym wkrętakiem.


i gitarra :mrgreen:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.