Pytania o MM
Odpowiedz do tematu

:
Słuchajcie melepety - już dawno nikt nie zadawał oczywistych pytań to czas na mnie :D
Od kilku dni wertuję majfrendowe strony w poszukiwaniu pierwszej maryśki - dolar drogi to odczekam chwilę, ale pytania dwa: w wersji GMT na tarczy mamy od 1-24, ale o co kaman, bo przecież ułożenie cyfr nie odpowiada faktycznym godzinom. I drugie - obecne autoamty to głównie 2530 (w tych tańszych). Warto czy dokładać do lepsiejszego ?

:
yorki_man napisał/a:
Słuchajcie melepety - już dawno nikt nie zadawał oczywistych pytań to czas na mnie :D
Od kilku dni wertuję majfrendowe strony w poszukiwaniu pierwszej maryśki - dolar drogi to odczekam chwilę, ale pytania dwa: w wersji GMT na tarczy mamy od 1-24, ale o co kaman, bo przecież ułożenie cyfr nie odpowiada faktycznym godzinom. I drugie - obecne autoamty to głównie 2530 (w tych tańszych). Warto czy dokładać do lepsiejszego ?

Ej, no jak Ci cyfry nie banglają, przeca te cyfry 1-24 to to rączki GMT się przynależą :))

:
pr00 napisał/a:
Jaką macie rezerwę chodu w swoich Maryśkach? U mnie ponad 3 dni chodziła po pełnym nakręceniu. :shock:

Lepiej późno niż wcale cool podaję w nawiązaniu do kolegów poniżej o asianunitasie:
Moja MM GMT na DG/ST (niestety nie odkręcana, nie sprawdzana ale chodzi b, nie B.dokładnie) równo jak w mordę strzelił hrs 48. Nieźle moim zdaniem :))

:
Ta na ST36/HZ9000 chodzi nawet do 60h.
Na ST25 też mogą dociągać do 50h, w 303 po zdjęciu automatu rezerwa jest około 56h, tylko że Marcin skracał sprężyny żeby ustabilizować chód na końcowym odcinku.

:
Jak już wspomniałem powyżej nie wiem do końca jaki mechanizm jest w mojej Maryśce GMT (chociaż Chińczyk na eBayu zapewniał, że to SeaGull, jednak nie molestowałem gościa) No i tu prośba i pytanie - jeśli naprawdę nie DG38 to jaki ST robi za gmt z ustawianiem wskazówki? Nie będę raczej odkręcał, wskazówka sekundowa w moim "waha" się czasami tak samo jak u Miyoty. I jest bardzo dokładny, siriuz :))

:
Panowie, na szybko potrzeba lug to lug z mini fiddy 44mm. Pomóżcie...

FORZA Robert!
RK WRT
:
nick555 napisał/a:
Panowie, na szybko potrzeba lug to lug z mini fiddy 44mm. Pomóżcie...
Mierzone metrem krawieckim ok. 52mm

Nieczynne z powodu że zamknięte
:
DZięks!

FORZA Robert!
RK WRT
:
Witam wszystkich , mam zagwozdkę a'propos tych 2 modeli :

http://www.wenping1970.co...p?ArticleID=916

vs

http://www.wenping1970.co...p?ArticleID=170


Jeden to MM 1950 , drugi chyba zwykłą Maryna. Wielkość ta sama - 44mm , różnica w grubości 1mm. Na pierwszy rzut oka różnią się tylko przyciskiem zmiany daty, kierunkiem otwierania osłony koronki. W pierwszej lince jest dokładnie podane że to Seagull 2530 , w drugiej nie. Różne paski ,oczywiście na korzyść tego pierwszego.


Czy obydwa mają takie same koperty (chyba chodzi o "Mini Fiddy") jeśli chodzi o kształt ,bo wydaje się że tak , ale pewności nie mam?Człek sie gapi ,gapi ,i zaczyna szukać dziury w całym... ;)

Czy mechanizmy są te same? (Na mój gust tak )

Czy może być różnica w lumie wskazówek?

Bo jeśli różnica w cenie wynika tylko z rzeczy które wymieniłem , to wolę brać tańszego (na pasek nie patrzę bo wyleci)

Jak ktoś z Was głupiemu wytłumaczy jak chłop babie na grzędzie to będę bardzo wdzięczny. :)

Ostatnio zmieniony przez Grenadier 2013-12-08, 18:33, w całości zmieniany 4 razy
:
Grenadier, linki nie chodzą.

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
http://www.wenping1970.co...p?ArticleID=916


http://www.wenping1970.co...p?ArticleID=170


Chodzi mi o modele M779 i M224

Przepraszam za niedogodności

Ostatnio zmieniony przez Grenadier 2013-12-08, 18:42, w całości zmieniany 2 razy
:
U mnie działają w obu postach ;-)

:
Jeden pies panie.
Oba mają przycisk szybkiej zmiany daty, tyle że w jednym trzeba go obsługiwać jakimś szpikulcem, a w drugim jest fizyczny przycisk co go można palcem wcisnąć.
Ten tańszy ma na pewno niebieskawy AR na szkle. Ten droższy wygląda jakby był bez AR lub miał AR bezbarwny.

Segoy
:
Rodzaj przycisku to nie problem, ale z tym że AR jest nienieskawe to mnie zaskoczyłęś.
Myślałem,że to raczej odbicie tła na którym leży zegarek hmmm Ciekawe czy w codziennym użytkowaniu różnica pomiędzy tymi AR byłaby widoczna.

BTW Segoy , Santino dzięki za odzew :)

:
byłaby widoczna

mnie ten niebieski AR wkurzał

w PZLce jakoś to sobie zracjonalizowałem cool

Segoy
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.