Poprzedni temat «» Następny temat
Nieźli z was koledzy, nie ma co!!!
Autor Wiadomość
kesek
Sprzedawca Ryżu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 124
Skąd: śląsk
 #16  Wysłany: 2014-09-29, 09:03   

Do jakiejś maryny, na mosięrznej tarczy metoda elektroniczna (do płytek drukowanych) z przenoszeniem toneru miałaby sens. Ale nie do naniesienia napisów na tarcze, tylko do podtrawienia niemaskowanych fragmentów. Toner nie przenosi się super równo, drukarka nie nanosi go równo. Są metody optyczne do pcb z naświetlaniem UV, bardzo precyzyjne. Są też emulsje fotograficzne do nanoszenia na dowolny przedmiot. Działa to jak z zwykłą odbitką - przeniesienie obrazu z negatywu przez obiektyw na emulsję. Można włożyć jakiś ultra-hd tablet/komórkę zamiast negatywu. Po naświetleniu wywoływacz-przerywacz-utrwalacz. Bardzo ładna i precyzyjna metoda. O ile powierzchnia niewielka, bo emulsja w płynie droga.
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #17  Wysłany: 2014-09-29, 10:16   

Tyle, że tu chodzi o naniesienie wzoru na powierzchnię malowaną. Z fototrawieniem nie ma szczególnego kłopotu - ja używałem Positiv 20 (Kontakt Chemie).

BTW: Zrobiłem wstępny test metody kuchennej na lakierowanej powierzchni jakiegoś złomu. Otóz wzór wychodzi jakoś, ale papier się przylepia. Teraz nie mam warunków, ale myślę, że jakby zrobić wydruk na folii do przezroczy i powtórzyć nanoszenie dwukrotnie, może być interesująco.

Gb.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum