Rolex - historia prawdziwa
Odpowiedz do tematu

:
Ale mosięzne płyty to są w każdym zegarku - tylko są galwanizowane, rodowane, złocone, srebrzone, chromowane, niklowane (wyjątek znal i aluminium w budzikach i pierwszowojennych wiszących - bo wtedy mosiądz to był kriegsmaterial).
Stalowe tylko jest zawieszenie wachnika.

:
ALAMO napisał/a:
Klękać, chamy, przed kłalitą :!:
:lol: ...


klenczem :razz:

:
Svedos napisał/a:
klenczem :razz:
klenczysz z klinczem :D

:
chyba już wstanem, kolana mnie bolom :mrgreen:

:
Teraz to już bankowo posiadacze arcydzieł sztuki z gatunku fotka Rolexa na ścianie oprawiona w ramki dostali w najlżejszym przypadku depresji :mrgreen:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Albo dumom i godnościom osobistom oznajmiajom: "mój stary 30-letni rolex jest co najwyżej dwuletni bo tyle od ostatniego przeglądu mineło i tylko dekiel został bo mam dedykacje od żony, której już nie mam, ale przynajmniej wkur... nową żonę"

:
Karol Kłósek napisał/a:
Teraz to już bankowo posiadacze arcydzieł sztuki z gatunku fotka Rolexa na ścianie oprawiona w ramki dostali w najlżejszym przypadku depresji :mrgreen:


A kredyt trzeba spłacać ...

:
Wracając jeszcze po porównania z ruskami. Stara Rakieta 2609 w wersji 21 kamieni to według mnie najlepszy radziecki wół roboczy. 2609 były pakowane w większości w nieszczelne trójdzielne koperty bez żadnych uszczelek. Zasyfione, suche i brudne chodziły - i to jak chodziły :!: Nie to, żeby kulały - balans zsuwał jak w nowym zegarku :!: a jak odda się taką Rakietą na spa mechanizmu do zegarmistrza to dostaje takiego chodu, że ja p...(ocenzurowano :wink: ) :!:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Karol Kłósek napisał/a:
Wracając jeszcze po porównania z ruskami. Stara Rakieta 2609 w wersji 21 kamieni to według mnie najlepszy radziecki wół roboczy. 2609 były pakowane w większości w nieszczelne trójdzielne koperty bez żadnych uszczelek. Zasyfione, suche i brudne chodziły - i to jak chodziły :!: Nie to, żeby kulały - balans zsuwał jak w nowym zegarku :!: a jak odda się taką Rakietą na spa mechanizmu do zegarmistrza to dostaje takiego chodu, że ja p...(ocenzurowano :wink: ) :!:

Smoku,zapominasz o pabiedce?Przeciez to pancer.
Ktos kiedys mowil (chyba Alamos - lecz glowy nie dam),ze chinole klepia ze stali werki.Prawda to to?

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Janek, Pobieda to też pancerny zegarek pod tym względem, ale Rakieta to prawdziwy czołg :!:

Ostatnio zmieniony przez Smok 2011-05-16, 23:11, w całości zmieniany 1 raz
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Kurde,nie wiem - nie mam.Ale do pabiedy mozna narobic i dalej bedzie zapierniczac.
To samo 2809.Mieli syf az milo.

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Tak sie składa, że najbardziej zasyfiałym zegarkiem na chodzie w mojej "karierze" był Atlantic na Felsie Bidynator: balans smigał sobie w kółeczku wyoranym w szarym syfku. Uszkodzenia: powycierane czopy naciągu, zewane sprzęgiełko naciągu, wytarte na amen łożysko osi minutowej w płycie. Koperta czysty żywy mosiądz - resztki chromu tylko ostały się między uszami.
Zegarek był własnością człowieka pracującego na kruszarkach do kamienia. Ostatnie pół roku był noszony z potężną dziurą w szkiełku.

BTW; może kto ma terczę do takiego Atlantica Worldmastera auto? Dwukolorowa była: ciemny brąz i "regency cream".

J.

Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2011-05-16, 23:54, w całości zmieniany 1 raz
:
Jacek. napisał/a:

Tak w ogóle to Odets - zegarmistrz amator, bo z zawodu lekarz, a dawniej pilot, to człowiek który zronił Timezone. Bez niego byłoby to kolejnym forum dla bogatych ignorantów.
Artykuły:
http://www.timezone.com/library/horologium

J.

Ciekawe co by było gdyby na forum medycznym zaczął udzielać się zegarmistrz:oto moja pierwsza amatorska operacja :mrgreen:

:
Jest jeszcze zabawniej: Odets jest psychiatrą, a forsę zrobił na zakompleksionych homoseksualistach.
"- Drodzy koledzy, to moja pierwsza para gejów; jako laik (zegarmistrz) jestem skłonny sądzić że w ich przypadku naciąg ręczny nie działa najlepiej. Poradźcie coś, proszę". :wink:

J.

:
Ale psychiatra do zegarkomaniaków pasuje idealnie-
Zegarkomaniak: w mojej nowej .....(tu podaj nazwę swojego łocza) luma na wskazówkach to swieci trochę za słabo...
Zakamuflowany psychiatra: czy chcesz o tym porozmawiać...
I potem mamy 25 stron postów o odcieniach, długościach (świecenia oczywiscie), o pierwszych lumkach i obserwacjach pod kołdrą :twisted:

Ostatnio zmieniony przez misinek 2011-05-18, 21:53, w całości zmieniany 2 razy
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.