Rzadko mi się to zdarza, ale POMOCY!!!!!
Odpowiedz do tematu

: Rzadko mi się to zdarza, ale POMOCY!!!!!
Mam takie cosik:



Zegarek W. Gabju, mocno zmeczony życiem:







Wygląda na niewiele wart, ale mam ochotę go odratowac, o ile to możliwe, bo mi się podoba :) Wewnątrz taki mechanizm, szwajcarski z kompensacyjnym balansem, 15-kamieniowy:



Pewnie już zauważyłeś dziwny otwór obok pustego otworu na śrubkę - ktoś sobie robił odwierty, bo...



:(





Reszta części jest, mechanizm chodzi ładnie. Póki co znalazłem pasujące śrubki do tarczy (tarcza słuzy jako element mocujący w kopercie i musiałem znaleźć), usunąłem kropelkę z brzegów tarczy (majster klepka szkiełko sobie wklejał, zresztą o wiele za małe :angry: ) i złożyłem remontuar tak, żeby nakręcał (tzn po prostu zmontowałem to, co jest - wałek sobie wyłazi jak chce). Zegarek IMO "rokuje", bo kopertę (stalową - sygnowana Acier, ale chyba nie inoxydable :) ) da się wypolerować, tarcza ujdzie, szkło to nie problem tylko... patrz wyzej. Ta częsć IMO jest nie do uratowania, bo jest lutowana, potem szlifowana, a poza tym naprężenia są spore i każde zespolenie chyba puści. Wysyłałem to też jako PW do Kolegi z KMZiZ, wiec może coś poradzi, ale myślę ze nie zaszkodzi też tu wrzucić.

Głownie chciałbym wiedzieć co to za mechanizm, i czy ewentualnei ktoś z Was nie ma po prostu trupa z dobrą cześcią (to jest tiret?) do przeszczepu - byłbym wdzięczny, bo poza tym (i tym ^%&$*#%$ odwiertem) mechanizm jest w bdb stanie.

Acha - średnica od strony zadka około 36mm :)

Ostatnio zmieniony przez pmwas 2011-05-17, 22:01, w całości zmieniany 1 raz
Ну, погоди! :wkurzony:
:
Rozpoznajesz jakiej marki to mechanizm?Pamietam,ze mam jakiegos starego fhfa trupka.Ma niby plyte 3/4,ale jesli bylaby to ewolucja tego werku to wszystko powinno pasowac.Podesle Ci wtedy.

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
To jest FHF. Daj zdjecie od boku, od strony wałka, albo, jesli to totalny trup, rozkręć, jeśli masz czym. Powiem Ci, czy to to samo rozwiazanie...

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Mam go rozkreconego na czesci,ostatnio w nim grzebalem i oglosilem go trupem ;)
Dam zdjecie jutro,bo dzisiaj mam zapierdziel przed jutrzejszym egzaminem z matmy.Moze byc? :)


Edyta: Ten moj FHF to w ogole jest hit - wiesz gdzie byla sygnatura (jeszcze strzalka z koleczkiem)?Pod glownym mostkiem,kolo bebna z tego co pamietam.Sobie kufa wymyslili :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez Janek 2011-05-17, 23:29, w całości zmieniany 1 raz
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Dobra, to czekam :)

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Cytat:
Edyta: Ten moj FHF to w ogole jest hit - wiesz gdzie byla sygnatura (jeszcze strzalka z koleczkiem)?Pod glownym mostkiem,kolo bebna z tego co pamietam.Sobie kufa wymyslili


To akurat nie nowość, praktycznie wszystkie FHF do 1905r tak mają.

Pozdro!!!
:
Sorry,ze dopiero dzisiaj,ale mialem zapierdziel jak nigdy i po prostu zapomnialem :mrgreen:
Nastepnym razem w takiej sprawie przypominaj,bo jestem urodzonym sklerotykiem :mrgreen:
Tutaj fotki rozwiazania (werk jest troche wiekszy niz Twoj)





Sorry za jakosc,robilem telefonem.
P.S.Na drugim zdjeciu widac jak ktos "swietnie" naprawil kolo centralne na "odpierd** sie Pan, zaraz ide na obiad"

Ostatnio zmieniony przez Janek 2011-05-20, 17:36, w całości zmieniany 1 raz
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
To niestety zupełnie inna część. Szkoda :( . Cóż, poszukam w najbliższym czasie w Bytomiu :)

Ну, погоди! :wkurzony:
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.