Duza Eterna
Odpowiedz do tematu

: Duza Eterna
Naprawde duza, 37,5 mm srednicy. Oryginalna koronka, schowana, oryginalne sygnowane szkielko zlupka (sygnowanie widac niewyraznie na pierwszym zdjeciu). Zle zalozony wewnetrzny ring z podzialka minutowa - siedzi krzywo. Tarcza podniszczona, pytanie do kumotrow - probowac mycia, chodzi mi zwlaszcza o te plamy w centrum?









No i dodalem na szybko zdjecia mechanizmu, troche ciemne, bo i ciemno sie robi:






Ciekawy system p-wstrzasowy - chyba wlasny wynalazek Eterny (Eterna-U), a i regulacja tez dziwna - ta sruba obok to chyba nie od regulacji, tylko mocowanie polmostka balansu?

Ostatnio zmieniony przez zbyszke 2010-04-10, 18:16, w całości zmieniany 1 raz
:
Opakowanie ujdzie, ale środek Zbychu pokaż, środek :lol: !

:
Właśnie, zajrzyjmy tej ślicznotce pod spódnicę :)

Foch und Ch.
:
Co do mycia tarczy,to kiedys czyscilem zegarki znajomej i tarcza wygladala podobnie w jakiejs starej cymie.Te plamy w tamtym wypadku byly wykruszonym lakierem i nie dalem rady nic z tym zrobic.Wyjmij tarcze i zobacz dokladnie.

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Dodalem zdjecia.

[ Dodano: 2010-04-10, 18:18 ]
no, mnie to tez wyglada na ubytki lakieru. Nie da sie z tym nic zrobic?

:
Odnowic tarcze,ewentualnie zmieszac podobny odcien lakieru i sprobowac uzupelnic.

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Werk wspaniały.
Tarcza ma trwałe ślady - chałupniczo ich nie naprawisz.

:
Zbyszke, zostaw ja tak jak jest. To fantastyczny zegarek. Kopertę można delikatnie wypolerować, wyrównać indeksy i styknie.

Foch und Ch.
entwistle100
[Usunięty]
: Re: Duza Eterna
Już wiem na jakim zegarku wzorowało się Mido. PIĘKNY!!!

:
...super jest, mogliby dać inne indeksy na 12, 6 i 9. Zamiast tych "gwiazdeczek" mogli dać zwykłe kwadraciki. Ile on ma grubości, bo wygląda na "cieniasa"?


...ja bym oddał tarcze do zrobienia

andre
[Usunięty]
:
Ładny werk.Bardzo ciekawy.Też ślepiłem w ten antywstrząs.Sam zegarek az tak bardzo mnie nie pociąga.

:
Przepiękna jest. Nawet mi ta lupka nie przeszkadza ;) Ino koronka mogłaby być wysunięta poza obręb koperty.

:
...właśnie ta koronka jest świetna :wink:

:
Ja bym tarczę zostawiał, zajął bym się tylko kopertą, Widać że los nie obchodził się z nią dobrze, ale i tak jest śliczna, nie wspomnę o werku.

:
:shock: nie ruszal bym ani nie oddawal do renowacji - moze byc gozej
Piekny vintydz !

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.