Automatic vs hand winding
Odpowiedz do tematu

:
Tao wsadza st-25 pieknie zdobione z odpowiednim metalowym ringiem do maryn. (-;
Kuba: czemu ta labedzia szyjka jest udawana?Jedyne co przychodzi mi na mysl,to brak gwintu i sruba wklejona na stale,ale tak nisko chyba nie upadli (-;

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Posiadam kilka zegarków z asiaunitasem i szczerze : nie ma się do do czego przyczepić.
I potwierdzam to , co napisał Czino - przy słabym naciągu sprężyny , na przykład po 30 godzinach od nakręcenia, zegarek wyraźnie przyspiesza. Dlaczego ? Nie wiem.
Za to ma dużą rezerwę chodu : 50 - 52 godziny. No i przydała by się stop sekunda.
Też lubię nakręcać, to taki trochę rytuał...

ricky
:
Janek napisał/a:
Kuba: czemu ta labedzia szyjka jest udawana?Jedyne co przychodzi mi na mysl,to brak gwintu i sruba wklejona na stale,ale tak nisko chyba nie upadli (-;


Kuba, no właśnie - też mnie to zainteresowało...

:
sierżant napisał/a:
I potwierdzam to , co napisał Czino - przy słabym naciągu sprężyny , na przykład po 30 godzinach od nakręcenia, zegarek wyraźnie przyspiesza. Dlaczego ? Nie wiem.

Z tego co wiem przyśpiesza, bo zmniejsza się amplituda balansu i on szybciej zapindala. To typowy efekt we wszystkich mechanizmach, w praktyce w jednych bardziej, w innych mniej zauważalny.

:
Zrobie w domu foty to pokaze. Moim zdaniem to tylko ozdoba. Ale bardzo ladna ;)

Foch und Ch.
:
Prawdziwy marynarz codziennie przed wachtą musi swoją Marynę nakręcić :mrgreen: :wink:

G. Gerlach - polskie zegarki

Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
:
No to mnie przekonaliście...............!
A jak go optymalnie nakręcać, tzn. ile obrotów koronki mu dać o poranku aby pochodził do następnego dnia, i jak wydedukować że jest nakręcony na maxa ? I czy to dla niego zdrowe ?

:
Złomiarz, to zegarek jest dla ciebie a nie odwrotnie. Po prostu go noś. ;)

Foch und Ch.
:
zlomiarz napisał/a:
jak wydedukować że jest nakręcony na maxa ?


delikatnie kręcisz koronką do oporu, ja tak codziennie robię

G. Gerlach - polskie zegarki

Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
:
A są jakieś Hommage-Pamy z Handaufzugiem i stopsekundą?

:
Anitas nie ma stopsekundy

:
No to przeca wiem :mrgreen:

Ale pytałem, czy w wyrobach pamopodobnych może jakoweś ręczne werki inne są, co ją mają?

Blaz
[Usunięty]
:
Ręczne mechanizmy w panerai-like to AsiaUnitas, AsiaUnitas i... AsiaUnitas. Nie ma innego. :grin:

:
Co ni zmienia faktu, że nam z Sylwkiem zakiełkował genialny pomysł (w koncu wiadomo - nasz pomysł, to musi być genialny, c'nie :twisted: :!: ) ...

Bajdełejem, to nie wiem czy tylko ja zwróciłem uwagę, że równolegle sobie na forum się dzieją dwa wątki, z których jeden się nazywa "auto vs. handaufzug", a drgi "auto vs. ręczny naciąg" ... Proponuję założyć trzeci, np. "auto vs. auto bez auto", i czwarty, "auto vs. manual winding". I nie zawadzi piątego : "auto vs. manual"
Tak oto będzie można spamować to samo w PIĘCIU wątkach na raz, i ni chu chu żeby się jakie melepety połapały :razz:
:lol: :lol: :lol:

Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2011-02-14, 09:35, w całości zmieniany 1 raz
:
Ja nie zauważyłem - myślałem, że to ten sam cały czas... :oops:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.