Projekt Lotnik
Odpowiedz do tematu

:
Wyszło bardzo dobrze !

:
rewelacja :!:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Tarcza wydaje się być super.
Bardzo oryginalny projekt!!!
Idziesz dobrą drogą.

:
No a ja pomarudzę :razz: Pomarudzę dla tego że mamy dążyć do doskonałości, narzędzia cyfrowe pozwalają nam naprawdę długo wymęczyć projekt aż będzie cacy.

Zatem tak - generalnie naprawdę ogromny postęp, bardzo fajnie wychodzi ta lekka asymetria elementów, w sensie że nie wszystko idzie po okręgu tylko po wycinkach.
Coś bym jeszcze zmienił w tarczy sekundnika - jak dla mnie wagowo to za dużo bieli na tej tarczy. Może tylko lekki outline okręgu i biała wskazówka sekundy? Sam nie wiem ale myślę że można by się z tym pomęczyć.
Druga sprawa - wiadomo robimy homłejda żeby był nasz i żeby był unikatowy - jednak trudno mnie przekonać do celowości umieszczania nazwiska - po prostu lekki zbytek, czasem mniej znaczy więcej. Ale tak jak mówię to moja opinia, i np. przy modzie Janka wyszło ciekawie choć pozostanę przy swoim zdaniu.

Pomysł z lumą na kropkach świetny.

Pytanie - drukowałeś to na porządnie kryjącej laserowej drukarce w skali 1:1 i przymierzałeś ? Zawsze takie makietowanie, zwłaszcza w docelowej skali obnaża wszystkie drobiazgi.

:
Dzięki bardzo za opinię :grin:

Zacznę od końca pierwsze wydruki dopiero będą szły. Działać będzie Kaido więc myślę, że zrobi wszystko tak że będzie grać i buczeć :grin:

Co do tarczy sekundnika coś jeszcze może pokombinuję. Wskazówka sekundnika docelowo ma mieć niebieską lumę tak jak i godzinowa :smile:

:
No czekamy czekamy, z niebieską może wyglądać super :grin:

:
Niebieska luma została zakupiona :grin: Jeszcze wizyta u grawera i powoli będziemy składać do kupy cały zegarek :grin:

Lotnik dostanie znacznie ładniejsze serducho:


:
Szkoda że dekiel nie pokaże go całego :(

Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
:
Będę coś kombinować co zrobić, żeby dekiel jak najwięcej pokazał :wink:

:
świetny projekt.
mnie osobiście bardziej pasuje słowo Polonica niż nazwisko w tym przypadku.
No, nie każdy może się nazywać Sarnowski :wink:

Skate or die!
:
Dla mnie tarcza rewelacja - nowoczesna wariacja na temat lotnika. Poza tym fajnie mieć zegarek z własnym nazwiskiem. IMO w tej czcionce wygląda fajnie.

:
...albo nie doczytałem, albo nie było - jakie tam miały by być wskazówki?

:
Klasyczne lotnicze coś takie jak w Laco :wink:

:
Projekt lotnik kolegi Ghostdoga powoli zmierza ku końcowi.Niestety dużo czasu zajeło mi szukanie materiału pod pierścionki centrujące.Kupić gdzieś kawałek grubościennej mosieżnej rury o odpowiednich wymiarach niestety jest problemem, podobnie rzecz tyczy się stalówek.Udało mi się nabyć stalówke z czego nawet się ucieszyłem gdyż koperta stal oraz pierścień stal ładnie do siebie pasowały i pierścień po wytoczeniu był niczym fabrycznym elementem koperty,lecz po krótkim czasie okazało sie że materiał jest nic nie wart gdyż korodował w zawrotnym tępie. Szukałem dalej,mosiądzu nie znalazłem, a wiec po przemyśleniach postanowiłem spróbować z plasticzanem.Po wytoczeniu plastika okazało się że po zakręceniu dekla nie jest on widoczny więc chyba może być?



Pierścień wymaga jescze oszlifowania:



A tak wygląda jescze z ,ołniową tarczą:



Pozostała jeszcze do zrobienia tarcza i odpowiednio długi mołniowskiklucz.

Pozdro!!!
:
Może być.
Powiem więcej. Ja bym się zastanowił nad gumowym. To stara Mołnia,bez jakiegokolwiek antywstrząsu. Pakowanie jej w stalowy pierścień to śmierć przy pierwszym upadku lub uderzeniu.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.