Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany personalne w Fundacji
Autor Wiadomość
wahin 



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #121  Wysłany: 2013-10-03, 07:56   

grejtfrut napisał/a:
Chciałbym, żeby było inaczej, ale... jakie to polskie..

Dlaczego polskie?
Ja się z tym nie identyfikuję, więc proszę mnie nie wrzucać fo jednego wora ze sklepikarzami o horyzontach myśliwowych pomocnika subiekta w sklepie kolonialnym.
Panowie od kilku lat odczuwają na swojej skórze wzrost świadomości użytkowników sieci. Ten internet, który kiedyś kiedy zakładali forum był ich sprzymierzeńcem, bo dawał możliwość zawładnięcia rynkiem "porad" zegarkowych teraz stał się największą przeszkodą. Odkryto chińskie zegarki, została zajęta magiczna maska swiss made kiedy znaleziono miejsca gdzie stoją fioletowe fabryki.
Ograniczone horyzonty podpowiedziały, że najlepszym rozwiązaniem jest wyrzucić tych którzy mącą wodę i udawać, że nic się nie stało.
Niestety okazało się, że zamiatanie pod dywan nie przynosi oczekiwanych efektów.


Nie mylmy więc systemów walutowych ;)
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
soda
Sprzedawca Ryżu

Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 280
Skąd: Kraków
 #122  Wysłany: 2013-10-03, 07:57   

Nie chcę nic mówić, ale też wam zrobiłem dobrą reklamę na pewnym forum lotniczym zaraz po tym jak zrobiliście P.11 :P Ludzie byli zachwyceni, a pieniędzy dla mnie jak nie było ma tak ni ma.... W ostateczności możecie mi dać jeden zegarek w rozliczeniu :D
 
 
muchacho_ 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 4103
Skąd: PL
 #123  Wysłany: 2013-10-03, 08:28   

Pav napisał/a:
Ostatnia wojenka poszla w swiat,
ktos odkopal watek z przed roku

http://forum.tz-uk.com/sh...-Poland-watches


Cytat:
Hello everybody. It is my the first post here and I'm from Poland. With the proud I have to tell you that we have in Poland a few small companies which produce very interesting watches.
1. Polpora use ETA movement.
2. Copernicus - very goog quality for good price. They use ETA and own complications .
3. Xicorr- china movements but very nice watches.
4. Gerlach - made in china (on the dial made in poland ). Very poor quality watches. The producer use paid people to do good marketing on Polish forums and on WUS and here as I see.


Jakie to smutne :/
 
 
rybak 
Klon Kulisa
Pies czy kot?: rybki

Wiek: 55
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 7264
Skąd: Takatukaland
 #124  Wysłany: 2013-10-03, 08:36   

Iks napisał/a:
ALAMO napisał/a:
Musieli ostro zainwestować w tłumacza widzę


A to nie podpada pod jakiś paragraf przypadkiem?? :popcorn:


Pierwsze pytanie, ktore mi przyszlo do glowy.
_________________
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #125  Wysłany: 2013-10-03, 08:37   

Iks napisał/a:
A to nie podpada pod jakiś paragraf przypadkiem??

[ Dodano: 2013-10-03, 07:25 ]
...a swoją drogą ten idiotyczny post został w tak fantastyczny sposób olany ciepłym moczem przez użytkowników, że


Prawdę mówiąc to nie wiem, a żal mi choćby 5 minut żeby sprawdzać :-)
W tym wszystkim najbardziej obrzydliwe jest nie to że nas próbują szkalować i oczerniać na miarę swoich żenująco małych możliwości.
Obrzydliwe jest to, że poza nami, to g..no spada na normalnych, przyzwoitych ludzi których nazywa się sprzedawczykami, klakierami itd. Nie mamy na to żadnego wpływu, może być nam jedynie cholernie przykro i możemy was za to przeprosić :-(
Psy szczekają, karawana jedzie dalej - GG stał się de facto największym polskim producentem zegarków mechanicznych, jesteśmy obecni w ponad 50 krajach na świecie, setki zegarków cieszą swoich właścicieli na 4 kontynentach. I nie musimy kłamać na potrzeby wywiadów ;-)
Osiągnęliśmy to totalnie odmienną od innych polityką - brakiem ściemy jako podstawowy wyznacznik szacunku dla naszych klientów. Otwarcie mówiliśmy że nasze podzespoły produkuje się na Dalekim Wschodzie, otwarcie mówiliśmy że nasze mechanizmy są chińskie, nie wymyślaliśmy cudacznych nazw dla czegoś co wyprodukował ktoś inny. O naszych dostawcach mówimy z szacunkiem, bo są oni częścią naszego sukcesu, i byłby on bez nich niemożliwy.
_________________
 
 
rybak 
Klon Kulisa
Pies czy kot?: rybki

Wiek: 55
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 7264
Skąd: Takatukaland
 #126  Wysłany: 2013-10-03, 08:44   

ALAMO napisał/a:
Iks napisał/a:
A to nie podpada pod jakiś paragraf przypadkiem??

[ Dodano: 2013-10-03, 07:25 ]
...a swoją drogą ten idiotyczny post został w tak fantastyczny sposób olany ciepłym moczem przez użytkowników, że


Prawdę mówiąc to nie wiem, a żal mi choćby 5 minut żeby sprawdzać :-)
W tym wszystkim najbardziej obrzydliwe jest nie to że nas próbują szkalować i oczerniać na miarę swoich żenująco małych możliwości.
Obrzydliwe jest to, że poza nami, to g..no spada na normalnych, przyzwoitych ludzi których nazywa się sprzedawczykami, klakierami itd. Nie mamy na to żadnego wpływu, może być nam jedynie cholernie przykro i możemy was za to przeprosić :-(
Psy szczekają, karawana jedzie dalej - GG stał się de facto największym polskim producentem zegarków mechanicznych, jesteśmy obecni w ponad 50 krajach na świecie, setki zegarków cieszą swoich właścicieli na 4 kontynentach. I nie musimy kłamać na potrzeby wywiadów ;-)
Osiągnęliśmy to totalnie odmienną od innych polityką - brakiem ściemy jako podstawowy wyznacznik szacunku dla naszych klientów. Otwarcie mówiliśmy że nasze podzespoły produkuje się na Dalekim Wschodzie, otwarcie mówiliśmy że nasze mechanizmy są chińskie, nie wymyślaliśmy cudacznych nazw dla czegoś co wyprodukował ktoś inny. O naszych dostawcach mówimy z szacunkiem, bo są oni częścią naszego sukcesu, i byłby on bez nich niemożliwy.


Wiesz co, jasne, ale jakby tak jeden z drugim malutki chujeczek poczul na wlasnej skorze, ze oszczerstwa i oczernianie, poza tym, ze to nieladnie, sa niezgodne z prawem i kosztuja, to by swiat IMO stal sie odrobinke lepszym miejscem do zycia... :)
_________________
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
 
 
kwater 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: kot
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 4042
Skąd: Września
 #127  Wysłany: 2013-10-03, 08:46   

ALAMO, Bo koń jaki jest, każdy widzi.


rybak, problem w tym, że w Polsce droga sądowa to droga przez mekę...
_________________
"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
Ostatnio zmieniony przez kwater 2013-10-03, 08:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kasamene 
Kierownik Pola Ryżowego


Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 1578
Skąd: KWI
 #128  Wysłany: 2013-10-03, 08:49   

wahin napisał/a:
grejtfrut napisał/a:
Chciałbym, żeby było inaczej, ale... jakie to polskie..

Dlaczego polskie?
Ja się z tym nie identyfikuję, więc proszę mnie nie wrzucać fo jednego wora ze sklepikarzami o horyzontach myśliwowych pomocnika subiekta w sklepie kolonialnym. (...)


Dziękuję bardzo wahin! Ręce mi zawsze opadają gdy na każdym kroku, również na tym Forum, czytam o polskości, polaczkowatości etc., wyłacznie negatywnych zachowań. Wygląda jakby samozwańczy arbitrzy elegancji mieli bez wyjątku inne paszporty...
_________________
Crux Sacra Sit Mihi Lux Non Draco Sit Mihi Dux
 
 
rybak 
Klon Kulisa
Pies czy kot?: rybki

Wiek: 55
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 7264
Skąd: Takatukaland
 #129  Wysłany: 2013-10-03, 08:55   

kwater napisał/a:
ALAMO, Bo koń jaki jest, każdy widzi.


rybak, problem w tym, że w Polsce droga sądowa to droga przez mekę...


A czy oni to w Polsce pisza...?

Czujesz, co mam na mysli? ;)
_________________
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #130  Wysłany: 2013-10-03, 08:58   

jak serwery stoja w Stanach, to libel jak w morde.
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Z_bych 
Koneser chińskiego majeranku
Morda Zdradziecka


Wiek: 55
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 21671
Skąd: Lublin
 #131  Wysłany: 2013-10-03, 09:03   

wahin napisał/a:
grejtfrut napisał/a:
Chciałbym, żeby było inaczej, ale... jakie to polskie..

Dlaczego polskie?
Ja się z tym nie identyfikuję, więc proszę mnie nie wrzucać do jednego wora ze sklepikarzami o horyzontach myślowych pomocnika subiekta w sklepie kolonialnym.


Ja także uprzejmnie o to proszę.

Zresztą ja szczekam tylko na plus :D
_________________
https://sklep.katatime.pl
http://www.katatime.pl
http://www.toskania.org.pl
Ostatnio zmieniony przez Z_bych 2013-10-03, 09:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #132  Wysłany: 2013-10-03, 09:08   

kwater napisał/a:
ALAMO, Bo koń jaki jest, każdy widzi.


rybak, problem w tym, że w Polsce droga sądowa to droga przez mekę...


To nawet nie o to chodzi.
Do sądu, poważni ludzie idą w sprawach poważnych.
A to nie jest poważne.
Jakiś chory psychicznie, lub tylko z zawiści człowiek rejestruje się na anglojęzycznym forum, i tłumacząc zdania w translatorze, próbuje obrzucić kałem jedyną polską markę która w sposób oczywisty i ewidentny eksportuje setki produktów, na cały świat. I ma już wyrobioną reputację. Całkiem przyzwoitą.
Na TZ-UK w tym wątku widzę dwóch naszych klientów. Stałych. Może jest ich więcej, ale nie poznaję po nickach.
Anonim podejmuje próbę przekonania faceta który kupuje regularnie nasze zegarki, że kupił szmelc? Well ... cool
_________________
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #133  Wysłany: 2013-10-03, 09:21   

ALAMO napisał/a:
Do sądu, poważni ludzie idą w sprawach poważnych.


ochrona wizerunku powinna byc sprawa powazna.
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #134  Wysłany: 2013-10-03, 09:43   

Panowie, tego nawet nie warto komentować, podobne próby zdyskredytowania naszej działalności już były podejmowane w przeszłości na WUS, zrobił to oczywiście ktoś kto właśnie załozył konto i był to jego pierwszy i ostatni post na tym forum, dziwnym trafem odbyło się to dokładnie w trakcie podobnego w scenariuszu zorganizowanego ataku na nas i naszą działalność na kizi.

To się odbywa ZAWSZE według jednego niezmiennego scenariusza, Krzysiek opisał ten mechanizm dokładnie w innym temacie.

ALAMO napisał/a:
muchacho_ napisał/a:
I nie rozumiem o co oni szczekaja w ogole


No to ja ci postaram się wytłumaczyć.
Pan Sobota, występujący pod pseudonimem Tik Tak, jest dilerem Davosy. Oraz kilku innych marek. Jeśli przejrzysz portfolio tej marki - nie trzeba wnikliwego oka by zauważyć że trzon jej produkcji to są klony i zapożyczenia marek 10-15x droższych. Głównie, IWC. Drugi pan Sobota, występujący pod pseudonimem piotrkrakow czy jakoś tam, jest dilerem min. Eposa. I znów nie trzeba wnikliwego oka, by oglądając jego portfolio zauważyć że część jego portfolio to klony marek 10x droższych, głównie Brequeta i Rolexa.
Jakieś 4 lata temu, na kizi pojawiły się pierwsze chińskie zegarki, tj. Mariny i Parnisy. I co się nagle okazało ? Że jak ktoś chce klona IWC, to wcale nie musi kupować Davosy za 2000 zł, tylko może sobie sprowadzić Parnisa za 250 zł. Czyli, zaspokajasz swoją potrzebę posiadania "prawie Portugalczyka" za 8x mniej. Zaspokojona potrzeba to z zasady stracony dla nich klient, ponieważ taki poszukiwać do 2009 roku trafiał na KMZiZ, gdzie opadała go szarańcza "doradaczy" "kup markę X, będziesz zadowolony". Ci "zawodowi doradzacze", to były często bardzo podejzrane konta, działające TYLKO w tym obszarze, "doradzające" tylko konkretne marki, opisujące cudowne doznania z transakcji w obszarze konkretnych marek, itp. Trzeba było być ślepym żeby tego nie dostrzec.
I zaczął się cyrk, który widziałeś właśnie teraz w wątku, bo scenariusz jest identyczny jak wtedy. Można mieć deja vu. Pojawiają się "konta znikąd", które w sposób ewidentny prowokują awanturę. Rzucają tekstami o "chińskim badziewiu", "nieetycznych zachowaniach", i tak dalej. Ktoś się zawsze na to złapie. Będzie chciał wyjaśnić że nikt go dotąd nie okradł, nie wetknął nigdzie Parnisa, i o co chodzi? Wtedy rozpoczyna się etap II - pojawiają się niezawodnie "krakowscy kibole", którzy kwiecistymi zdaniami pełnymi błędów ortograficznych, stylistycznych i rzeczowych zaczynają swoją rolę oburzonej elity narodu. Piszą o obrzydlistwach, plugastwach, o tym co to się nie wypisuje na forum na które nie zaglądają bo się brzydzą, za jakież to bezeceństwa nie odpowiadają ci którym ma się aktualnie oberwać. I że wątek natychmiast do zamkniecia, bo pełen jest obrzydlistwa - racja, właśnie władowali go pare kilogramów. Ponieważ obaj panowie są merytorycznie i oratorsko ciency jak Polsilver, musi się pojawić wsparcie w postaci kogoś bardziej od nich kumatego kto niby coś tam wie, coś tam ma do powiedzenia, robi to grzeczniej, tak żeby nie zrobić dziurki ale krew wytoczyć - jak poczytasz wątek, sam tę rolę przyporządkujesz ;-)
Gdy w końcu przeładują swoją porcję guano na "wroga", zaczyna się etap III, realizowany już z zasady rękoma tuzów co najmniej z poziomu zarządu. Otóż, informują oni że taki obrzydliwie agresywny wątek, rodzący tyle złych emocji, najlepiej jest zamknąć ku spokojowi i powszechnemu szczęściu, i nie należy już do tego wracać pod konsekwencjami.
Potem jak już wątek jest zamknięty, można go trochę poczyścić, poprawić, pomoderować swoje wypowiedzi żeby wyszło jak to rycerze na białych koniach bezinteresownie potykali się ze smokiem, i tak dalej.
Casus finita, można odfajkować kolejne zwycięstwo.

Ten wątek jest szczególnie zabawny, ponieważ mamy w nim wręcz niewyobrażalny sojusz w którym panowie Tik Tak i Staruszek stoją ramię w ramię z naszym byłym adminem :)) Nieświadomie, podejrzewam - ale jest to wyborne pifko
_________________
 
 
Toyota 
Prezes Uncle Bens'a
WhiskyBetaTester


Pies czy kot?: kot
Wiek: 46
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 6680
Skąd: North
 #135  Wysłany: 2013-10-03, 09:49   

Chore to i zawiść wylewa się uszami do tego to pierwszy post delikwenta. Maść na ból dupy to za mało w tym przypadku. Cóż, marka sama się obroni przed tego typu hejterskim zachowaniem.

Zdrówko pifko
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum