poszukiwany zegarmistrz
Odpowiedz do tematu

: poszukiwany zegarmistrz
Witam.
Zachciało mi się chrono więc mam (Poljot chrono mechanizm 3133) :twisted: a teraz szukam magika który pomógł by mi przywrucić go do życia. Kumotrzy polećcie mi dobry zakład gdzie mogli by to zrobić solidnie i nie zdarliby ze mnie. Z góry dziękuję za wszelkie informacje :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez mpawel 2010-10-05, 21:54, w całości zmieniany 2 razy
:
Za naprawę chrono 3133 to niestety każdy zegarmistrz Cię ceną wystraszy (chyba, że tylko czyszczenie i smarowanie w szufladowym "zastałym" NOS-ie z lat osiemdziesiątych - wtedy zapłacisz około 100pln- to bedzie tanio). W przypadku "reanimacji" chodzącego zegarka z potrzebą regulacji stopera - złe zerowanie, "slizganie" się mikrozębatki to będzie koszt od 150 w górę, a jak sa duże braki to zapomnij - kiedyś była na kizimizi dyskusja, że lepiej kupić NOS-a za 400-500pln niż trupka za 150 i go później naprawiać. W W-wie to u J.Rosiaka możesz spróbować - po otworzeniu wstępnie Ci wyceni naprawę i raczej tyle weźmie - a czy to dla Ciebie będzie do przyjęcia to już inna sprawa (+koszt podróży w dwie strony bo o tym zapominamy często przy calkowitym koszcie "uzyskania" sprawnego zegareczka)

:
Mechanizm jest sprawny potrzebuje tylko smarowania ale problem jest z resztą (wskazówki, tarcza itp.)

:
czyli zegarek wymaga renowacji? Z tym będzie gorzej.
Spece od renowacji tarcz na widok 3133 wywalą oczyska.

...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
Ritter
[Usunięty]
:
Widziałem pewien czas temu tarcze do P3133 na alledrogo. W mocno konkurencyjnej cenie w stosunku do renowacji.
Przegląd tani nie będzie. Nie tyle chodzi o rozłożenie co o późniejsze złożenie i ustawienie mechanizmu. Ja z pierwszym P3133 męczyłem się ze 3dni, oczywiście nie przez cały czas, aż go zrobiłem jak chciałem czyli dobrze. W przypadku tego mechanizmu, gdybym był zwykłym użytkownikiem to raczej bym wybrał opcję droższą ale działającą. Jest tam sporo rzeczy, które można uszkodzić i to tak, że na pierwszy rzut oka ciężko by wychwycić. Nie tak dawno miałem już w ręku P3133 trupka za stówkę, zapewne nawet mniej, ale odłożyłem.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.