DYNAMIC
Odpowiedz do tematu

: DYNAMIC
no i znów wpadłem na bazarek :twisted:

W ogólności to jest tak że z omegami to my się zbytnio nie lubimy ale...
... ale zawsze podobały mi się Omegi DYNAMIC jednak poziom cenowy zegarków w przyzwoitym stanie sprawiał że decyzję zakupową odkładałem na bliżej nieokreśloną przyszłość - do dziś!!!

OMEGA DYNAMIC







Może nie taki vintage, może bardziej młody klasyk - w zasadzie jest mniej więcej moją równolatką :) a ja nie chciałbym żeby o mnie mówiono vintage :twisted:

Zegarek jak na swoje lata jest w bardzo dobrym stanie! oprócz niewielkich śladów użytkowania na kopercie, większe zastrzeżenia można mieć do małych zagnieceń na zapince - prawdopodobnie jakiś fachowiec z Bożej łaski chciał ją skrócić :evil:

Omeśka posiada stalową kopertę o wymiarach 41 x 36 mm i grubości 11 mm oraz skręcaną stalową bransoletę z pełnych ogniw.

praktycznie każdy element zegarka jest sygnowany odpowiednim znaczkiem - Ω

koronka:


klamerka:




oraz oczywiście tarcza i szkiełko (powinno być widać - starałem się jak mogłem)


wnętrze koperty też jest sygnowane ale ze względu na specyficzną konstrukcję koperty (monoblock - mechanizm wyjmowany od góry) nie czuję się na siłach rozebrać zegarka.

tak to wygląda po zdemontowaniu bransolety:



z tego też powodu nie pokażę własnych fotek mechanizmu :( (ale mechanizm pokażę - udało mi się zwędzić z netu :))

w środku omeśki tyka na 95% cal. 1010 (choć jest prawdopodobieństwo że jakiś inny z serii 101x)

cal. 1010 jest automatem 17 kamieni o wymiarach Dm= 27.9mm, H= 4.25mm, i pracuje z częstotliwością f = 28800 A/h. wyposażony został w datownik z szybką zmianą daty, stop-sekundę i mikroregulację :grin: - czyli we wszystko co tygrysy lubią najbardziej :razz:

a wygląda tak:









Szczególnie cieszę się że trafiła mi się wersja z bransoletą ponieważ potrafią one kosztować zupełnie chore pieniądze (od $100 do nawet $200).
Niedawno przechodziłem mały Haisel z wyborem paska do Omeśki Geneve z taką samą konstrukcją koperty bo poprzedni się rozsypał - bransoleta powinna wystarczyć na dłużej!

tu mała rodzinna fotka:



BTW - nadchodzi Wielkanoc! myślicie że nada się takie jajo do koszyczka ze święconką???



dziękuję za uwagę!
kadarius

Ostatnio zmieniony przez kadarius 2010-03-19, 20:41, w całości zmieniany 1 raz
:
Nic nie napiszę
Obrażę się na Wujka i wyjdę po cichu , nie trzaskając drzwiami :twisted:

:
Nada się, nada!
Ino mu uszu dospawaj dwóch żeby za zajca robił :lol: ...!
Fajny mody duchem :P zegarek, niech służy ku chwale CW i radości właściciela ! ;)

:
Darek, gratuluję zakupu, szczerze zazdraszczam i nienawidzę, niech się nosi, zrobiłes nam duża niespodziankę tym nabytkiem :wink:

Domagam się jego obecności na Łódzkiej ośmiornicy :smile:

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-03-19, 20:48, w całości zmieniany 1 raz
Arek
[Usunięty]
:
Ten człowiek w ogóle się nie liczy z moimi uczuciami :evil:

:
zazdraszczam ostro !! jeszcze napisz ze dales za niego tyle co paczka drozszych fajek .. i w ogole Hejt & Foch :P

:
svedos napisał/a:


Domagam się jego obecności na Łódzkiej ośmiornicy :smile:


obecność obowiązkowa! :wink:


hotwax napisał/a:
zazdraszczam ostro !! jeszcze napisz ze dales za niego tyle co paczka drozszych fajek .. i w ogole Hejt & Foch :P


no tym razem tak letko to nie było ale przyznam że zapłaciłem tyko ułamek jego ceny rynkowej :mrgreen:

:
kadarius napisał/a:
przyznam że zapłaciłem tyko ułamek jego ceny rynkowej :mrgreen:


Drań STOP gratuluję STOP nienawidzę STOP

Foch und Ch.
:
Dołączam się do wyrazów nienawiści!

:
Ja juz powiedziałem co chciałem powiedziec - foch & ch...

:
:shock: zajefajna omesia zazdraszczam

:
...takich rzeczy się kulegom nie robi



...wypchaj się


Edit:

...a z tą drugą Omegą to też się wypchaj


Ostatnio zmieniony przez Maxio 2010-03-19, 23:52, w całości zmieniany 1 raz
:
eee... to co chciałem napisać to koledzy wcześniej już napisali
czyli foch i ch... :twisted:

DOXA SUB 5000T CUSTOMER SERVICE STANDARD
http://www.chinawatches.p...p=182502#182502

"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Pozdrawiam
Tomek (托梅克)
Wozu
[Usunięty]
:
To samo co wyżej tylko dwa razy bardziej :evil:

:
Jedna z moich ulubionych Omeg - jeśli na sportowo - to tylko taka, żadne tam nowomodne simastery czy spidmastery. Po prostu piękna sztuka :shock: . Szczerze zazdraszczam i na koniec tradycyjnie WIELKI HEJT !!!!!

Druga Omesia też niekiepska.

Ostatnio zmieniony przez CornCobbMan 2010-03-20, 08:57, w całości zmieniany 1 raz
"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.