Piszemy poprawnie po polsku!
Odpowiedz do tematu

:
Santino napisał/a:
A jak piszesz pismo do Urzędu, czy maila do szefa, czy cokolwiek innego na komputerze, to też nie używasz "ogonków"?


No, jak do Urzędu, to Ogonki są obowiązkowe. :smile:

Gbó.

:
Santino napisał/a:
A tego akurat nie jestem w stanie zrozumieć. A jak piszesz pismo do Urzędu, czy maila do szefa, czy cokolwiek innego na komputerze, to też nie używasz "ogonków"?

Ja też nie, ale mnóstwo znanych mi inteligentnych i kulturalnych ludzi tak robi. Dlatego to zaakceptowałem :) Dodatkowo dużo osób mieszkających za granicą pisze bez polskich znaków, bo musieli by ciągle przełączać układ klawiatury (co jest upierdliwe).

Pupcia rubcia salcesonik, heloł beloł w dupę słonik!
:
Znaczy, że nas można olewać... :-(

:
Santino napisał/a:
Znaczy, że nas można olewać...

Nie popadajmy w skrajności ;)

Pupcia rubcia salcesonik, heloł beloł w dupę słonik!
Blaz
[Usunięty]
:
bEEf napisał/a:
Santino napisał/a:
A tego akurat nie jestem w stanie zrozumieć. A jak piszesz pismo do Urzędu, czy maila do szefa, czy cokolwiek innego na komputerze, to też nie używasz "ogonków"?

Ja też nie, ale mnóstwo znanych mi inteligentnych i kulturalnych ludzi tak robi. Dlatego to zaakceptowałem :)


Mnóstwo inteligentnych i kulturalnych ludzi puszcza bąki niedyskretnie. Czy to znaczy, że mam to zaakceptować, bo są inteligentni i kulturalni? :cool:

Rozumiem sprawę zagraniczniaków, bo rzeczywiście przełączanie klawiatury jest uciążliwe, ale jeśli przysłowiowy brak ogonków bierze się z lenistwa, to sorry, ale nie. :cool:

Powtarzamy też stale, że nie chodzi o to, że będziemy biegali z linijką i literka milimetr przesunięta, to po łapach. Chodzi o poprawienie generalnego stylu. :wink:

:
bEEf napisał/a:
Nie popadajmy w skrajności

;-)

Wywieram presję na leniów, żeby się zmobilizowali ;-)

:
Ja w swoim i-cośtam też nie mam polskich znaków. Nie zawsze brak ogonka wynika z lenistwa.

Kuba
:
Santino napisał/a:
Wywieram presję na leniów

Daaaaj spooookój ......

Blaz
[Usunięty]
:
quub napisał/a:
i-cośtam


Nie chcę być złośliwy, ale to wszystko tłumaczy. :lol:

:
quub, Masz na pewno - skoro ja mam, to i u Ciebie powinno być ;-)

Jak chcesz zrobić np. "ą", to przytrzymujesz "a" przez sekundę i rozwijają Ci się opcje ogonków - dość wygodnie to działa - dla mnie nie ma problemu.

:
Rzeczywiście :shock: :mrgreen:

Kuba
:
Santino napisał/a:
Piotrek, ja bardzo często piszę z iPhone'a - nie mam żadnych problemów z pisaniem polskich znaków, przecinków itp.


Odpowiem tak: jak piszę z samsunga to upierdliwe to raczej nie jest ale na iCośtam to jest masakra! I weź "se" sam przełączaj ogonki z rozwijaną listą (co trwa godzinę i przypomina pisanie na starych telefonach bez T9 sprzed 10 lat).
Tylko, że czytanie foruma na iPadzie jest wygodniejsze niż na 4" ekranie - dlatego często piszę z iCośtam. Ale słownik to tam jest kompletnie od czapy... załąmka.
Zdarza się więc czasem, że człowiek w zaufaniu do słownika (przyzwyczajony do przyzwoitego działania T9) pisze szybko tekst i nie czyta jakie kwiatki wrzuca iPad. Potem szybkie: wyślij, czytam... i jest :shock: i potem znowu edycja, poprawki (a można coś pominąć) - aż odechciewa się pisać.

Wiem, że to nie jest usprawiedliwienie - bo można nie pisać wcale :mrgreen: albo zmienić sprzęt. Chodzi mi jedynie o to, że nie zawsze to może być lenistwo i przydałoby się trochę zrozumienia tak jak dla zagraniczniaków.

Skate or die!
Blaz
[Usunięty]
:
prezesso79 napisał/a:
przydałoby się trochę zrozumienia tak jak dla zagraniczniaków.


A może przydałoby się trochę zrozumienia dla słowa pisanego? :cool:

Po raz ostatni piszę: NIE BĘDZIEMY SIĘ CZEPIAĆ KAŻDEGO BRAKU PRZECINKA CZY KROPKI! BĘDZIEMY ZA TO TĘPIĆ POWTARZAJĄCE SIĘ LENISTWO I LEKCEWAŻENIE JĘZYKA POLSKIEGO!

Kluczem do zrozumienia są pojęcia: powtarzające się, lenistwo.

Paniatno? :cool:

:
Santino napisał/a:
...
Fazi napisał/a:
Ja nauczony od zarania netu pisac bez znakow diakrytycznych

A tego akurat nie jestem w stanie zrozumieć. A jak piszesz pismo do Urzędu, czy maila do szefa, czy cokolwiek innego na komputerze, to też nie używasz "ogonków"?

Santino napisał/a:
Znaczy, że nas można olewać... :-(

Santino napisał/a:
bEEf napisał/a:
Nie popadajmy w skrajności

;-) Wywieram presję na leniów, żeby się zmobilizowali ;-)

Blaz napisał/a:
...Rozumiem sprawę zagraniczniaków, bo rzeczywiście przełączanie klawiatury jest uciążliwe, ale jeśli przysłowiowy brak ogonków bierze się z lenistwa, to sorry, ale nie. :cool: ...

Wiecie co - tak po (krasno)ludzku jest mi pierwszy raz na tym Forum przykro, oj bardzo przykro... :cry:
Zamykam sie zatem w sobie (bez udzielania odpowiedzi wymijajacej... nawet) :cry:

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
Blaz
[Usunięty]
:
Fazi, my to samo dostrzegliśmy - że dla wielu zawsze znajdzie się usprawiedliwienie dla swojego lenistwa i burdelu językowego. Dlatego też w tym wątku apelujemy i informujemy, ale za kilka dni, po pewnym okresie ochronnym, zaczniemy naprawdę mazać na czerwono, dawać ostrzeżenia i kasować posty.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.