Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Tomek
2016-11-05, 09:49
Nowe "rosyjskie i radzieckie " nabytki
Autor Wiadomość
Narfas
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Poznań
 #91  Wysłany: 2014-01-27, 17:54   

buran napisał/a:
Możesz pokazać środek tej jasnej pobiedy?Stawiam na 49.

Nope. ZIM 4-54. Niby nic szczególnego, ale bardzo lubię tę tarczę z tym logo.
Ta druga, czarna, jest ciekawsza, ze względu na zakręcany dekielek i antiszoka (Kirow, 2-56).

pozdrawiam
Narfas
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #92  Wysłany: 2014-01-27, 18:07   

Mam taką (tą czarną) tyle że w gorszym stanie,jedyny w swoim rodzaju dekiel.
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
 
 
Kris 
Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 61
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 525
Skąd: Śląsk
 #93  Wysłany: 2014-01-27, 22:03   

Narfas napisał/a:
No to jeszcze w celach dokumentacyjnych:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam
Narfas



Byłem niemal pewny że Mołnie z tym szlifem zakończyły swój żywot w roku 50. Jak widać sie myliłem :(
Ja mam w swoim zbiorze Mołnie z tym szlifem z datą : 47, 48, 49 i 50. Do pozyskania pozostał jeszcze w takim razie rok 51

Co do tego Poljota to niestety ale mechanizm jest zwykły ale w wersji angielskojezycznej. Mam podobnego Poljota z troche inną tarczą ( juz go kiedys pokazywałem ) który ma całkiem inny dekiel :

1.

Ale wracajmy do nowości. Dzisiaj obfociłem pare starych zegareczków których jeszcze dotąd nie pokazywałem. Dosyć rzadko spotykany zegareczek - Jantar. Ponizej 3 egzemplarze

1.

2.

3.

Jeszcze dosyć rzadka Raduga;

1.

2.
_________________
Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #94  Wysłany: 2014-01-28, 16:44   

Piękne! Dołóż jeszcze Radugę 2809 do kompletu :)
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
Kris 
Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 61
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 525
Skąd: Śląsk
 #95  Wysłany: 2014-01-28, 19:23   

pmwas napisał/a:
Piękne! Dołóż jeszcze Radugę 2809 do kompletu :)


:( :( :(


Niestety ale nie mam. Cały czas szukam :shock: Kiedys widziałem jedną ale mi uciekła. Gdybyś widział - daj znać

Są piękne bo są stare i rzadkie. A takie najbardziej lubię.
_________________
Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
 
 
Narfas
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Poznań
 #96  Wysłany: 2014-01-28, 19:52   

Kris, no teraz oko mi wypadło. Piękne Jantary i Radugi!

Co do Mołni: o ile wiem te mechanizmy zaczęto produkować jeszcze w '46, ale pod nazwą Saljut. Nie pamiętam z jakiego kwartału był najstarszy znany mi Saljut, bo nie zapisałem fotek z aukcji.
Najstarsza Mołnia jaką widziałem to jest 2-47. Koperta (kominek, koronka) i wskazówki są bardzo charakterystyczne, inne niż w późniejszych Mołniach.
A co tam, wstawię fotki. Chcę zaznaczyć, że nie mam tego egzemplarza, to tylko fotki z aukcji.




No i jeszcze co do Radugi: ostatnio wypłynęło takie coś:




Raduga eksportowa, chyba w stalowej kopercie. Licytację niestety wdupiłem, no i nie mam.

Przepraszam za tego offtopa, to nie są moje nabytki, ale zawsze warto porozmawiać...

pozdrawiam
Narfas
Ostatnio zmieniony przez Narfas 2014-01-28, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Spam
[Usunięty]

 #97  Wysłany: 2014-01-28, 19:55   

...ta błyskawica ma fajną kopertę...
 
 
Narfas
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Poznań
 #98  Wysłany: 2014-01-28, 20:00   

Spam napisał/a:
...ta błyskawica ma fajną kopertę...

Świetną wręcz. Gdzieś miałem fotkę Corteberta 61x w identycznej kopercie, ale nie mogę znaleźć. W każdym razie to radziecka kopia z nieco innym dekielkiem.

pozdrawiam
Narfas
 
 
Kris 
Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 61
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 525
Skąd: Śląsk
 #99  Wysłany: 2014-01-28, 20:38   

Narfas napisał/a:
Kris, no teraz oko mi wypadło. Piękne Jantary i Radugi!

Co do Mołni: o ile wiem te mechanizmy zaczęto produkować jeszcze w '46, ale pod nazwą Saljut. Nie pamiętam z jakiego kwartału był najstarszy znany mi Saljut, bo nie zapisałem fotek z aukcji.
Najstarsza Mołnia jaką widziałem to jest 2-47. Koperta (kominek, koronka) i wskazówki są bardzo charakterystyczne, inne niż w późniejszych Mołniach.
A co tam, wstawię fotki. Chcę zaznaczyć, że nie mam tego egzemplarza, to tylko fotki z aukcji.

Obrazek
Obrazek

No i jeszcze co do Radugi: ostatnio wypłynęło takie coś:

Obrazek
Obrazek

Raduga eksportowa, chyba w stalowej kopercie. Licytację niestety wdupiłem, no i nie mam.

Przepraszam za tego offtopa, to nie są moje nabytki, ale zawsze warto porozmawiać...

pozdrawiam
Narfas



Narfas

Dzieki za fajne i szczegółowe info.

Co do Mołni - najwcześniejszy model o jakim słyszałem i widziałem to rocznik "47. Kiedyś go pokazywałem.
Co do Saljuta to wiem ze były modele z roku "46. Szukam tego modelu. Najwcześniejszy mój model jest z "47 roku. Te dwa zdjecia które pokazałeś trochę mnie zaciekawiły i zaskoczyły :
1. Mołnia - koperta której jeszcze w życiu nie widziałem :shock: ale mechanizm budzi jakies moje watpliwości. niby wszystko OK ale te szlify juz takie jak w Mołniach po 51 roku.
Moze to efekt zdjecia ?

2. Raduga. Widziałem Radugę na 22 kamieniach Na 18 jest dla mnie calkowitym zaskoczeniem. Trochę dziwna ta tarcza i ten napis. Możesz podać link do tej aukcji?
_________________
Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #100  Wysłany: 2014-01-28, 21:07   

Te szlify to kwestia zdjęć. Są takie, jakie powinny być, tylko w pierwszych chyba często bywały delikatniejsze. Chyba, ze ktoś przepolerował kiedyś płyty. Piękny zegarek - chciałbym... nie! Nie chciałbym. Ile razy można popełniać ten sam błąd ;) ???
A Saluta z '46 też długo szukałem, i niestety nie znalazłem. a teraz... jak znajde to masz go jak w banku ;) A ostatnio znajduję, jak na ironię, zegarki, które kiedyś spędzały mi sen z powiek, a dziś.. muszę sobie wmawiać, ze jednak ich nie chcę (bo ilekroć kupię rzadkiego noworusa ogarnia mnie tesknota do dawnych czasów. Choć potem patrzę na Elgina 194 i mi "puszcza" ;)
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
Narfas
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Poznań
 #101  Wysłany: 2014-01-28, 21:09   

Kris napisał/a:
Co do Mołni - najwcześniejszy model o jakim słyszałem i widziałem to rocznik "47. Kiedyś go pokazywałem.
Co do Saljuta to wiem ze były modele z roku "46. Szukam tego modelu. Najwcześniejszy mój model jest z "47 roku. Te dwa zdjecia które pokazałeś trochę mnie zaciekawiły i zaskoczyły :
1. Mołnia - koperta której jeszcze w życiu nie widziałem :shock: ale mechanizm budzi jakies moje watpliwości. niby wszystko OK ale te szlify juz takie jak w Mołniach po 51 roku.
Moze to efekt zdjecia ?

To efekt rozproszonego światła. Pasy są jak najbardziej OK. Widziałem też kiedyś jeszcze jeden egzemplarz Mołni w takiej kopercie, ale w znacznie gorszym stanie, bez wskazówek i fotki mechanizmu. Jak wspomniałem: miałem gdzieś foty Corteberta 610 w identycznej kopercie.
Nie wiem czy to radziecka kopia koperty Corteberta, czy też Rosjanie importowali gotowe koperty, bo w późniejszą przekładkę do cortebertowskiej koperty wątpię. Może wnętrze dekielka coś by wyjaśniło.
Saljut z '46 też miał nietypową kopertę, a raczej nietypowy kominek z biglem i koronką. Fotek chyba nie mam, a przynajmniej teraz nie mogę znaleźć.

Kris napisał/a:
2. Raduga. Widziałem Radugę na 22 kamieniach Na 18 jest dla mnie calkowitym zaskoczeniem. Trochę dziwna ta tarcza i ten napis. Możesz podać link do tej aukcji?

Wybacz, ale nie podam, bo nadal poluję na inne rzeczy. Opis nic kompletnie nie wnosił (że radzieckie i na chodzie, koniec), poszła za około 330 zł razem z transportem. Licytowałem do 300, przekonany że tym nikt się nie zainteresuje. Myliłem się.

pozdrawiam
Narfas

Edit: zwróćcie uwagę na łożyskowanie koła minutowego/centralnego w tej Mołni 2-47... Teraz zauważyłem, że jest inne.
Ostatnio zmieniony przez Narfas 2014-01-28, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kris 
Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 61
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 525
Skąd: Śląsk
 #102  Wysłany: 2014-01-28, 22:27   

Narfas napisał/a:
Kris napisał/a:
Co do Mołni - najwcześniejszy model o jakim słyszałem i widziałem to rocznik "47. Kiedyś go pokazywałem.
Co do Saljuta to wiem ze były modele z roku "46. Szukam tego modelu. Najwcześniejszy mój model jest z "47 roku. Te dwa zdjecia które pokazałeś trochę mnie zaciekawiły i zaskoczyły :
1. Mołnia - koperta której jeszcze w życiu nie widziałem :shock: ale mechanizm budzi jakies moje watpliwości. niby wszystko OK ale te szlify juz takie jak w Mołniach po 51 roku.
Moze to efekt zdjecia ?

To efekt rozproszonego światła. Pasy są jak najbardziej OK. Widziałem też kiedyś jeszcze jeden egzemplarz Mołni w takiej kopercie, ale w znacznie gorszym stanie, bez wskazówek i fotki mechanizmu. Jak wspomniałem: miałem gdzieś foty Corteberta 610 w identycznej kopercie.
Nie wiem czy to radziecka kopia koperty Corteberta, czy też Rosjanie importowali gotowe koperty, bo w późniejszą przekładkę do cortebertowskiej koperty wątpię. Może wnętrze dekielka coś by wyjaśniło.
Saljut z '46 też miał nietypową kopertę, a raczej nietypowy kominek z biglem i koronką. Fotek chyba nie mam, a przynajmniej teraz nie mogę znaleźć.

Kris napisał/a:
2. Raduga. Widziałem Radugę na 22 kamieniach Na 18 jest dla mnie calkowitym zaskoczeniem. Trochę dziwna ta tarcza i ten napis. Możesz podać link do tej aukcji?

Wybacz, ale nie podam, bo nadal poluję na inne rzeczy. Opis nic kompletnie nie wnosił (że radzieckie i na chodzie, koniec), poszła za około 330 zł razem z transportem. Licytowałem do 300, przekonany że tym nikt się nie zainteresuje. Myliłem się.

pozdrawiam
Narfas

Edit: zwróćcie uwagę na łożyskowanie koła minutowego/centralnego w tej Mołni 2-47... Teraz zauważyłem, że jest inne.


Łożyskowanei faktycznie inne i ciekawe. A za ta Radugę a raczej za brak info o aukcji to możesz mi się nie kłaniać :)

Kris
_________________
Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #103  Wysłany: 2014-01-29, 10:36   



Prawie skończony. trafił na półeczke i cieszy oczy :)
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #104  Wysłany: 2014-01-29, 11:11   

pmwas wygląda teraz jak lotnik,gratki!narfas moim zdaniem zaoszczędziłeś kasę bo to fejk,waterprotected się już w okienku nie zmieściło,koperta też wygląda na kombinowaną.To pewno ten artysta od wostoka kirowskiego.
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
 
 
adrzejgp 
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Sie 2013
Posty: 190
Skąd: Sosnowiec
 #105  Wysłany: 2014-01-29, 11:29   

Taki się trafił , niewielki ale prawie w nienaruszonym stanie

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum