Poprzedni temat «» Następny temat
WR Marynek
Autor Wiadomość
Korba 
Kierownik Pola Ryżowego

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 1929
Skąd: Warszawa
 #1  Wysłany: 2010-03-31, 23:43   Wodoszczelnośc MM

Wybaczcie jesli taki temat juz był, jestem na forum od dzis.
Jak wygląda sprawa wodoszczelności Marin Militare? Mozna ją zachlapac pod umywalką, czy nawet tego lepiej unikac? Getat Watch podaje 30m WR. Jak jest naprawde? Czy ktos moczył/kąpał/pływał lub próbował doszczelnic Marynę, żeby chociaż wartośc 50m osiągnęła, co umożliwiłoby chociażby romantyczną, wspólną kąpiel pod prysznicem?
Uzyskanie odpowiednika WR 100m juz by mnie satysfakcjonowało w zupełności.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #2  Wysłany: 2010-04-01, 00:00   

Wodoszczelności Ultramaryn to jeszcze u nas chyba nikt nie testował, ale porównując jej budowę z MC Vodolaz mogę stwierdzić że jest bardzo podobna. Maryśka zasadniczo ma porządną konstrukcję szkiełko w kopercie jest osadzone na wcisk za pomocą uszczelki z tworzywa, szkiełko w deklu w identyczny sposób, sam dekiel ma także porządną gumową uszczelkę. Wałek naciągu jest uszczelniony w tubusie, a sama koronka ma dodatkową uszczelkę którą jest dociskana do tubusa dżwignią od osłony koronki. Można więc zarydzykować :wink: że wodoszczelność Marysiek powinna się zawierać pomiędzy 5-10 ATM.
_________________
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #3  Wysłany: 2010-04-01, 00:14   

Kiedyś na tym forum napisałem coś takiego że MM to taki fun no -water diver
serio to mozna mówić o jakiejś niskie klasie wodoszczelnosci tak ok 50 wr . Sprzedawcy podają asekuracyjnie 30 wr , jakby napisali 100 wr to mogłby by sie posypać testy i zwroty reklamacyjne a tego sprzedawcy nie lubią
_________________

 
 
Korba 
Kierownik Pola Ryżowego

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 1929
Skąd: Warszawa
 #4  Wysłany: 2010-04-01, 00:36   

Ano to jesli wytrzyma kapiel w wannie, drobne chlapanie sie w jeziorze, to juz jestem usatysfakcjonowany.
Kiedys, dawno temu ''zegarek na prund'' wielki chrono marki Fujitime, z WR 50m, napił sie morskiej wody zanurzony w Bałtyku wraz z moja ręką do łokcia. Fakt że fala była ostra, więc cisnienie dynamiczne mogło byc chwilami wyższe niże deklarowane statyczne WR 50m.
I umarł biedaczysko jak na krześle elektrycznym, bo morska woda jest dobrym elektrolitem i przewodzi prund, a na czarnej, matowej tarczy sól pozostawiła brzydki, nierównomierny biały nalot po wyschnięciu. I cały zegarek do dupy generalnie...
A Timex też z WR 50m wytrzymywał skoki do jeziora ibasenu, nurkowanie rekreacyjne (bez sprzętu) i wszelkie wodne fanaberie. Sprzedałem go w pełni sprawnego.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #5  Wysłany: 2010-04-01, 07:55   

Korba napisał/a:
Ano to jesli wytrzyma kapiel w wannie, drobne chlapanie sie w jeziorze, to juz jestem usatysfakcjonowany.
Kiedys, dawno temu ''zegarek na prund'' wielki chrono marki Fujitime, z WR 50m, napił sie morskiej wody zanurzony w Bałtyku wraz z moja ręką do łokcia. Fakt że fala była ostra, więc cisnienie dynamiczne mogło byc chwilami wyższe niże deklarowane statyczne WR 50m.
I umarł biedaczysko jak na krześle elektrycznym, bo morska woda jest dobrym elektrolitem i przewodzi prund, a na czarnej, matowej tarczy sól pozostawiła brzydki, nierównomierny biały nalot po wyschnięciu. I cały zegarek do dupy generalnie...
A Timex też z WR 50m wytrzymywał skoki do jeziora ibasenu, nurkowanie rekreacyjne (bez sprzętu) i wszelkie wodne fanaberie. Sprzedałem go w pełni sprawnego.


Jak chcesz chińczyka do pływania - weż Alphe :twisted:
 
 
Korba 
Kierownik Pola Ryżowego

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 1929
Skąd: Warszawa
 #6  Wysłany: 2010-04-01, 08:24   

Widzisz, do pływania to ja juz mma dwa zawodowe nurki. Samurai z WR 200m i Tissot Seastar 1000 z WR 300m. Ja poprostu lubie wodoszczelnośc w zegarkach i lubię miec swiadomośc, że jak będę wracał po pijaku z imprezy i przewrócę sie w kałuże, to zegarek wody sie nie opije :D
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #7  Wysłany: 2010-04-01, 09:44   

No to po mojemu - nie masz się czego bać.
Jak pisał Sylwek, one wszystkie są solidnie uszczelnione, gruby oring na deklu, maly oring na tubusie, szkło wciskane na uszczelkę jest w zasadzie najsłabszym elementem - na upartego, można to zmodyfikowac i kazać zegarmajstrowi wkleić je na klej do szkieł. Z moimi nic absolutnie się nie zadziało nigdy, zaś Alpha regularnie pływa, moim zdaniem ma nie mniej niż WR100. W Chinominorze biorę prysznic - tez nie mam uwag. Parnisów nie sprawdzałem na tę okolicznośc, to są Panie te, no, garniturowce :lol: !
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #8  Wysłany: 2010-04-01, 09:49   

Trzeba zrobić test! Ale jak cywilizowany biały człowiek, kurde. Po świętach ide do zegarmistrza to zabiorę swoje Maryśki i niech mi je przebada profesjonalnie ;)
_________________
Foch und Ch.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #9  Wysłany: 2010-04-01, 09:50   

kubama napisał/a:
Trzeba zrobić test! Ale jak cywilizowany biały człowiek, kurde. Po świętach ide do zegarmistrza to zabiorę swoje Maryśki i niech mi je przebada profesjonalnie ;)


Test, mówisz ... :twisted: :mrgreen: :razz:
Niech no pomyślę ... :lol:
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #10  Wysłany: 2010-04-01, 09:51   

Alamo, pomnij, że użyłem przymiotnika "cywilizowany". ;)
_________________
Foch und Ch.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #11  Wysłany: 2010-04-01, 10:01   

He, he , he, "cywilizowany" to bardzo szerokie pojęcie, w różnoraki sposób pojmowane, jeden gostek ostatnio w "cywilizowany" sposób w obecności małoletniej córki przeprowadzał eksperymenty na Alphie , i o dziwo ona Alpha przeżyła. :razz: :wink: :lol:
_________________
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #12  Wysłany: 2010-04-01, 10:05   

Wyjątkowo cywilizowany test wykonany byl w obecności rzeczonego nieletniego osobnika płci odmiennej, jak tez pełnoletniego osobnika tejże płci - któren to niestety zepsuł dokumentację filmowa eksperymentu głośno rżąc na końcu filmu :P ...
 
 
nick555
Klon Starszego Kulisa


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 61 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 8911
Skąd: Bełsznica/Lublin
 #13  Wysłany: 2010-04-01, 10:20   

Alamo powiedz jaki test zaczął chodzić Ci po głowie? Może go do wody w szczelnym pudełku hermetycznym i zwyczajowo na 24h do zamrażalnika?
_________________
FORZA Robert!
RK WRT
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #14  Wysłany: 2010-04-01, 11:13   

Chciałem powiedziec, ale oczy Antka Policmajstra z Kubamy podpisu mnei zdepymowały ! :oops: :mrgreen:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #15  Wysłany: 2010-04-01, 11:59   

Kamien do koperty przywiazac i na sznurku z mostu do wisly :D
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum