Dwa k³opoty w zwi±zku z mechanizmem od Maryny...
Odpowiedz do tematu

: Dwa k³opoty w zwi±zku z mechanizmem od Maryny...
Zacz±³em siê bawiæ w rozkrêcanie i modowanie, no i jak to na pocz±tku, co¶ musia³em popsuæ :-/

A wiêc tak - problem nr 1 to ukrêcone ¶rubki do mocowania mechanizmu w kopercie. Te co przytrzymuj± blaszki. Badziew to jaki¶ straszny i siê oba ³ebki poukrêca³y. I co teraz? Jak zamocowaæ napêd ¿eby nie lata³ w kopercie?

Problem nr 2 - pier***ony drucik :evil:
Po zdjêciu tarczy ukazuje siê naszym oczom taka blaszka która przykrywa mechanizm koronki (sorki za laickie nazewnictwo). Musia³em j± odkrêciæ (jedn± niebiesk± ¶rubk±) bo co¶ tam pod spodem pospada³o i w tym momencie wspomniany drucik wyskoczy³ i tyle go widzia³em :???: Taki malutki pa³±czek druciany.

Porad¼cie co¶ kumotrzy...

Segoy
:
No to bez wizyty u zegarmajstra siê nie obêdzie, urwane ¶rubki trzeba odkrêciæ lub rozwierciæ, a wyskoczy³a ci sprê¿ynka od której¶ z d¼wigni przestawiaj±cej koronkê, i z tym mo¿e byæ problem, chyba ¿e majstrowi bêdzie siê chcia³o i co¶ dopasuje.

A na przysz³o¶æ dobra rada, nigdy nie eksperymentujemy na nowych zegarkach jak nie mamy do¶wiadczenia, najpierw trzeba poæwiczyæ na jakim¶ bazarowym destrukcie.

Sprê¿ynkê mo¿esz jeszcze odszukaæ, na kolanka i "czeszesz" pod³ogê milimetr po milimetrze, to jest skuteczna tylko ¿mudna metoda.

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2011-05-10, 12:57, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
: Re: Dwa k³opoty w zwi±zku z mechanizmem od Maryny...
Segoy napisa³/a:

A wiêc tak - problem nr 1 to ukrêcone ¶rubki do mocowania mechanizmu w kopercie. Te co przytrzymuj± blaszki. Badziew to jaki¶ straszny i siê oba ³ebki poukrêca³y. I co teraz? J


¦rubki raczej by³y OK. Spojrzyj na ich ¶rednicê i wyci±gnij wnioski co do si³y dokrêcania.
I nie zra¿aj siê - numer ze "znikaj±ca sprê¿ynk±" przerabia³ ka¿dy. Nastêpnym razem zaoytaj jak to zrobiæ.

BTW: mam nadziejê ¿e to by³ jaki¶ Wostok, a nie np Rolex stryjka? :mrgreen:

J.

:
To by³a Mary¶ka, tylko nie wiem na jakim werku. :wink: :wink:

:
Z tytu³u wnioskujê ¿e Asia unitas ..

:
Teraz doczyta³em :mrgreen:

:
Rudolf napisa³/a:
Z tytu³u wnioskujê ¿e Asia unitas ..


A kto czyta tytu³y? :smile:

Segoy - na pod³ogê...

J.

:
Przyda siê latarka, skieruj snop ¶wiat³a równolegle do pod³ogi, wtedy widaæ cienie tego co jest na pod³odze, mam to przetestowane :mrgreen: :mrgreen:

:
jak mi spadn± jakie¶ cze¶æ na pod³ogê, to ¶rednia odnajdywalno¶æ wynosi 50 %,
ju¿ ze 3 razy rozpruwa³em worek odkurzacza i szuka³em ¶rubek...

:
Mnie jak co¶ spada w nieznanym kierunku, to nas³uchujê mniej wiêcej gdzie, potem latarka w rekê i po jakim¶ czasie "bingo" skuteczno¶æ tej metody okre¶lam na 90%.

:
Svedos napisa³/a:
Mnie jak co¶ spada w nieznanym kierunku, to nas³uchujê mniej wiêcej gdzie, potem latarka w rekê i po jakim¶ czasie "bingo" skuteczno¶æ tej metody okre¶lam na 90%.


Niezwykle skuteczne w przypadku sprê¿ynki od tiretu. Takie odleg³e 'ppuk' kiedy odbija siê od mebli :twisted:

J.

:
podpowiadam czesanie dywanu magnesem - taki neodymowy najlepszy bo nawet stalowe elementy antimagnetic ³apie :razz:

:
Svedos napisa³/a:
Przyda siê latarka, skieruj snop ¶wiat³a równolegle do pod³ogi, wtedy widaæ cienie tego co jest na pod³odze, mam to przetestowane :mrgreen: :mrgreen:


Pomys³owy Dobromir normalnie :razz: :razz:

G. Gerlach - polskie zegarki

Szczê¶cie dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
:
Ale siê ubawi³em czytaj±c wasze rady :mrgreen:

Zw³aszcza, ¿e chodzi³o mi o to jak przymocowaæ werk kiedy mam spieprzone ¶rubki oraz sk±d wzi±æ, ewentualnie czym zast±piæ ten g³upi drucik :razz:

No ale fakt - sposobu z latark± oraz magnesem nie zna³em. Najgorsze, ¿e ¿ona zd±¿y³a ju¿ odkurzyæ :evil:
Co do odg³osu - ja te¿ s³ucham gdzie spada. Tym razem nie by³o odg³osu spadania. Wiêc albo sprê¿ynka ca³y czas jest w górze, albo spad³a na co¶ miêkkiego :wink:

Segoy
:
Ja mam magnes z glosnika i zapierdzielam nim po podlodze.Znajduje zwykle w pare minut i nie wstaje z kolan dopoki nie znajde.

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pe³na wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.