Pytanko o zegarki z ebaya
Odpowiedz do tematu

: Pytanko o zegarki z ebaya
Na ebayu jest pelno zegarkow znanej firmy "Favre Leuba",ktore wysylane sa z indii.Wiekszosc ma tarcze opisane jako odnowione.I tutaj pytanie.Czy te zegarki to proste skladaczki z roznych modeli,czy oryginaly z nowymi tarczami?Cena nie jest taka straszna,planuje takowego kupic.Dlatego pytam.

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Są to odmalowane oryginały.
Za to trzeba uważać bo ten gość ma zegari generalnie z kiepskim stanem technicznym mechanizmów - mój HMT nie dawał się nakręcić ...

:
Ja swojego Favre sobie chwalę ;)
http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=1804
ale zasyfiony jest nieco i za jakiś czas trafi do spa

Szukaj takich z nakładanymi indeksami - te tarcze wyglądają jakby tylko były wyczyszczone a nie malowane.

Foch und Ch.
:
O firmie slyszalem nie raz,zastanawiam sie jednak gdzie ja plasowac?Tzn.do jakich innych firm szwajcarskich mozna ja porownac?

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Jako jedną z najstarszych manufaktur zegarkowych
http://en.wikipedia.org/w...ldest_companies
Znalazłem etylko 2 starsze: JeanRichard i Blancpain. Teraz moim zdaniem nie wie gdzie iść ale kiedyś robiła naprawdę wspaniałe zegarki.

Foch und Ch.
Blaz
[Usunięty]
:
Na wus jest chyba nawet specjalny dział poświęcony tej manufakturze. Kompletne kompendium informacji. :wink:

:
No to powiedzmy,ze mowimy o zegarkach z ery sea kingow,sea chiefow itp. Chodzi o jakosc i jakis tam prestiz.Czy mozna je plasowac na rowni z np.tissotami,omegami,czy moze wyzej?

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Hmm...
Nie uplasował bym Tissota na tym samym poziomie co Omega, przy założeniu że nawet lubię samą markę.
Spójrz na to szerzej : to jest bardzo stara marka, w większości wypadków mechanizm to inhaus. No i ilu ludków w Polsce taką ma :-) ?

:
Zle sie wyrazilem,postawilem przecinek po Tissocie,nie plasowalem go tak samo jak omesi (-;
Btw,czy to skladak,czy seryjnie byl taki wzor tarczy i czerwona sekunda?

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
Blaz
[Usunięty]
:
Sekundowa na pewno współczesna. :mrgreen:
Sama tarcza raczej też, ale nie jest w 100 procentach pewien. Niech się bardziej fachowi kumotrzy wypowiedzą. :roll:

:
Moim zdaniem składak: tarcza odmalowana, sekunda z innej parafii. Szukaj tarcz z nakładanymi indeksami bo ich nie odświeżają, mechanizm Twin power (to ich własny mechanizm). Ten na zdjęciu ma tak jak mój jakiegoś modyfikowanego A. Shilda.

Foch und Ch.
:
Ja mam takiego bauhausa:



Z werkiem - wspolnym dzielem kilku firm (m.in. Doxa i GP na eboszu AS):



Kazda firma dokladala swoja mikroregulacje - FL wymyslil, jak widac, regulacje przez zebatke.

:
Zbyszke, pozamiatałeś tym garniturkiem :wink: :lol:

:
Ten sea chief z lewa sekunda i tarcza to wlasnie dual power, ale poszukam z tymi nakladanymi (-;

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
No w sumie, jesli decydowac sie na jakis zegarek od FL, to chyba jednak z mechanizmem 25x - tym z dwoma bebnami.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.