Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Tomek
2016-11-05, 09:49
Nowe "rosyjskie i radzieckie " nabytki
Autor Wiadomość
Spam
[Usunięty]

 #61  Wysłany: 2014-01-25, 23:15   

...bo myślałem, że gdzieś na śnieżnym bazarze wyhaczyłeś...

pifko

...mój jeszcze w większej rozsypce...

...ciekawe jak tam był wałek montowany :?: rękawa chyba nie używali... u mnie nie ma nawet śladu po gwincie...
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #62  Wysłany: 2014-01-25, 23:48   

Ty mnie nawet nie strasz, bo juz nagwintowałem spiłowany kominek w moim :!:
Po prostu było dla mnie tak oczywiste, ze gwint tam był (tylko dalej), że nawet nie brałem innej opcji pod uwagę...

Przypuszczam, że gwint nie sięgał daleko, żeby nie dało się wkręcić "rękawa" czy jak to tam zwał (ktoś sugerował "zamek" i to chyba najlepiej brzmi) za głęboko. Niestety przy próbach napraw z reguły długi kominek spiłowywano... Trzeba by dorwać egzemplarz z oryginalnym mocowaniem, tzn bez przeróbki na przycisk...

Nie wiem, czy przycisk był montowany fabrycznie, czy były to przeróbki spowodowane uszkodzeniem. Strzelam, ze fabrycznie, bo mój typ 1 ma działający wałek z zamkiem i przycisk mimo tego. W typie trzecim również dośc łatwo zamontować, ale nie chce tego robić, wolę zamontować zamek...

A ze zamek oryginalnie tam był to jestem prawie pewien. Rozebrałem ten mechanizm na części i nie widzę zadnej możliwości przełączania wałka - nie ma w nim żadnych przeróbek, które by to umożliwiały. Brakuje także sprężynki przełączajacej remontoir automatycznie po wyciągnięciu koronki ale to chyba efekt nieudanej naprawy mechanizmu po awarii zamka w kopercie. A przynajmniej takie jest moje zdanie. Niestety zamek ten był elementem dośc awaryjnym, a ze w europie ciężko było je dostać, zegarmistrze naprawiający tego typu zegarki często usiłowali jakoś to obejść.

W typie trzecim jest blokada mechanizmu naciągowego, na godz. 3:10-3:20 mniej więcej. Jest to duga, cienka blaszka, kóra po wyciągnięciu blokuje mechanizm w pozycji do nakręcania. Jeśli usunąć tą blaszkę oraz kilka innych elementów remontoiru, pozostawiając jedynie wodzik, można zamontować w tunelu tej blokady przycisk, który po naciśnięciu przesunie wodzik w pozycję do ustawiania godziny. Zresztą - u Marka Gordona 2 zegarki tego typu mają tak właśnie zrobiony przycisk. Wtedy można zamontować byle jaki wałek na stałe w kopercie i gra. Tylko że ja nie chcę tego robić, bo to modyfikacja nieodwracalna, a może uda mi się przywrócić oryginalna konfogurację z zamkiem. Oby :)
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
Spam
[Usunięty]

 #63  Wysłany: 2014-01-26, 00:09   

...ten mój jest przerobiony na przycisk... a czy fabrycznie :?: a z tym zamkiem/rękawem się zastanawiam, bo w moim jest od wewnątrz/mechanizmu zwężenie w kominku, jakby ogranicznik na poszerzenie wałka... i się zastanawiam czy przypadkiem wałek nie był montowany w kopertę na zawsze a resztę załatwiał przycisk... a z tymi przeróbkami przy naprawie to może być różnie... początkowo te zegarki nie były masówkami... i jak się ruskie przyuczali do zawodu to "sami" mogli różne patenty tworzyć... choć jak patrzę na foty M.Gordona to u niego te przyciski są jak popadło... brak powtarzalności... niemniej jednak logicznym wydawałoby się stosowanie rękawa... ale...
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #64  Wysłany: 2014-01-26, 09:17   

Mój natomiast na pewno nie miał przycisku, bo nie ma otworu w kopercie. Przycisku nie widać też na zdjęciach katalogowych...
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
Spam
[Usunięty]

 #65  Wysłany: 2014-01-26, 10:14   

...zgadza się... twój jest taki jak w katalogu... mój natomiast nie... a katalog jest z 1932 roku... i nie wiadomo czy się ukazał na początku roku czy gdzieś na okazję rewolucji październikowej... a przez rok produkcji to się mogło wiele wydarzyć... faktem jest, że logicznie najpierw powinien być rękaw a dopiero potem powinni wpaść na pomysł przycisku... ale to jest rasija...
 
 
crayzee 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
SAMURAJ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4007
Skąd: Bielsko-Biała
 #66  Wysłany: 2014-01-26, 15:33   

Dziś otwieram flaszkę, bo łowy się udały :-)

Sława kostka, druga do kolekcji:



Ruhla chrono w dobrej cenie:



Sława:



Dwie militarne Pobiedy:




Wostok 'a la Mir:



Mały Wostok urzekający dbałością o szczegóły na tarczy:



I na koniec zestaw maluchów:





_________________
...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
 
 
Spam
[Usunięty]

 #67  Wysłany: 2014-01-26, 15:45   

pifko ...widzę... suty połów pifko
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18516
Skąd: Biała Podlaska
 #68  Wysłany: 2014-01-26, 16:44   

crayzee, pokaż więcej zdjęć Ruhli ?? Świetna jest.
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #69  Wysłany: 2014-01-26, 17:45   

Gratuluję nabytków pifko
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #70  Wysłany: 2014-01-26, 17:51   

Ta mała Pobieda wygląda na wczesną,zerkałeś do środka?
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
 
 
crayzee 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
SAMURAJ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4007
Skąd: Bielsko-Biała
 #71  Wysłany: 2014-01-26, 17:57   

Zerkałem - '53 rocznik
_________________
...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #72  Wysłany: 2014-01-26, 18:10   

Niezłe łupy,gratki!
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
 
 
crayzee 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
SAMURAJ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4007
Skąd: Bielsko-Biała
 #73  Wysłany: 2014-01-26, 18:19   

kornel91 napisał/a:
crayzee, pokaż więcej zdjęć Ruhli ?? Świetna jest.


Robiłem na szybko, bo synek nam dziś rozrabiał, więc w dobrym świetle nie mam zbyt wielu ujęć...
ale złapałem jeszcze blask na tarczy:



i w towarzystwie innych chrono z tej stajni :))


_________________
...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18516
Skąd: Biała Podlaska
 #74  Wysłany: 2014-01-26, 18:26   

crayzee, wszystkie 3 super. Jednak ta niebieska, turkusowa wymiata. Jak nie siedzę w zegarkach z tych czasów to ten często by gościł na moim nadgarstku :)
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
Kris 
Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 61
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 525
Skąd: Śląsk
 #75  Wysłany: 2014-01-26, 19:09   

Pmwas - podziwiam Cię za determinacje i konsekwencję z jaką szukasz i zdobywasz te wczesnoruskie zabytki. Graty za nowość :)
Buran - Wostok i Uran też niczego sobie :)
Crayzee - widać że odkopałeś jakies wiaderko - graty. Czy to może z za granicy ;)

A u mnie też jesteś Pan zadowolony :)

1. Drugi już Saljut w mojej kolekcji. Tym razem z 50 roku, W drodze mam jeszcze jednego. Tym razem z 48



2. Niby taka sobie Mołnia. Po otwarciu dekla okazało się że w środku pracuje pięknie szlifowany mechanizm na 15 kamieniach. To chyba jeden z ostatnich modeli z pięknym i głebokim szlifem. Rok 1950



3. Dosyć rzadka Pobieda z 2 MCzZ. Ciekawa tarcza z niebieskimi indeksami.



4. I taki tam Poljocik w stali. Z tyłu ciekawy i rzadki dekiel. Jeszcze takiego nie spotkałem

_________________
Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum