Strusie łapki
Odpowiedz do tematu

: Strusie łapki
Struś ma łapki, a w zasadzie łapy. Szkoda, że tylko dwie ;)
A łapy strusia mają skórę. Bardzo ciekawą skórę, zresztą oceńcie sami.
Na tych nogach miejscami są łuski, miejscami wygląda jak gadzina.


Poniżej efekty mojej pracy nad przerobieniem strusich łapek na paski. Nie wiem jak będzie z praktyczną stroną użytkowania tych pasków z łusek, ale chyba wyglądają interesująco.
Bardzo jestem ciekaw waszej opinii na temat tej skóry, czy warto iść dalej w tym kierunku?
A teraz fotki:

Pasek Strusiołapek nr 1
Wykonany z fragmentu skóry na samej stopie. Takich łusek na łapce jest bardzo mało, do wykonania paska potrzebne są dwie łapki.
























Pasek Strusiołapek nr 2
Wykonany z tej samej części skóry co poprzedni pasek, w nieco innej kolorystyce.

















Pasek Strusiołapek nr 3
Ten pasek wykonany jest ze skóry wyciętej z obwodu łapki w jej środkowej części. Mało która łapka się do tego nadaje, ponieważ musi być odpowiednio duża, żeby skóry starczyło na pasek.


















Pasek Strusiołapek nr 4
Ten pasek wykonany jest ze skóry z tylnej części łapek o w miarę jednorodnej fakturze.





















Pasek Strusiołapek nr 5
Wykonany z jeszcze innego kawałka łapki.















I na zakończenie jeszcze dwa paski nieco podobne do wcześniejszych




























Wszystkie paski mają szerokość 24mm.

Piotrek
:
Rewelacja! Ze szczególnym uwzględnieniem paska nr 2.

:
Piotrek, dech mi zaparło, są śliczne.

Idź dalej tą drogą

:
Kurde zmieniłem dostawce internetu i widzę że się opłacało wcześniej te fotki od Pi mi się nie wyświetlały, a paski z łapek strusia są piękne . Wykonanie na poziomie mistrzowskim

:
Zostałem zmasakrowany, powalony i szukam szczeny... :!: Pięęęękne :shock: :shock: :shock:

Blaz
[Usunięty]
:
Dwójka wymiata! :shock: :shock:

:
Pietro- toż te paski wyglądają jakby ogniem piekielnym przypalane były(szczególnie 1 i 3). Są niesamowite!

:
Jak by co to mogę zostać betatesterm :mrgreen: :wink: :lol:

sagvartok
[Usunięty]
:
Wizualnie wymiatają! Ciekawe jak z miękkością/twardością (?)

:
Sylwek, kurna, już masz dwa!!!

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
...osz Ty w cara



...wszystkie są świetne, ale pierwszy to mną pozamiatał. On chyba z ogona samego Lucyfera zrobiony jest. Mega świetny.

:
bardzo się cieszę, że się podobają, bo szczerze mówiąc to był zakrojony na szeroką skalę :) eksperyment.
Najpierw ze zdobyciem skóry, potem ze szczegółami jej wykończenia aż po sam proces zrobienia pasków.

Jednym z najtrudniejszych etapów jest wybranie odpowiednich kawałków skóry. Chociażby z tego powodu, że Strusie nie szanują swoich nóg :) , włażą w różne miejsca gdzie je sobie kaleczą i obcierają. Potem wszystkie te skazy zostają na skórze. Poza tym łapki są niezbyt duże i wybranie kawałka bez skaz, który będzie jeszcze fajnie się komponował to nie lada zadanie. Ja kombinowałem kilka dni zanim wziąłem nóż do ręki i zacząłem kroić. A w tę część skóry pokrytą łuskami gapiłem się chyba 2 tygodnie - jak to pociąć ;)
No ale coś w końcu wyszło :)

Ostatnio zmieniony przez Pietro 2010-07-15, 14:20, w całości zmieniany 1 raz
Piotrek
:
Pietro napisał/a:
No ale coś w końcu wyszło :)

...se jaja jeszcze będzie robił

:
Ciekawe jaka jest ta skóra w dotyku

:
Jak kupię wszystkie to ktoś się na mnie obrazi jakoś szczególnie ;-) ?

Są niesamowite.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.