wypadek parnisa i jego konsekwencje
Odpowiedz do tematu

: wypadek parnisa i jego konsekwencje
Mój chronometer zaliczył czysto fizycznyc upadek - przy zapinaniu wysunął się z dłoni niestety. Dalej chodzi i to punktualnie, natomiast jest mały problem ze wskaźnikiem rezerwy. Do tej pory działał perfekcyjnie. Teraz zegarek zatrzymuje się, kiedy wskazówka rezerwy pokazuje 5. Nie wydaje mi się, że chodzi tylko o obsówkę wskazówki, bo wtedy przy pełnym nakreceniu odpowiednio wskazówka powinna przekraczać 40, a pomimo dużych zachęt z mojej strony (bujanie itd.) wskazówka zatrzymuje się na 40. Jakieś przypuszczenia?



proszę też o radę, komu w W-wie można oddać Parnisa do naprawy tego defektu (i przy okazji do czyszczenia, bo upadek spowodował, że jakiś spory paproch wyskoczył z czeluści mechanizmu wprost na wahnik)

:
To jednak wygląda na przestawioną wskazówkę, wskaźnik rezerwy może mieć blokadę i nie wychyla się więcej niż na 40 h.

:
Bo on ma blokadę.



Parnis a rezerwę DUŻO ponad 40h, zaś wskaźnik pokazuje bardzo dokładnie. Często wskaźnik spada poniżej minimalnego poziomu, za to nie idzie dalej niż 40.

:
Potwierdzam

W moim też wskazówka zatrzymuję się równo na 40h... natomiast przestaję chodzić jak wskazówka pokazuje napis power reserve :)

:
pocieszacie mnie, skoro ma blokadę, to istotnie przesunięcie jest najbardziej prawdopodobne. Muszę to naprawić, bo dokładny - jak właśnie pisze Alamo - wskaźnik rezerwy był jedną z moich większych radości zegarkowych. Ponawiam zatem pytanie gdzie zrobić, nie chcę iść do pierwszego lepszego, może ktoś ma zaufanego w W-wie, któremu już dawał chińczyki do obróbki. Sam nie zrobię, moje zdolności ograniczają się do zmiany pasków, nie otworzę zegarka, nie mówiąc o grzebaniu w nim

:
TowRoupas napisał:
Potwierdzam W moim też wskazówka zatrzymuję się równo na 40h... natomiast przestaję chodzić jak wskazówka pokazuje napis power reserve :)
W moim dokładnie tak samo.

:
spieszę donieść, że mój chronometer sam się naprawił. Ostatnio zapomniałem na rotomat odłożyć, a jak sobie przypomniałem, to wskazówka rezerwy była prawie na końcu (pokazywała 1-2h do końca), a nadal chodził. Samonaprawialny zegarek... :smile: Ciekawe, czy portugalczyk tak ma :razz:

:
Wiedziałem że jest świetny, ale że samonaprawialny... :wink:

:
Widocznie wada byla mala i zaskoczylo , tylko sie cieszyc :smile:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.