prawdziwy panerai'owski homar
Odpowiedz do tematu

:
Kurde, robią takie piękne mechanizmy, a takie brzydkie zegarki ;) Inna sprawa, że jeszcze nie widziałem żadnego na żywo. Muszę je pomacać, jak będę następnym razem w Wawie.

:
Beef Rolex ze swoim klasycznym i dla niektórych nudnawym dizajnem to imho żadna konkurencja król jest jeden i jest nim Rolex

:
Szczerze powiem, że coś w nich siedzi...i nie mówie tu o mechanizmie :wink:

Gdybym był bogaty...

G. Gerlach - polskie zegarki

Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
Czino
[Usunięty]
:
Mi się każdy panerai podoba (no może prawie każdy :razz: ) w ogóle jestem fanem tej marki, ale mam takie samo podejście jak Janek tzn.gdyby mnie było stać...

Ostatnio zmieniony przez Czino 2011-01-18, 20:45, w całości zmieniany 1 raz
Blaz
[Usunięty]
:
Rudolf napisał/a:
Beef Rolex ze swoim klasycznym i dla niektórych nudnawym dizajnem to imho żadna konkurencja król jest jeden i jest nim Rolex


Nie, no Rudolf - tak naprawdę jak się posługujemy tą retoryką, to panuje bezkrólewie, Panerai jest giermkiem, a Rolex świecidełkiem na ręku wybranka giermka. :mrgreen:

:
To ja tylko na zakończenie powiem że wolę Rolexa od Panarai , choć na oba mnie nie stać :)

:
A ja powiem tak, ani Rolex ani Panerai nie podobają mi się. Z tych dwóch wolę jednak Pama, bo po kilku latach z Unitasa nie zaczną sie sypać wióry, jak w mechanizmie Roleksa :lol:

Mówcie, co chcecie, ale Rolex to dla mnie dno. Za te pieniądze życzyłbym sobie porządnego mechanizmu, a nie takiego, w którym lecą trociny z kół automatu i osi wahnika.
Co do Paneraia, można sobie zrobić samemu homara wyglądającego jak oryginał, za uszczerbek jego ceny. Nie widzę sensu wydania równowartości samochodu na Rolexa, czy Paneraia, bo w moim odczuciu nie warto.

Towarzysze Kumotrowie - Prestiż przez Was przemawia :mrgreen: :wink:

Ostatnio zmieniony przez Smok 2011-01-18, 23:17, w całości zmieniany 1 raz
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Rudolf napisał/a:
To ja tylko na zakończenie powiem że wolę Rolexa od Panarai , choć na oba mnie nie stać :)


Tu bym się nie zgodził...gdybys sprzedał swoje wszystkie zegarki to byś pama za 10k kupił i jeszcze pewnie by Ci zostało...można więc uznać, że Cię stać. : )

A nowe werki wyglądaja przepięknie. Fajnie, że zrobili coś swojego w końcu.
Obmacałbym takiego na żywo.

"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)
:
Pisar nie rozważam na razie sprzedaży moich cacek ;) , ale pewnie i na Rolka by się uzbierało

:
Karol Kłósek napisał/a:
Rolex to dla mnie dno


Po męsku, podoba mi się. zardz

Reservoir dogs ...
:
PAM ma w sobie siłę. Gdyby tak nie było, to czemu te kluby, stowarzyszenia, elitarne kółka wzajemnej masturbacji (lewą ręką, z PAMem na nadgarstku) by miały służyć? Sa pewnie też stowarzyszenia miłosników Omegi, Doxy, czy nawet jakichś Seiko, ale nie tak prężnie działające jak paneristi, nie tak znane i ''elitarne'' (i nie tak dyskretnie podkręcane jak robi to dział marketingu OP)
Fajna ta wojenna historia, (moim zdaniem ciut podkoloryzowana) te X-Mas, Kampfschwimmer, Flottiglia jakas tam, podwodna torpeda dosiadana okrakiem przez dwóch Desperados.
Fajnie mieć zegarek z historią.
Ale historię to ma ten naprawdę wykonany 60-70 lat temu. I niedostępny dla zwykłego smiertelnika, bo trzymają je kolekcjonerzy, a gdy się pojawi gdzieś na aukcji, to kosztuje więcej niz ten nowy.
Te nowe sa dla snobów. Dla każdego kogo na to stać. Zapłaci i ma. Nie ruszając się zza biurka i podejmując wysiłek kliknięcia z laptopa tu i tam. Kurier mu przyniesie za parę dni prosto na to samo biurko. Są dla Nowobogackich którzy chcą się wyróżnić/odróżnić.
10 tys. złotówek za klasycznego 111 bym dał. Ale nie dam, bo nie mam. 10 tys. dolarów nie dałbym, nawet gdybym miał.
Nie warta skórka wyprawki.

Ostatnio zmieniony przez Korba 2011-01-19, 23:40, w całości zmieniany 2 razy
:
Korba napisał/a:
czemu kluby, stowarzyszenia, elitarne kółka wzajemnej masturbacji (lewą ręką, z PAMem na nadgarstku) by miały służyć?


Jak napisał Karol PRESTIŻ ... i poczucie fajności...

Korba napisał/a:
historię to ma ten naprawdę wykonany 60-70 lat temu.


Też tak to widzę.

Korba napisał/a:

Te nowe sa dla snobów. Dla każdego kogo na to stać. Zapłaci i ma. Nie ruszając się zza biurka i podejmując wysiłek kliknięcia z laptopa tu i tam. Kurier mu przyniesie za parę dni prosto na to samo biurko. Są dla Nowobogackich którzy chcą się wyróżnić/odróżnić.


Oczywiście, ale nie generalizujmy, są też szlachetni maniacy...zardz

Reservoir dogs ...
Blaz
[Usunięty]
:
Korba napisał/a:
10 tys. dolarów nie dałbym, nawet gdybym miał.


Cichaj, bo jeszcze usłyszysz, że tak gadasz tylko ze względu na zazdrość, a jakbyś miał to na pewno byś kupił. :mrgreen:

Gdyby to była normalna sytuacja, to powiedziałbym po prostu, że design Pama mi nie odpowiada, a Rolex to mógłby wreszcie odwrócić swojego Submarinera, bo chyba zapomniał o dokończeniu dekla. Jednak i Pamy, i Rolexy dorobiły się fanatyków, do których żaden argument nie trafia, a każde słowo na nie jest uderzeniem w świętość i musi spotkać się z odpowiednią reakcją.

Aby nie było: to nie o Was piszę, Ram, Kuba i bEEf. :mrgreen:

:
Blaz napisał/a:
Korba napisał/a:
10 tys. dolarów nie dałbym, nawet gdybym miał.
...Jednak i Pamy, i Rolexy dorobiły się fanatyków, do których żaden argument nie trafia, a każde słowo na nie jest uderzeniem w świętość i musi spotkać się z odpowiednią reakcją.


Myślę że każda marka ma grupę takich fanatyków, tylko Ci są najbardziej widoczni, bo tworzą określoną społeczność. Znam dwóch posiadaczy pama, pobieżnie, i jeden i drugi są bardzo normalnymi osobami, tylko stać ich na wiele więcej niż przeciętnego człowieka.
Jestem w stanie zrozumieć ,że ktoś chce mieć i kupuje Pama, widząc jakie ludzie kupują auta, na jakie wczasy jeżdżą itp. Oczywiście sprowadza się to do tego co pisał bodajże Alamo. Jak taki zakup kończy się kredytem i ograniczeniem komfortu życia innych bliskich, jest poprostu niezrozumiały, żeby nie powiedzieć:głupi.

Blaz
[Usunięty]
:
Przemo, dawno temu czytałem na znanym portalu biznesowym taką wymianę zdań: Bierzesz telewizor na raty? Zgłupiałeś? Jak cię nie stać to nie kupuj! Ten sam człowiek kilka miesięcy później napisał, że bierze kredyt na kupno Pama. :shock: :lol:

Ja nie twierdzę, że wszyscy posiadacze panurajów itp wytworów są sekciarzami. Poznaję to po tym, gdy rozmawiam o designie. :mrgreen: No ale nie da się ukryć, że to, co napisał Korba, jest prawdą. :lol:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.