róznice w mechanizmie 3133
Odpowiedz do tematu

: róznice w mechanizmie 3133
Dzisiaj zauwazyłem różnicę między dwoma mechanizmami z Poljota chrono.

Pierwszy 1 ma cus takiego- jakas blaszke i długie drugie ramie



a drugi nie ma blaszki a drugie ramie jest skrócone



To sa jakies modyfikacje ku lepszemu? czy moze oszczednosci i okrojenie mechanizmu?


fotki z netu.

..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
:
A czy przypadkiem jeden z nich nie ma stop sekundy i dlatego jest różnica.

:
Sylwek na zasadzie jak u tradycyjnych? czyli wyciagam koronke do nastawiania godziny i staje sekunda? Jesli o to chodzi, to sprawdziłem i oby dwa nie maja. NO chyba ze w jednym nie działa :)

..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
:
Pytam bo 3133 robione dla wojska miały stop sekundę, niestety nie wiem jakie były różnice w werkach pomiędzy wersją cywilną a wojskową.

:
Szperam cos po necie i ponoc te z dwoma ramionami to wczesne mechanizmy wypisz wymaluj Valjoux 7734 , później sowieci zaczeli je trochę modyfikować. Ciekwe od którego roku?

..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
:
Valjouxowa blaszka zaznaczona strzałką daje tylko to, że dźwignia zerowania (ta na wierzchu z dwoma odnogami) ma ograniczony ruch przy włączeniu stopera. W sumie kosmetyka.
Ruscy zmienili to na nacięcie w krawędzi dźwigni zerowania , w które wchodzi kołek na dźwigni od tłoczka - ogólnie robi to samo.
Tu nieco lepiej widać całą kombinację:
http://forums.watchuseek....xii-224306.html

J.

[ Dodano: 2012-04-14, 23:22 ]
Monter napisał/a:
Szperam cos po necie i ponoc te z dwoma ramionami to wczesne mechanizmy wypisz wymaluj Valjoux 7734 , później sowieci zaczeli je trochę modyfikować. Ciekwe od którego roku?


Wyglądałoby, że jaoś tak w połowie lat 70, na fali Wielkiego Ochudzania.
Na kartoflaną logikę, to wcześniej blaszka wybroniła sie przed "racjonalizatorami", ponieważ jest bez sensu, ale nie do końca: prawdopodobnie konstrukcja z blaszką wymagała mniejszej siły nacisku do "resetu" chronografu :smile:

G.

Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2012-04-15, 00:14, w całości zmieniany 1 raz
:
Ototo :smile: . Dzieki Jacek

..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
:
Powiem Tak: Nikt niechce znac róznic miedzy valzu a ruskim poljotem, gdzie ten poljot to jest podróba w oczach tychh co nieiwedza osooochoziiii. Valżu i P3017 i 3133 to zupełnie inne werki i niech tak pozostanie.

Pozdro!!!
:
Yyyy...
A u nas to był taki jeden rzeźnik co miał wszystkie zęby złote :wink:

Gbx.

:
kaido2, powiem szczerze ze nie zrozumiałem :) Wg zdjec które wrzucono wyzej, to wczesne oljotowskie 3133 sa identyczne, choc moje oko laika moze sie mylić:)

..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
:
Chyba sie troche wychyliłem, ale ok. Chodzilo mi o to że one wszystkie sa jakoś tam podobne do sibie z wyglądu, ale problem powstaje gdy chcemy któregos naprawic bo ruscy tak te valzu pozmieniali że nic z jednych do drugich i nazat praktycznie nie pasuje.

Pozdro!!!
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.