E-sklep z narzedziami
Odpowiedz do tematu

: E-sklep z narzedziami
Panowie, mam spis narzedzi i akcesoriow jakie chce kupic - mozecie polecic sklep /poza time-polem/ gdzie jest najwiekszy/duzy asortyment narzedzi i akcesoriow zegarmistrzowskich oraz sensowne ceny ofc /najchetniej w UE jesli poza PL/

POzdr
strix

:
Na Ebayu zobacz. Kupisz to samo za 60% polskiej ceny.

:
Strix,
ja początkujący też bym chciał zacząć się bawić w rozkręcanie zegarków.
A nie mam żanych narzędzi. Co tam planujesz za zestaw nabyć?
Może byś mi podesłał tą listę na PW?
Albo któryś inny Kumotr może doradzić jakiś podstawowy zestaw - nie będę rozkładał mechanizmów (przynajmniej na razie), ale rad bym coś wyjąć, przełożyć, zmienić, zmodować, etc.

:
Santino napisał/a:
Strix,
ja początkujący też bym chciał zacząć się bawić w rozkręcanie zegarków.
A nie mam żanych narzędzi. Co tam planujesz za zestaw nabyć?
Może byś mi podesłał tą listę na PW?


Bede to mogl zrobic dopiero po dlugim weekendzie niestety :( - nie mam przy sobie laptopa na ktorym szperalem za tym i spisywalem.

Ogolnie wszystko co potrzeba zeby rozebrac zegarek i zlozyc, imadelka, trzymadelka do werku, koperty, wciskacze i wyciskacze do szkielek, jakies lepsze srubokreciki /niestety takimi marketowymi juz zwalilem pare srubek/ pensety, oleje i smar do werkow, lupy dooczne :wink: o roznych powiekszeniach, duza lupa z podswietleniem na wysiegniku i pare innych drobiazgow - openery rozne do kopert np. Latwo znalezc jak przejrzysz nawet szybko dzial warsztatu na kizi i tu.

Pozdr
strix

Ostatnio zmieniony przez strix 2010-10-29, 15:28, w całości zmieniany 1 raz
:
Strix : pierwsza i podstawowa zasada używania takich marketowych śrubokręcików brzmi : ZIZ.
ZAOSTRZ I ZACHARTUJ :lol: ...
Oselka - ostrzenie - w ogień - pod wodę - w ogień - pod wodę. I poczujesz róznicę. Ja nie mam innych, i rozebrałem nimi setki zegarków. One w zupełności wystarczają o ile nie zamierzasz serio grzebać w werku, a chcesz tylko roznierać, myć, jakieś proste wykonywać prace w stylu mycie tarczy/wskazówek itd.

Santino : ja kupiłem za kilkanaście zetafonów taki zestaw z Allegro, można go kupić taniej z Ebay. I wbrew temu co mówią niektórzy - jest to w zupełności wystarczające. Jedyne co wymaga inwestowania, to są pęsetki. Ale Svedos też kupował rewelacyjne na Dealextreme po 2 dolki z wysyłką ...

:
ALAMO napisał/a:
Strix : pierwsza i podstawowa zasada używania takich marketowych śrubokręcików brzmi : ZIZ.
ZAOSTRZ I ZACHARTUJ :lol: ...
Oselka - ostrzenie - w ogień - pod wodę - w ogień - pod wodę. I poczujesz róznicę. Ja nie mam innych, i rozebrałem nimi setki zegarków. One w zupełności wystarczają o ile nie zamierzasz serio grzebać w werku, a chcesz tylko roznierać, myć, jakieś proste wykonywać prace w stylu mycie tarczy/wskazówek itd.


Dzieki, sprobuje zrobic tak z tymi co mam. Wystarczy rozgrzac nad plomieniem gazowym kuchenki czy jakas wieksza temp potrzebna?

Na razie zamierzam sie bawic w skaldanie swoich projektow z tego co dostepne u maifrendow ale tez uczyc sie na tanich ruskach np. rozkladania, czyszczenia i smarowania mechanizmow. Da sie umyc porzadnie mechanizm i nasmarowac bez calkowitego rozlozenia go? Chcialbym serwisowac w przyszlosci swoje zegarki sam - tzn chodzi mi o smarowanie co 3-5 lat. Zeby zrobic czyszczenie i smarowanie takiemu monsterowi np. - da sie to zrobic bez rozkladania mechanizmu?

Moim oooodleglym celem jest umiejetnosc rozlozenia i zlozenia prostego mechanicznego/automatycznego werku na czesci pierwsze, wymycie, nasmarowanie gdzie trzeba i jak trzeba i zlozenie. Moze mi to zajac tydzien ale po zlozeniu ma dzialac :wink: Oczywiscie zamierzam sobie pomagac fotkami czy nagrywaniem calego procesu rozkladania ale chcialbym umiec to zrobic.

Pozdr
strix

:
Bez rozebrania nie zrobisz porządnego serwisu.

Wystarczy płomień zwykłej kuchenki. Do czerwoności i w olej.

:
ALAMO napisał/a:
Santino : ja kupiłem za kilkanaście zetafonów taki zestaw z Allegro, można go kupić taniej z Ebay. I wbrew temu co mówią niektórzy - jest to w zupełności wystarczające. Jedyne co wymaga inwestowania, to są pęsetki. Ale Svedos też kupował rewelacyjne na Dealextreme po 2 dolki z wysyłką ...

Znaczy się takie coś: http://allegro.pl/narzedz...1285501767.html

:
Tego typu.

Śrubkowkręty do ostrzenia i hartowania, klucz do dekli tak samo (sam zobaczysz - fabryznie pasuje do niewielu dekli ;) ) itd. Ale baza dobra.

:
Oki, to se kliknę.
W razie czego będzie na Ciebie :wink:

:
Podepnę się pod temat. Szukam przyrządu do zdejmowania wskazówek i ustrojstwa do pasków, najlepiej takiego, które nie połamie się po miesiącu :wink: . I jak zwykle: im taniej tym lepiej :mrgreen: . Coś polecacie?

Blaz
[Usunięty]
:
Było już. :wink:
http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=2896

:
pawwel napisał/a:
Podepnę się pod temat. Szukam przyrządu do zdejmowania wskazówek i ustrojstwa do pasków, najlepiej takiego, które nie połamie się po miesiącu :wink: . I jak zwykle: im taniej tym lepiej :mrgreen: . Coś polecacie?


Poszukaj sobie TUTAJ , znajdziesz coś na pewno, możesz upolować na aukcji za jakieś grosze... Jak sobie zahartujesz ustrojstwo do pasków, nic Ci się nie połamie, przynajmniej nie prędko.. :grin:

EDYTKA: Po miażdżącej krytyce pokazanego przeze mnie, laika, urządzenia, wyedytowałem post :oops:

Ostatnio zmieniony przez Tomek 2010-10-30, 21:40, w całości zmieniany 2 razy
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.