Marina Militare opatentowanym znakiem towarowym Panerai ???
Odpowiedz do tematu

emster
[Usunięty]
:
Nie ma co się oszukiwać.
Prawo IPR w obecnej formie nie sprzyja rozwojowi, zarówno samych produktów jak i gospodarki ogółem.

:
Na szczęście stawianie 'prawa' do napychania własnej kieszeni ponad ogólny rozwój to wymysł ostatnich dwóch wieków...pomyślcie, jakby wyglądała europejska kultura, gdyby np. Włosi mieli wyłaczność na spusciznę starozytnych Rzymian :twisted: :twisted: :twisted:

:
Ok, ale trochę obiektywizmu w temacie też się przyda. Mam na myśli fakt, że nasi dalekowschodni przyjaciele robią zegarki toczka w toczkę zerżnięte z Panerajów i firmują je znakiem towarowym zastrzeżonym przez Richemont Group, właściciela marki Panerai.
Śledząc jakieś archiwalne wątki widziałem, że początkowo tu na forum też temat był kontrowersyjny. I tak do końca nie wiem co się stało, że przestał :roll: :lol:
Ktoś pamięta?

Segoy
:
Przestaliśmy się wydurniać :lol: :?:

Blaz
[Usunięty]
:
Nie przypominam sobie, żeby był kontrowersyjny. :cool:

Sprawa od początku była prosta. Jeśli mają prawo do tej nazwy i ją zastrzegli to nie ma sprawy - Mariny Militare nie ma.

Co nie zmienia faktu, że zachowali się jak nuworysze i pazerniaki, a w łyżeczce wody utopiliby tych, którzy przypominają, że zastrzegli w sumie nie własny projekt. Co jest logiką Kalego. :cool: :lol:

Ostatnio zmieniony przez Blaz 2012-08-13, 13:09, w całości zmieniany 1 raz
:
Mnie śmieszy to, że najpierw kupiłem Marynę (jako mój pierwszy chiński zegarek do pary z Portugalczykiem) a dopiero potem dowiedziałem się, że jest taka marka jak Panerai i jak wyglądają te zegarki :mrgreen:

Segoy
:
A zwrociliście uwagę, że MM na forum w zasadzie trafia się sporadycznie :?: Homary wszelkiej maści, przerobki - full. Ale maryn ni ma. Autocenzura znaczy działa :lol:

Blaz
[Usunięty]
:
Imo czysta tarcza bez napisów jest ładniejsza. :wink:

Nawet na wusie się z tego zakazu panuraja nabijali. Potem to minęło. Zresztą marynaci siedzą raczej na homageforum.

:
No dobra, ale osłonka koronki też jest opatentowana przez Paranoja, więc czy obecność napisu "marynarka wojenna" coś zmienia?

Blaz
[Usunięty]
:
Fakt, zmienia. Będzie Cię ścigać nie jeden prawnik, a dwóch. :lol:

:
Blaz napisał/a:
Fakt, zmienia. Będzie Cię ścigać nie jeden prawnik, a dwóch. :lol:


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:
Jak dobry to i jeden starczy.

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
Blaz
[Usunięty]
:
Wystarczy potrenować na setkę i żaden prawnik niestraszny. :lol:

:
Chyba że ma śrutówkę :mrgreen:

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
Wtedy kasujesz go za groźby karalne :cool:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.