Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w zakupie

Co wybrać, chodzi o komfort noszenia
GW-9010
75%
 75%  [ 6 ]
G-9300
25%
 25%  [ 2 ]
Głosowań: 8
Wszystkich Głosów: 8

Autor Wiadomość
swirusx84
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2012-06-16, 17:59   Pomoc w zakupie

Witam serdecznie wszystkich fanów g-shocka, za miesiąc planuje zakup 1 z tych 2 zegarków i nie wiem na który się zdecydować, wybór między G-9300 (chyba najnowszy) a GW-9010 (bardziej mi się podoba i czas radiowy), w sumie nie interesują mnie jakieś tam gadżety jak kompas czy barometr, bardziej liczy się dla mnie komfort noszenia. Jeśli już ktoś może to prosił bym jeszcze gdzie mógłbym kupić wiarygodnie model GW-9010MB czyli wersja czarna. Oraz czy bateria nie będzie już padnięta gdyż to modeł z 2010 roku (chyba) Dodam że chcę przeznaczyć kwotę w wysokości max 750zł
Dodam że mój nadgarstek ma ok 18-19cm.
Ostatnio zmieniony przez swirusx84 2012-06-16, 18:47, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
pasti 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego
japoński kwarcownik


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 43 razy
Wiek: 45
Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 4528
Skąd: Bydgoszcz
 #2  Wysłany: 2012-06-16, 18:02   Re: Pomoc w zakupie

swirusx84 napisał/a:
Witam serdecznie wszystkich fanów g-shocka, za miesiąc planuje zakup 1 z tych 2 zegarków i nie wiem na który się zdecydować, wybór między G-9300 (chyba najnowszy) a GW-9010 (bardziej mi się podoba i czas radiowy), w sumie nie interesują mnie jakieś tam gadżety jak kompas czy barometr, bardziej liczy się dla mnie komfort noszenia. Jeśli już ktoś może to prosił bym jeszcze gdzie mógłbym kupić wiarygodnie model GW-9010MB czyli wersja czarna. Oraz czy bateria nie będzie już padnięta gdyż to modeł z 2010 roku (chyba) Dodam że chcę przeznaczyć kwotę w wysokości max 750zł
Dodam że mój nadgarstek ma ok 18-19cm.



Dobrym zwyczajem jest się przywitać:
http://www.chinawatches.p...8872&start=1410

Potem myślę, że ktoś poradzi.
Ja jestem na etapie zakupu G-5600 i może jakiegoś Gieza lub MTG.
_________________
World Wide Watches
 
 
swirusx84
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2012-06-16, 18:14   Re: Pomoc w zakupie

Cytat:
Dobrym zwyczajem jest się przywitać:
http://www.chinawatches.p...8872&start=1410

Potem myślę, że ktoś poradzi.
Ja jestem na etapie zakupu G-5600 i może jakiegoś Gieza lub MTG.


Przepraszam w takim razie.
Nie no mi chodzi coś bardziej nowszego i zależy mi tylko na G-shock
 
 
dualbet
Kulis

Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 15
Skąd: Zielona Góra
 #4  Wysłany: 2012-06-16, 18:15   Re: Pomoc w zakupie

swirusx84 napisał/a:
Witam serdecznie wszystkich fanów g-shocka, za miesiąc planuje zakup 1 z tych 2 zegarków i nie wiem na który się zdecydować, wybór między G-9300 (chyba najnowszy) a GW-9010 (bardziej mi się podoba i czas radiowy), w sumie nie interesują mnie jakieś tam gadżety jak kompas czy barometr, bardziej liczy się dla mnie komfort noszenia. Jeśli już ktoś może to prosił bym jeszcze gdzie mógłbym kupić wiarygodnie model GW-9010MB czyli wersja czarna. Oraz czy bateria nie będzie już padnięta gdyż to modeł z 2010 roku (chyba) Dodam że chcę przeznaczyć kwotę w wysokości max 750zł
Dodam że mój nadgarstek ma ok 18-19cm.


W tej cenie to możesz kupić chyba każdego G. Komfort noszenia zależy chyba od wielkości ( nie wiem bo sam noszę małe) więc nie obejdzie się bez przymierzenia. Skoro nie interesują Cię bajery G i chcesz wydać na zegarek 750 zł to bierz jaki Ci się bardziej podoba, przynajmniej ja bym tak zrobił :) O baterię też się nie musisz martwić :)
Ostatnio zmieniony przez dualbet 2012-06-16, 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
swirusx84
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2012-06-16, 18:26   Re: Pomoc w zakupie

Cytat:
W tej cenie to możesz kupić chyba każdego G. Komfort noszenia zależy chyba od wielkości ( nie wiem bo sam noszę małe) więc nie obejdzie się bez przymierzenia. Skoro nie interesują Cię bajery G i chcesz wydać na zegarek 750 zł to bierz jaki Ci się bardziej podoba, przynajmniej ja bym tak zrobił :) O baterię też się nie musisz martwić :)


Dlatego tak właśnie chcę zrobić choć nie powiem że bardzo mi zależy na WAVECEPTOR a właśnie ten zegarek to ma, a co do baterii to słyszałem że solarki nie lubią leżeć w ciemności i dlatego się właśnie boje jeśli chodzi o zakup leżakowanego zegarka
 
 
modrzew
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2012-06-16, 18:56   Re: Pomoc w zakupie

swirusx84 napisał/a:
a co do baterii to słyszałem że solarki nie lubią leżeć w ciemności i dlatego się właśnie boje jeśli chodzi o zakup leżakowanego zegarka

To się nie bój. W ten sposób to można nie kupić żadnego typu zegarka, bo mechaniczny automat też podobno "nie lubi" jeśli wierzyć miejskim legendom ;)
Jak "solarek" leży w ciemności to sobie wyłącza co się da, a jak był w pełni naładowany to może tak z pół roku sobie lezeć i nadal działać po wyjęciu. A jak zdechnie to trudno, to wystarczy naładować zamiast szukać nowej baterii. Nikt Ci nie powie jak był przechowywany zegarek od chwili produkcji, a jak coś to masz gwarancję.

Dla mnie synchronizacja radiowa i "słoneczko" to w tego typu zegarkach podstawa - jak kwarc, to ma być nowoczesny i bezobsługowy ;)

Skoro cenisz sobie prostotę, to oprócz tych dwóch przyjrzyj się jeszcze Gulfmanom GW-9100 i GW-9110. Zwłaszcza temu pierwszemu, jedyny mankament jaki w nim znajduję, to to że nie można wyświetlić jednocześnie dnia tygodnia wraz datą typu "dzień-miesiąc" - poza tym to IMHO esencja prostego i czytelnego elektronicznego zegarka, bez zbędnych bajerów i przeładowanego wyświetlacza.

GW-9100


GW-9110 nie ma tej "wady", ale za to niestety wyposażono go już w pierdy w rodzaju pływów, faz księżyca i innych "kręciołków" :evil:

GW-9110
Ostatnio zmieniony przez modrzew 2012-06-16, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #7  Wysłany: 2012-06-16, 19:18   

modrzew napisał/a:
GW-9110 nie ma tej "wady", ale za to niestety wyposażono go już w pierdy w rodzaju pływów, faz księżyca i innych "kręciołków" :evil:

Co spowodowało, że mimo swojego rozmiaru wpadł na listę moich zainteresowań.
Fazy księżyca to dla wędkarzy podstawa w "rybackim" zegarku.
Więc proszę mi tu bez "pierdów" :wink: :mrgreen:
 
 
swirusx84
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2012-06-16, 19:32   Re: Pomoc w zakupie

Cytat:
Gulfmanom GW-9100 i GW-9110.


Właśnie chodzi o mudmana, pył, błoto itp. Pracuję w wojsku, a tam wiadomo poligon za poligonem. Najbardziej mi pod pasował GW-9010MB czyli wersja czarna ale bardzo ciężko go znaleźć i nie mam już pojęcia gdzie go znaleźć. Najszybciej to pewnie na zagranicznej stronie a nie wiem jak zamówić bo nigdy nie zamawiałem i nie wiem gdzie założyć taki watek z pomocą znalezienia i pomocy kupienia
Ostatnio zmieniony przez swirusx84 2012-06-16, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
emster
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2012-06-16, 20:13   

Absolutnie nie bój się o solara i ładowanie baterii. Mój przez całą zimę nie spadł poniżej górnego poziomu, a wcale nie wystawiałem go na "światło", tyle łapał ile mógł :)
Z solarem odchodzi Ci też na najprawdopodobniej na ok 10 lat zabawa z wymianą aku (nie pamiętam gdzie to wyczytałem, ale to jest chyba okres pracy tego akumulatorka).
Ostatnio zmieniony przez emster 2012-06-16, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
swirusx84
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2012-06-16, 20:46   

emster napisał/a:
Absolutnie nie bój się o solara i ładowanie baterii. Mój przez całą zimę nie spadł poniżej górnego poziomu, a wcale nie wystawiałem go na "światło", tyle łapał ile mógł :)
Z solarem odchodzi Ci też na najprawdopodobniej na ok 10 lat zabawa z wymianą aku (nie pamiętam gdzie to wyczytałem, ale to jest chyba okres pracy tego akumulatorka).


No to super, teraz tylko gdzie kupić te model??
 
 
mrovka
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2012-06-17, 00:39   

cóz
jezeli chodzi o kofort noszenia to zdecydowanie model GW9010 jest mniejszy od G9300
ale z drugiej według mnie wydaje sie dosc sztywny na nadgarstku - nie wiem dlaczego mialem takie odczucia i to tylko moje prywatne odczucie :)) takze bez sugerowania sie

chyba juz nie kupisz czarnej wersji - a jak znajdziesz to jego cena jest straasznie wywindowana w góre..roke temu był jeden na ebay za 220 funtów!!!
ale nie mozna tracic nadzieji
i trzeba zauwazyc ze czarnuch jest nadwyraz slabo czytelny - wiem bo mialem i porównywany był z GW810BD :)
a na poligonie chyba nie ma sie casu na wpatrywanie w zegarek hehe
 
 
Cezar 
Klon Ryżowego Długiego Marszu
MARUDA i MENDZIARZ


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 12913
Skąd: mapenzi
 #12  Wysłany: 2012-06-17, 00:48   

Miałem parę G i skończyłem na GW 9100.
Jak dla mnie najfajniejszy. ma co powinien mieć, komfort noszenia super.
5600 za mały, negatywy mało czytelne. Pływy mnie po nic - nie wędkuję :razz:
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #13  Wysłany: 2012-06-17, 08:13   

Na poligonie zwykły mudman też daje radę ;)
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
swirusx84
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2012-06-17, 08:24   

Właśnie w GW-9010 podoba mi pod spodem ma takie wypustki które sprawiają że zegarek nie dotyka całą powierzchnią do ręki. No właśnie na niektórych zdjęciach widziałem że tak jak by słabo czytelny jest ten ekran, ale na ebay.pl znalazłem taki sam ładny ale z purpurowym ekranem, też ładnie wygląda ale niestety cena +1000zł mnie przerasta.



I czy warto kupić na tej aukcji: http://allegro.pl/zegarek...2397307613.html i czy jest opcja znalezienia tańszego
Ostatnio zmieniony przez swirusx84 2012-06-17, 08:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #15  Wysłany: 2012-06-17, 08:41   

swirusx84 napisał/a:
No właśnie na niektórych zdjęciach widziałem że tak jak by słabo czytelny jest ten ekran, ale na ebay.pl znalazłem taki sam ładny ale z purpurowym ekranem, też ładnie wygląda ale niestety cena +1000zł mnie przerasta.


A jak się ma fioletowy kolor niekonweniujący z zielenią munduru do funkcjonalności?
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum