Poprzedni temat «» Następny temat
MM - "odpadnięta" koronka - POMOCY
Autor Wiadomość
borys 
Sprzedawca Ryżu


Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 125
Skąd: Wrocław / Oława
 #16  Wysłany: 2011-02-27, 19:47   

Szybko podsumuję swoją przygodę z Maryną, Gong Weiem i odpadniętą kornką:

Faktycznie, jak kumotrzy pisali, wałek okazał się pęknięty przy samej... koronce :grin:
Napisałem do Gong Wei'a, że jest coś nie tak, wysłałem zdjęcia, a on kazał odesłać zegarek.
Jako że niełatwo się rozstać z nowym zegarem, zasugerowałem, że może mi podesłać części zamienne, co wyjdzie taniej i szybciej niż wysyłanie całości przez pół świata i z powrotem. Żeby było miło, zamówiłem jeszcze jeden zegarek (a co, jak już wysyłać, to konkretnie :mrgreen: ) i zasugerowałem jakiś miły rabat na zegarmistrza.
Części przyszły, drugi zegarek też, a co ciekawe, dziś na PayPalu ujrzałem 25 USD na zegarmistrza :mrgreen:

Czyli pomimo, że z chińskiej strony komunikacja ogranicza się do "ok, no problem", można dojść do porozumienia, czego i kumotrom życzę!
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48272
Skąd: Łódź
 #17  Wysłany: 2011-02-27, 21:22   

No i to jest dobra wiadomość!!!
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #18  Wysłany: 2011-03-01, 16:55   

O! no prosze, dobry gest z ich strony.Widac ze dbaja o klienta.
Szczerze mowiac to mi nie chcialo by sie w to wszytko bawic i czekac.Duzo, duzo, duzo szybciej taki walek po prostu bym sobie wytoczyl i zalozyl :)

Wiem, nie kazdy dysponuje machina tego typu:



A o to co mozna zrobic z wkreta do szafy:)





Ten krotszy jest dorabiany na bazie tego dlugiego ktorego szkoda bylo mi niszczyc,zreszta jak widac i tak jest uszkodzony.A krotszy dlatego iz werk poszedl sobie do pasowy(mialem sam werk z walkiem).
_________________
Pozdro!!!
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #19  Wysłany: 2011-03-01, 17:23   

kaido2 napisał/a:
O! no prosze, dobry gest z ich strony.Widac ze dbaja o klienta.


Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, by Chińczyk unikał odpowiedzialności. A często wysyłają drobne części za frajer, tylko dlatego że poprosisz, nawet jeśli nie muszą. Robienie z nimi interesów - to jest przyjemność.
 
 
selassje 
Kierownik Pola Ryżowego
selassje


Pomógł: 39 razy
Wiek: 45
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1608
Skąd: Kraków
 #20  Wysłany: 2011-03-01, 17:41   

ja dzisiaj od wenpinga zamówiłem zestaw koronka + wałek, ciężko było sie dogadać , naprawdę, zobaczymy co przyjdzie. koszt to 10 usd z wysyłką
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #21  Wysłany: 2011-03-01, 17:44   

Wen Pingowi wysyłasz ZDJĘCIE z tym co potrzebujesz :lol: - to najpewniejsza metoda.
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #22  Wysłany: 2011-03-01, 18:12   

Alamo, akurat o tym nie wiedzialem gdzyz nigdy czesci nie zamawialem.Jakos zawsze wolalem sobie dorobic ze wzgledu na to chociazby iz dorobienie czegokolwiek duzo szybciej trwa.
_________________
Pozdro!!!
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #23  Wysłany: 2011-03-01, 18:18   

Powiem ci, że to jest bardzo szokujące doświadczenie, jak ktoś przywykł do obcowania z "nobliwymi serwisami". Ci ludzie są wyjątkowo uprzejmi, chętni do pomocy, i starają się załatwić problem tak, żebyś był zadowolony.
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #24  Wysłany: 2011-03-01, 18:33   

I tu Tobie przyznam racje.Przez to iz z serwisami jest jak jest ,(szczegolnie partactwo i balagan panujacy w wielu serwisach), oduczylem sie cokolwiek do nich oddawac.Naprawde wzorowe podejscie do klienta.
_________________
Pozdro!!!
Ostatnio zmieniony przez kaido2 2011-03-01, 18:38, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
selassje 
Kierownik Pola Ryżowego
selassje


Pomógł: 39 razy
Wiek: 45
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1608
Skąd: Kraków
 #25  Wysłany: 2011-03-01, 20:16   

zdjęcie nic nie dało, cytuje " different accesiories- different watches" , ale po 8 mejlach chyba skumał. Kaido, jakbym miał tokarkę i skilla, to pewnie spróbowałbym sobie coś dorobić, ale jak myślisz, ilu userów tego forum ma dostęp do tokarki i umiejętności ?
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #26  Wysłany: 2011-03-01, 22:08   

Ilu userow posiada tutaj dojscie do takowej tokarki zegarmistrzowskiej tego, akurat nie wiem.Napisalem zreszta ze:
Cytat:
Wiem, nie kazdy dysponuje machina tego typu:

Podalem jedynie na swoim przykladzie jak mozna rozwiazac tego typu niespodziewanki.Tokarke jak i inne maszynki i narzedzia zakupilem chociazby dlatego aby zaoszczedzic czasu na serwisach , a ze interesuje sie bardziej zegarkami duzo starszymi gdzie o czesci nawet w serwisach moze byc trudno to dla mnie jest to idealne wyjscie z problemu(dorabianie czesci), a pozatym nie jestem od kogos tam uzalezniony.
_________________
Pozdro!!!
Ostatnio zmieniony przez kaido2 2011-03-01, 22:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum