Zwrot na ebay - problem
Odpowiedz do tematu

: Zwrot na ebay - problem
Drugi tydzień próbuję odzyskać kasę za zegarek który przyszedł (prawdopodobnie) uszkodzony i robi się nieciekawie...

Po kolei:

10 sierpnia doszedł zegarek - grubo po terminie (12-18 lipca)
13 odebrał go mój kolega, dla którego był kupiony.
Następnego dnia pisze, ze wskazówka godzinowa zatrzymuje sie o 3 w nocy. Piszę do sprzedającego co sie stało i pytam, czy jak zegar będzie otwarty i sprawdzony przez majstra to bedzie problem z przyjeciem zwrotu. Ten odpisuje, że pewnie mechanizm został zniszczony w transporcie i może mi oddac kasę bez koniecznoci odsyłania.
Sytuacja ze wskazówka powtarza się dzień później, decydujemy się na zwrot. Sprzedający odpisuje, ze wystarczy zgłosić żądanie zwrotu przez system Ebay i to wszystko.

I tutaj zaczynają się schody:

Po kliknięciu w 'Return this Item" wyskakuje coś takiego:

Cytat:
Nie możesz otworzyć procesu zwrotu tego przedmiotu na eBay

Nie możemy zrealizować Twojej prośby o zwrot tego przedmiotu, ponieważ nie został on zakupiony na eBay w USA. Skontaktuj się bezpośrednio ze sprzedawcą, aby zwrócić przedmiot, lub sprawdź, czy kwalifikujesz się do Gwarancji zwrotu pieniędzy eBay.


Piszę do sprzedawcy, obiecuje to wyjasnić i że nie bedzie problemu.
Równocześnie pisze o obsługi Ebay, w odpowiedzi radzą załozyc spór na PP.
Zakładam spór + roszczenie, sprzedający odrzuca- odpisuje, żeby wystąpić przez Ebay.
Odpowiadam, że nie mogę.
O ze spoko, wyjaśni to z Ebay.
Dziś pytam czy udało mu sie to wyjaśnić, a on kolejny raz, zebym kliknął zwrot przez system Ebay :głową w mur:
W piątek mija regulaminowy termin 14 dni na zwrot. Termin na spór w centrum rozstrzygania Ebay juz minął.

Ma ktoś jakiś pomysł :?:

Ostatnio zmieniony przez Machu 2018-08-22, 07:54, w całości zmieniany 1 raz
:
Skoro ebay nie pozwala na zwrot to ja bym dalej cisnal przez PayPala i przeksztalcil spor w roszczenie. Wtedy to akcji wkracza obsluga PayPala i oni rozstrzygna kto ma racje.

:
muchacho_ napisał/a:
Skoro ebay nie pozwala na zwrot to ja bym dalej cisnal przez PayPala i przeksztalcil spor w roszczenie. Wtedy to akcji wkracza obsluga PayPala i oni rozstrzygna kto ma racje.


Dokładnie tak. Zrobiłbym to samo. No i nie warto czekać (tak na przyszłość) z otwieraniem sporu.

:
Temat zakończony pomyślnie jakis tydzien temu, przypomniałem sobie i rozdałem 'pomagacze' kolegom pifko

:
Machu, oddali kasę za Bulove ??

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Tak, PP rozstrzygnął spór i oddali.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.