pytania techniczne o asianunitasa
Odpowiedz do tematu

: pytania techniczne o asianunitasa
hej, jestem totalnym laikiem w tym temacie ale chyba coś tam pogmeram - w związku z tym mam do Was 3 pytania:
1. poproszę o jakiś link do tutoriala/opisu jak wyjąć asianunitasa z koperty (bez uszkodzeń), coś jak dział z seiko na GMT
2. poproszę o informację, jeśli ktoś wie, jaka jest odległość pomiędzy powierzchnią wskazówki godzinowej a dolną powierzchnią wskazówki minutowej
3. jaka jest grubość górnej części kanapki, ewentualnie całości tarczy. Czy między nimi jest jakakolwiek przerwa czy przylegają bez przerwy?


dzięki

Skate or die!
:
Ad. 1
Odkręcasz dwie (lub trzy) śrubki na brzegu mechanizmu trzymające blaszki, i wyjmujesz je razem z owymi blaszkami.
Wciskasz delikatnie pin do zwalniania wałka, i wyjmujesz wałek.
Obracasz zegarek, i mechanizm wypada. A jak nie wypada - to mu trzeba pomóc wypaść.
Ad. 2
Nie rozumiem pytania
Ad. 3
Nie przylega idealnie, bo jest pomiędzy nimi warstwa kleju. Grubość to Svedos będzie wiedział, mierzyliśmy do PZLki.

:
ALAMO napisał/a:
Ad. 1

Wciskasz delikatnie pin do zwalniania wałka, i wyjmujesz wałek.

Ad. 2
Nie rozumiem pytania
Ad. 3
Nie przylega idealnie, bo jest pomiędzy nimi warstwa kleju. Grubość to Svedos będzie wiedział, mierzyliśmy do PZLki.


no właśnie gdzie ten pin? w seiko widzę od razu ale tutaj :???: może nie w tym miejscu patrzę...
podrzucisz fotkę z zaznaczeniem?

ad 2 - wiedziałem, że zamącę za bardzo.
Chodzi mi o to jaka jest przestrzeń między wskazówkami?
ad3.
Svedosie drogi - jak możesz to zapodaj ten wymiar, ewentualnie grubość samej "góry kanapki"

Skate or die!
:
Przestrzeni między wskazówkami nigdy nie mierzyłem i w zasadzie to ona może być rożna w zależności od tego jak głęboko są wciśnięte wskazówki na osiach.

Co do kanapek to mają one rożną grubość w zależności od użytej blachy i trzeba je po prostu zmierzyć, mają też rożną konstrukcję i w niektórych jest pomiędzy nimi warstwa kleju a w niektórych nie ma.

Wymiarów w tej chwili nie podam bo po prostu nie pamiętam.

:
U mnie akurat jest śrubka a nie pin, ale pin jest w tym samym miejscu :



Ad. 2
Przestrzeni jest tyle, ile zostawisz wciskając wskazówki :-)

:
dzięki Pany! właściwie to jest to o co mi chodziło.

Skate or die!
:
mam jeszcze 2 pytania:
Czy jak kupię do modowania zegarek na asianunitasie z sekundą na 9 i będę chciał wymienić tarczę na pełną, bez sekundy - to czy nie będzie tam nic wystawało po tej sekundzie? żaden wałek czy jak tam to zwał?
oraz czy mocowania tarczy do anitasa są takie same we wszystkich wersjach?

Skate or die!
:
Będzie wystawała oś sekundnika, i o ile w tarczach kanapkowych można przewiercić dolną część kanapki i lekko nawiercić górną, o tyle w tarczach jednoczęściowych bez szlifowania osi sekundnika się nie obędzie.

:
będzie wystawało, będziesz musiał albo nawiercić dolną częśc kanapki, tak żeby oś sekundowa weszła, albo przyślifować ta oś. nożki do tarcz wydaje mi się że są takie same
w 6497 i 6498

:
no to dupa - szukam dalej...

Skate or die!
:
Żadna dupa - można zdemontować oś sekundową przecież.
I tak Ci majster będzie to składał, tak? Poradzi sobie z tym :-)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.