Data na 12-tej - nawet ciekawie to wyglada...
Odpowiedz do tematu

:
zbyszke napisał:
No, wlasnie pisze o tej zebatce ("zabkowany pierscien") - po co ona?




Jedyne co mi pzyszło do głowy po całym dniu kminienia - to stabilizowanie wahnika.Zabijcie - nie wiem po co! Mam za mało danych co do werku. Może wahnik jakiś ażurowej konstrukcji ?? cienki? niski ...? Kurde, nie wiem. Gburku - widziałeś kiedy takie cudo?

:
Longines oczywiście bardzo ładny, natomiast jeśli zgodnie z tematem wątku mówimy o dacie na "12",

to nie sposób pominąć innych przykładów tego rozwiązania. :)

Marka może nie aż tak zacna, jak Longines,

chociaż też mieli w swojej historii kilka świetnych modeli i ciekawych mechanizmów. :wink:




:
Na kizimizi pojawil sie podobny werk - niezawodny Forumowicz: cytochrom. Ja swojego wlasnie oddalem do zegarmistrza i jedna sprawa sie wyjasnila - z ta zebatka. Otoz w tym mechanizmie przekladnia przenoszaca obrot rotora na naciagniecie sprezyny znajduje sie nie w centrum mechanizmu pod rotorem(jak w przecietnym automacie) ale na obwodzie werku i czescia tego jest wlasnie ta dziwnie wygladajaca zebatka (zegarmistrz mowil na nia "wieniec").

:
Fantastyczna sztuka. Specyficznie wygląda okienko daty na 12, ale ma to coś w sobie :) Dekiel świetny małe arcydzieło :) Sam werk również super taki troche inny no i ta zębatka elegancko wygląda :D Gratuluje!

:
zbyszke napisał:
Na kizimizi pojawil sie podobny werk - niezawodny Forumowicz: cytochrom. Ja swojego wlasnie oddalem do zegarmistrza i jedna sprawa sie wyjasnila - z ta zebatka. Otoz w tym mechanizmie przekladnia przenoszaca obrot rotora na naciagniecie sprezyny znajduje sie nie w centrum mechanizmu pod rotorem(jak w przecietnym automacie) ale na obwodzie werku i czescia tego jest wlasnie ta dziwnie wygladajaca zebatka (zegarmistrz mowil na nia "wieniec").




Hmm...

Bardzo ciekawe rozwiązanie, choć nie wiem z czego wynikało - grubość mechanizmu?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.