Nasz Najbardziej Ulubiony Dziad ! :)
Odpowiedz do tematu

:
Topowa wersja, niemal. Jeszcze były wersje "kotwiczne" tego werku, czyliż top topów ;)
Beach Stara w dobrym stanie to chyba baaardzo ciężko upolować. Ja kupiłem za grosze, ale stan taki sobie.

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
Nie spotkałem się z wersją kotwicową. Jakie miała oznaczenie ?

Wg specyfikacji Ronda, rodzina werków 1213 / 1215 / 1217 były wyłącznie na kołkach.
15 - data
17- data i dzień

To samo w innych wersjach tego werku , czyli 1013 / 1113 / 1015 / 1017 / 1115 / 1117 / 1313...

"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
:
U Ranffta jest to ładnie rozpisane na boczku:
http://www.ranfft.de/cgi-...uswk&Ronda_1231

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
Człowiek się całe życie uczy :) pifko

Ronda traktuje serię z wychwytem kotwicowym jako osobną rodzinę werków , dlatego idąc tym tokiem myślenia brakowało mi przykładu wychwytu kotwicowego w serii werków wymienionych w moim poście.
Ranfft to ułożył wg podobieństw , a Ronda układa werki wg pasujących części zamiennych .

"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
:
Ja się tylko Ranfftem posiłkowałem, wpadło mi coś kiedyś na tej kotwicznej wersji, stąd wiedziałem o jej istnieniu :)
pifko

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
Gdybyś potrzebował pdf z rozmiarami werków i numerami części do ww kołków , to służę pomocą.

"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
:
Jakby co, to będę się zgłaszał, dzięki. Ale rzadko się ostatnio nawet na aukcjach zegarki na Rondach trafiają. Na EB czy BFG jeszcze jest tego dużo.

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
Spam
[Usunięty]
:
...wertując przepastne zasoby sieci coraz trafiam na Kutermankiewicza http://xatlantic.helwecja...riaLogo2007.pdf ten jest akurat starszy... krąży w sieci również rozszerzona wersja... co by się nie rozwodzić Atlantici są lubianymi w Polsce zegarkami... w 1950 roku otworzył swe podwoje dla rządnych czasowskazywaczy pierwszy w Polsce sklep z Atlanticami...
...dla jednych niemal przedmiot obłędnego kultu... dla innych przejaw niezrozumiałej fascynacji...

...ambasador...


...ale zanim Hołek obwiesił się kotwicami Atlantica jak Małysz redbullem :D wiele fiołków przekwitło na alpejskich zboczach... a ponieważ prestiż wydatnie podnosi sięganie do korzeni tak i słynna marka z chęcią sięga do dnia pierwszego...

...w 1888 roku syn swojego ojca Eduard Kummer otwiera manufakturkę pod szyldem Eduard Kummer Bettlach notabene w mieścinie Bettlach w której tłucze części do kieszonek i nie tylko...



....kto chce to sobie sam o Kummerze poczyta...

...a to mój Kummer... najulubieńszy dziad...

...Railway Timekeeper Integra Lever Specially Examined... Brevet 47001...







...tarcza nie jest najwyższych lotów... ale daje radę... porcelanka jest gładka a indeksy i nadruki chropowate...








...model Integra według Mikroliska pojawił się we wrześniu 1906 roku...



...koperta ma średnicę 53,5mm, wysokość z kominkiem/uchem 63,5/77mm, grubość 16,5mm... koperta chromowana niegdyś dziś w całości z odsłoniętym mosiądzem jak przystało na rasowego wintydża... resztki chromu jedynie pod szkłem i wewnętrznych deklach...

...dekiel gliszowany na modłę angielskiego srebrnego zegarka...



...kluczykowiec...




...K, serce i krzyż...





...wół roboczy to nieskomplikowany uproszczony mechanizm na obraz roskopfa...




...EKB w owalu... według Mikroliska zarejestrowane (depose) 16 września 1911 roku...




...Integra registered trade mark...




...prosty w budowie ale ustępuje masywności i wykończeniu Roskopfa




...kołki pięknie cykają...


Ostatnio zmieniony przez Spam 2015-07-12, 21:41, w całości zmieniany 1 raz
:
.........ładna rzecz pifko

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
Maras68
[Usunięty]
:
.......zacny staruch pifko

:
Moja ulubiona Integra ... niezmiennie :)
pifko

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.