Atlantic Worldmaster 17 Jewels Extra ?, Super ?
Odpowiedz do tematu

: Atlantic Worldmaster 17 Jewels Extra ?, Super ?
Przez przypadek zostałem właścicielem poniższego Atlantica.
Jest to oryginał czy jakaś samoróbka ?
Czy warto dać tarcze do renowacji ?
Mechanizm ma sprawny - wczoraj nakręcony i śmiga. Przez dobę zrobił odchyłkę około +60s.
Koronka pewnie nie jest oryginalna, nie ma sygnowania.
Fotki na szybko zrobione kalkulatorem :)




Ostatnio zmieniony przez Janus 2014-12-30, 14:31, w całości zmieniany 1 raz
pozdr,
Rafał
:
Tarczę nadaje się do umycia , tylko to trzeba oddać komuś co umi .

:
Rudolf napisał/a:
Tarczę nadaje się do umycia , tylko to trzeba oddać komuś co umi .


A wiesz kto umi ? :))

pozdr,
Rafał
:
Są na pewno na forum zdolni ludzie ,tylko trzeba znaleźć kogoś chętnego do pomocy . Tak się jeszcze zastanawiam może u jakiego majstra ?

:
Janus, Atlantiki to nie moja specjalizacja, ale sprawdź tu
http://atlantic.helwecja.com/home

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Spam
[Usunięty]
:
Janus mimo tarczy... Super pifko

:
Janus, ... ja tam bym tej tarczy nie ruszał ... ryzyko duże a nie jest tak źle ... koperta także całkiem niezła ... wskazówki warto by wyczyścić i pokryć nową/starą lumą ... wymienić koronkę i szkiełko ... zobaczyć jak będzie.

To zegarek z lat 50-tych (chyba) ... może wyglądać na swoje lata ... ale to już rzecz gustu. :)
Tarcza imo dosyć rzadka ... zerknij na stronę podaną przez Wintergreena.

:
Na Kizi jest gościu, MWatch zdaje się, który ponoć dobrze myje tarcze. Poszukałbym tam, podpytał się klientów na priv. o cenę i zadowolenie z usługi...

'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
:
hrabia napisał/a:
MWatch zdaje się

Dokładnie. Fotki umytych tarcz naprawdę robią wrażenie. Warto zapytać.
IMO oznaczenia mechanizmu i tarczy powinny się zgadzać. Dekiel jest spójny z tarczą, natomiast na mechanizmie ETA 1100, o ile dobrze rozpoznałem, widnieje napis SUPER. Pytanie teraz czy mechanizmy SUPER montowano seryjnie w EXTRA, czy też jest to przekładka. BO, z tego co widzę to liczba kamieni się zgadza.

Antisocial and faceless...
:
mw75 napisał/a:
hrabia napisał/a:
MWatch zdaje się

Dokładnie. Fotki umytych tarcz naprawdę robią wrażenie. Warto zapytać.
IMO oznaczenia mechanizmu i tarczy powinny się zgadzać. Dekiel jest spójny z tarczą, natomiast na mechanizmie ETA 1100, o ile dobrze rozpoznałem, widnieje napis SUPER. Pytanie teraz czy mechanizmy SUPER montowano seryjnie w EXTRA, czy też jest to przekładka. BO, z tego co widzę to liczba kamieni się zgadza.

Nie znam nikogo kto zajmowałby się tym komercyjnie, bo każda tarcza to oddzielny przypadek, co nie gwarantuje powtarzalności rezultatów. O ile wiem te tarcze z lat '50 niezbyt dobrze reagują na detergenty, a przy różnych zajzerach trzeba mocno pilnować odczynu. Można spróbować starego zegarmistrzowskiego sposobu "na kartofla", który jest w miarę bezpieczny. Indeksy godzinowe do przepolerowania skórzanym polerownikiem.
Co do "Super/Extra" moim zdaniem jest wszystko OK.

pozdrawiam
Narfas

Ostatnio zmieniony przez Narfas 2014-12-30, 19:37, w całości zmieniany 2 razy
:
Dzięki wszystkim za rady i sugestie :) pifko
Zabiorę się za to za rok, czyli właściwie już niedługo pifko
Tarcza też mnie właśnie zastanawia hmmm

pozdr,
Rafał
:
Narfas napisał/a:
Co do "Super/Extra" moim zdaniem jest wszystko OK.

I tu bym się skłaniał do Twojego zdania, gdyż Super jako model zegarka a Super jako oznaczenie werku nie muszą być tożsame. Np u . p. Wojtka Kutermankiewicza nie jest, roz. 7, str. 19. A takich połączeń jednak można sporo zobaczyć na necie.

Antisocial and faceless...
:
mw75 napisał/a:
Narfas napisał/a:
Co do "Super/Extra" moim zdaniem jest wszystko OK.

I tu bym się skłaniał do Twojego zdania, gdyż Super jako model zegarka a Super jako oznaczenie werku nie muszą być tożsame. Np u . p. Wojtka Kutermankiewicza nie jest, roz. 7, str. 19. A takich połączeń jednak można sporo zobaczyć na necie.

Tak, wile razy widziałem takie połączenia i nawet mam gdzieś tu jednego, kupionego od syna pierwszego właściciela, full orydżynal.

pozdrawiam
Narfas

Ostatnio zmieniony przez Narfas 2014-12-30, 21:00, w całości zmieniany 1 raz
:
Rozmawiałem z MWatch z Kizi odnośnie mycia tarczy. Stwierdził, że ta moja jest jeszcze oki, a on myje te co już nie mają nic do stracenia.
Napisałem jeszcze w dwa miejsca, zobaczymy co odpiszą, ale to już nie tylko tarczy tylko kompleksówki - SPA, uzupełnienie lumy, przepolerowanie itp.
Dzisiaj zauważyłem, że jedno ucho od koperty jest trochę przygięte hmmm

p.s. czy może ktoś już coś kupował od tego gościa ?
http://allegro.pl/koronka...4942451247.html

Ostatnio zmieniony przez Janus 2014-12-31, 13:42, w całości zmieniany 1 raz
pozdr,
Rafał
:
Ta koronka nie do końca pasuje do Twojego Atlantica. Ma tzw. "nowe" logo.
Do Twojego pasuje stylizowane duże A, jak pierwsza litera nazwy marki na tarczy i deklu.
Ale jak nie znajdziesz to bierz tą...

Antisocial and faceless...
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.