Poprzedni temat «» Następny temat
G. Gerlach Projekt Neon
Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #16  Wysłany: 2014-10-23, 13:07   

Chorwat napisał/a:
I jam ciekaw tego projektu :)

P.S. Aż się dziwię, że jeszcze nie padło pytanie o termin realizacji :)) :D


Musieli byśmy udzielić odpowiedzi wymijajacej :))
Macaliśmy się z tym od pół roku.
Wiecie gdzie jest hund begraben ? hmmm W mechaniźmie.
Na rynku jest ich pierdylion, ale są to tanie, masowe, kosztujące dosłownie $2 (albo i mniej hmmm ) takie gufna, co chodzą jak chcą, ile chcą, albo wcale nie chodzą bo po co maja chodzić :D Stosuje się to w tanich zegarkach, po 6-10 dolców, i rynek tego jest olbrzymi.
Jak zaczęliśmy rozmawiać z producentami nt. parametrów mechanizmu, minimalnego czasu działania, dokładności, itp - to albo robili oczy jak babcia na wilka, albo "klijentnaćpannkupi10tysienc?" :wkurzony: Po prostu nikt takich nie zamawia, bo zmiana modułu sterowania, zmiana wyświetlacza, zastosowanie dobrej japońskiej baterii - to już jest produkt na zamówienie. I wtedy można też zamówić taki, żeby wyglądał w miarę przyzwoicie - jak na kwarca ;-) Lepsze materiały, lepsze styki, po prostu przyzwoity standard.





Cały czas sie z tym boksujemy jeszcze, ale widać światło w tunelu na tyle, że można projekt formalnie rozpocząć.
_________________
 
 
halina 
Właściciel Pola Ryżowego
halina


Pies czy kot?: kot
Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 2128
Skąd: Kraków
 #17  Wysłany: 2014-10-23, 13:12   

O, fajniutkie :)

Projekt w sensie, bo te przeboje z mechanizmem to mniej.
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #18  Wysłany: 2014-10-23, 13:16   

A obrazki "Neona" są na FB, sam widziałem. Dla mnie bomba, nie wiem jak dla Państwa!

PS czy "Neon" to tylko określenie projektu, czy z jakiegoś powodu obowiązująca już nazwa "handlowa". Jeśli nazwa handlowa jeszcze nieustalona, to pozwolę sobie przypomnieć zaproponowane ongiś przez kogoś (chyba przy okazji gazomierza, ale pod LEDowca) "LEM" albo "PIRX".
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2014-10-23, 13:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mazok 
Starszy Ryżowy


Pies czy kot?: pies
Wiek: 48
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 708
Skąd: Katowice
 #19  Wysłany: 2014-10-23, 13:17   

pifko pifko pifko

To będzie piękny zegarek.

jeden koniecznie dla Pana Generala trza zrobić :))
_________________

 
 
Santino 



Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48265
Skąd: Łódź
 #20  Wysłany: 2014-10-23, 13:18   

Zinajda napisał/a:
A obrazki "Neona" są na FB

Poważnie?
:shock: :shock:
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
janpat1970 
Sprzedawca Ryżu
Janusz


Pies czy kot?: kot
Wiek: 54
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 278
Skąd: Gród Maciara :(
 #21  Wysłany: 2014-10-23, 13:34   

No to takim Ledowcem mam okazje żonie usteczka zamknąć i ją w to wkręcić. Oby tylko złapała przynętę. :D
_________________
GG Kosmonauta, GG Żubr, Xicorr FSO M20, Deep Blue Jugg II, TAO, Adriatica, Timex i takie tam pierdoły. ;)
 
 
mw75 
Prezes Uncle Bens'a

Wiek: 48
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6031
Skąd: PL
 #22  Wysłany: 2014-10-23, 13:40   

Erolek napisał/a:
Niniejszym odpuszczam sobie polowanie na LEDowca po zatoce.
Czekam na Neona.

+1
pifko
Alamo., gadaliśmy kiedyś na temat napędu takiego zegarka, pamiętam, że pisałeś o sporych problemach z ich dostępnością. Uchylisz jeszcze bardziej rąbka jak udało się Wam rozwiązać problem?
_________________
Antisocial and faceless...
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #23  Wysłany: 2014-10-23, 13:43   

Santino napisał/a:
Zinajda napisał/a:
A obrazki "Neona" są na FB

Poważnie?
:shock: :shock:

No, na stronie Alamo, czyli Krzysztofa Z.
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #24  Wysłany: 2014-10-23, 13:44   

Tak, że musiał nam ktoś go na zlecenie zaprojektować i potem obwoziliśmy się po całym świecie kto nam to zrobi. Teraz dyskutujemy o ilościach, bo te "na start" minimalne to wbijają w glebę.

Janusz, mistrz zbrodni :D
_________________
 
 
kopeć 
Ryżowy Długiego Marszu
kopeć


Pies czy kot?: kot
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1129
Skąd: Szczecin
 #25  Wysłany: 2014-10-23, 13:46   

No tak, ale o ile w miarę to ma nawiązywać do stylistyki Unitry, to raczej cyfry muszą mieć czerwony kolor (podświetlanie) - więc negatyw LCD. A czy da się zrobić taki wyświetlacz, który
na dodatek wyglądałby jak dot matrix (o oryginalnych wyświetlaczach LED z tamtych czasów to raczej można tylko pomarzyć) i jeszcze jasno świecił? Może da się, ledy których można by użyć na podświetlanie są coraz lepsze. Jeśli tak to plusem byłaby większa ilość funkcji wykonywanych przez moduł (trudno mi nazywać go mechanizmem jednak) Był sobie taki gość, niejaki Jeff który stworzył dość niedawno Majestyka - interes kiepsko się sprzedał, ale był to jednak ledowy zegarek. Tyle, że wyświetlacz był już nowego typu, ze światłowodami i to nie było to.
Bez odpowiedniego wyświetlacza niczym nie będzie się różnił od dziesiątków ton innych, sama koperta moim zdaniem nie wystarczy. No cena pewnie wzrośnie, ale może warto? Sam pomysł bardzo mi się podoba.

Dodałem fotkę - z sieci.
Ostatnio zmieniony przez kopeć 2014-10-23, 14:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
janpat1970 
Sprzedawca Ryżu
Janusz


Pies czy kot?: kot
Wiek: 54
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 278
Skąd: Gród Maciara :(
 #26  Wysłany: 2014-10-23, 13:53   

Standardowe funkcje czy jakiś bonusik będzie np odpal flarę?
A co do wyglądu pod Warela to super. Kobitki takie lubią bo una musi mieć coś ładnego żeby koleżanki wkurzyć. A zamiast zakładać jakąś dziadowską branze na łapę może walnąć Neona. Dziś rano miałem pytanie czy biorę Żubra do roboty bo chętnie by do fryzjera wzięła się pochwalić. :facepalm: A półtora roku wydziwiała że to kolor nie taki, że za duży, a kształt to już zupełnie do bani. :D
_________________
GG Kosmonauta, GG Żubr, Xicorr FSO M20, Deep Blue Jugg II, TAO, Adriatica, Timex i takie tam pierdoły. ;)
Ostatnio zmieniony przez janpat1970 2014-10-23, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #27  Wysłany: 2014-10-23, 14:12   

Nie doszukałem się jeszcze autora wspomnianych nazw, natomiast twórcą koncepcji "homara Unitry" jest IMO Kumotr mazok (post z dnia 26-10-2013).
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2014-10-23, 14:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #28  Wysłany: 2014-10-23, 14:13   

Cytat:
A półtora roku wydziwiała że to kolor nie taki, że za duży, a kształt to już zupełnie do bani.


:D :D
_________________
 
 
mazok 
Starszy Ryżowy


Pies czy kot?: pies
Wiek: 48
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 708
Skąd: Katowice
 #29  Wysłany: 2014-10-23, 14:44   

kopeć napisał/a:
No tak, ale o ile w miarę to ma nawiązywać do stylistyki Unitry, to raczej cyfry muszą mieć czerwony kolor (podświetlanie) - więc negatyw LCD. A czy da się zrobić taki wyświetlacz, który
na dodatek wyglądałby jak dot matrix (o oryginalnych wyświetlaczach LED z tamtych czasów to raczej można tylko pomarzyć) i jeszcze jasno świecił? Może da się, ledy których można by użyć na podświetlanie są coraz lepsze. Jeśli tak to plusem byłaby większa ilość funkcji wykonywanych przez moduł (trudno mi nazywać go mechanizmem jednak) Był sobie taki gość, niejaki Jeff który stworzył dość niedawno Majestyka - interes kiepsko się sprzedał, ale był to jednak ledowy zegarek. Tyle, że wyświetlacz był już nowego typu, ze światłowodami i to nie było to.
Bez odpowiedniego wyświetlacza niczym nie będzie się różnił od dziesiątków ton innych, sama koperta moim zdaniem nie wystarczy. No cena pewnie wzrośnie, ale może warto? Sam pomysł bardzo mi się podoba.
[url=http://images67.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]
Dodałem fotkę - z sieci.


Kuwa - to nie jest LED

przypomina mi się od razu akcja z moro i panterką ;)

Zinajda, Chyba tak :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez mazok 2014-10-23, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
infectedcontrol 
Starszy Ryżowy
Conus Destroyer ;)


Pies czy kot?: pies
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 777
Skąd: Maryland, USA/Płock
 #30  Wysłany: 2014-10-23, 15:02   



pifko
_________________
InfectedControl a.k.a. Dawid
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum