Moeris trup
Odpowiedz do tematu

: Moeris trup
Witam.
Ostatnio przypadkowo stałem się posiadaczem zegarka marki Moeris.
Jak widac na zdjęciach, brakuje mu tego i owego.
Jedyne informacje jakie znalazlem na jego temat,
dotycza mechanizmu, z checia przywrócił bym go do życia.
Czy ktos z forumowiczów wie jak wyglądały orginalne wskazówki?
Jak sie ma sytuacja z dostępem do częsci zamiennych?
Czy jest sens doprowadzać go do stanu używalności.
Z góry dziękuję za pomoc.
Oto zdjęcia:
, , .

Ostatnio zmieniony przez hosk 2010-06-07, 20:57, w całości zmieniany 2 razy
:
Jakiekolwiek zabiegi przy tym zegarku będą kosztowały więcej niż jego wartość rynkowa.
Za to mechanizm bardzo ciekawy - wygląda na niemiecki?

:
To ten:

http://www.ranfft.de/cgi-...swk&Moeris_10_5

Ksztalt mostkow rzeczywiscie bardzo dopracowany - aerodynamiczny, powiedzialbym.

To dobra firma byla. Wg Ranffta zakupiona przez Tissota w latach 1970-tych. Tak mi sie wydaje, ze pierwszy tourbillion vintage jaki byl prezentowany na zdjeciach na kizimizi to wlasnie byl od Moerisa.

:
Tylko ten pokazany nie ma systemu antywstrząsowego. Tak czy siak, restauracja będzie kosztowała około 250-300 zł.

:
Wielkie dzieki za odpowiedzi. No cóż Moeris będzie musiał poczekać
na lepsze czasy. ;)

:
Mam takiego moerisa w czesciach,tyle,ze w wersji bez kamieni.Tak czy siak bedzie chulac.Jakbys potrzebowal jakichs czesci to daj znac i poszperam.Wiem,ze na 100% kolo wychwytu i kotwica graja,nie pamietam jak jest z balansem i innymi kolami.Sprezyna tez jest.Na bank brakuje kol naciagu,ale te masz.

Mam jeszcze do niego tarcze porcelanke,w miare dobry stan.Ale jest sygnowana przez cos innego niz Moeris (jakas malo znana firma).Bede w PL 21 czerwca i jak bedziesz potrzebowal czegos z tego mechanizmu,to wysle za free.

Ostatnio zmieniony przez Janek 2010-06-08, 20:06, w całości zmieniany 2 razy
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.