Zegarek 2011 plany prezentacje kryptonim DZIKiSOKÓ£
Odpowiedz do tematu

:
jaro19591 napisa³/a:
Po otwarciu dekla, oczywi¶cie przecinakiem i m³otkiem wysypa³o siê jeno trochê s³omy ry¿owej. Domniemywam ¿e z butów Gerlachowców. :grin: :grin:
Na wewnêtrznej stronie dekla stwierdzi³em odciski palców osobników rasy ¿ó³tej, w wieku maksymalnie 7 lat.
Kamienie które w miedzyczasie zdarzy³y powylatywaæ dzielnie wklei³em na kropelkê. W³os wykonany tak jak podejrzewa³em z li¶cia bambusa wyprasowa³em i wklei³em tym razem na Vikol. Bezel uszczelni³em modelin± i na razie jako¶ siê to wszystko trzyma kupy.
Koszty przegl±du wyceniam na oko³o 1,25 z³. Przy najbli¿szej okazji nie omieszkam siê upomnieæ o zwrot u producenta zegarka. Numeru konta nie podajê, bo banki i tak maj± od cholery roboty.


No i proszê. Mo¿na tanio ? Mo¿na :)

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
wszystko siê zgadza, poza tymi butami. My nie mamy butów, tylko klapki. I podarte, siatkowe i przepocone podkoszulki :P

:
zapomnia³e¶ jeszcze o jednej czê¶ci garderoby - s³omkowych sto¿kowych kapeluszach :lol:

Bo ka¿dy z nas ma tu jak±¶ swoj± niszê. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicja³em. I piêkno pasji polega na tym, ¿e wszyscy siê tu mieszcz± i wszyscy wzajemnie swoj± pasjê szanuj±.
:
ALAMO napisa³/a:
wszystko siê zgadza, poza tymi butami. My nie mamy butów, tylko klapki. I podarte, siatkowe i przepocone podkoszulki :P


Jak to, ku¼wa ?
I czar prys³ !
Wyobra¿a³em sobie Was w jedwabnych marynarkach, w czapkach czy s³omkowych kapeluszach, z d³ugim czarnym warkoczem, jak przysta³o na Mandaryna - a Wy tu mi takie ?

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
taki strój roboczy to tylko jak jad± do Chin negcjowaæ zni¿kê za werki z 2,5 na 1 dolara :mrgreen:

Bo ka¿dy z nas ma tu jak±¶ swoj± niszê. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicja³em. I piêkno pasji polega na tym, ¿e wszyscy siê tu mieszcz± i wszyscy wzajemnie swoj± pasjê szanuj±.
:
A to zwracam honor. Wygl±da na to, ¿e s³oma jednak nie z butów a z kapelusza.

:
ALAMO napisa³/a:
wszystko siê zgadza, poza tymi butami. My nie mamy butów, tylko klapki. I podarte, siatkowe i przepocone podkoszulki :P


Mam nadziejê, ¿e wisz±cego niestrz±¶niêtego od piêciu machów papierocha na wardze te¿ nie brakuje? Bo normalnie zniszczycie moje wyobra¿enia, jak powinien wygl±daæ prawdziwy fachowiec :evil:
No nie brakuje, prawda? :D

PS. Taki ima¿ nad silnikiem z instalacj± gazow±, to tez nierzadki obrazek ;)


Edit:
PS2. Piêkne te wasze zegary. Mam nadziejê, ¿e kiedy¶ zrobicie co¶ odpowiedniego na mój nadgarstek :-)
PS3. I nie s³uchaæ mi proszê ludzi zabijaj±cych pasjê. Na przyk³ad tych wo³aj±cych: - Staryyyy, obiaaaad zimny ju¿ na stole!!! :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez adventure 2012-05-14, 19:24, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
:
Nie za bardzo wiem gdzie wsadziæ to info, a z drugiej strony to w±tek dotycz±cy "bli¼niaków" który ostatnio ka¿dy chyba przeczyta³.
W czasopi¶mie Okrêty z maja br jest artyku³ "Jolly Roger ORP "Sokó³".
Imo bardzo ciekawe przybli¿enie tematyki pirackiej flagi naszego okrêtu.

Bo ka¿dy z nas ma tu jak±¶ swoj± niszê. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicja³em. I piêkno pasji polega na tym, ¿e wszyscy siê tu mieszcz± i wszyscy wzajemnie swoj± pasjê szanuj±.
:
ciniol napisa³/a:
Nie za bardzo wiem gdzie wsadziæ to info, a z drugiej strony to w±tek dotycz±cy "bli¼niaków" który ostatnio ka¿dy chyba przeczyta³.
W czasopi¶mie Okrêty z maja br jest artyku³ "Jolly Roger ORP "Sokó³".
Imo bardzo ciekawe przybli¿enie tematyki pirackiej flagi naszego okrêtu.


Masz na my¶li oznaczenia wyszyte na fladze ?

Ja znam taki kod:
http://www.muzeumwp.pl/em...o-orp-sokol.php

I o ile mi wiadomo taka niepisana zasada oznaczeñ "obowi±zywa³a" (z niewielkimi ró¿nicami kolorystyczno/graficznymi).
Przynajmniej tak podaj± ¼ród³a, które uda³o mi siê przeczytaæ.

Kwestia kiedy, dlaczego i gdzie wci±gano tak± flagê pokrótce opisana jest tu:
http://www.graptolite.net...olly_Roger.html

EDIT: na fladze Dzika dodatkowo widnieje sylwetka psa.
Jak kto¶ siê uprze to mo¿e i rozpozna rasê ;)
Oznacza ona udzia³ w operacji "Husky" - inwazji na Sycyliê w 1943 r.

Ostatnio zmieniony przez Yakovlev 2012-05-19, 18:27, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Yakovlev napisa³/a:


Masz na my¶li oznaczenia wyszyte na fladze ?

Ja znam taki kod:
http://www.muzeumwp.pl/em...o-orp-sokol.php

I o ile mi wiadomo taka niepisana zasada oznaczeñ "obowi±zywa³a" (z niewielkimi ró¿nicami kolorystyczno/graficznymi).
Przynajmniej tak podaj± ¼ród³a, które uda³o mi siê przeczytaæ.

Kwestia kiedy, dlaczego i gdzie wci±gano tak± flagê pokrótce opisana jest tu:
http://www.graptolite.net...olly_Roger.html

EDIT: na fladze Dzika dodatkowo widnieje sylwetka psa.
Jak kto¶ siê uprze to mo¿e i rozpozna rasê ;)
Oznacza ona udzia³ w operacji "Husky" - inwazji na Sycyliê w 1943 r.


A sk±d na tej fladze swastyka ?????

Co mnie nie zabije, to mnie dopiero wk...i.
:
Niemiecki szkuner Argentinos zosta³ ostrzelany i zdobyty aborda¿em, a nastêpnie zatopiony 11.11.1943 r. na Morzu Egejskim. Podczas ataku zdobyto banderê ze swastyk± st±d ten znacznik, tak jak gwiazdka dotycz±ca pojedynku artyleryjskiego i szable dotycz±ce aborda¿u.

Ostatnio zmieniony przez Ratler W¶ciek³y I 2012-05-20, 00:05, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Bo ka¿dy z nas ma tu jak±¶ swoj± niszê. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicja³em. I piêkno pasji polega na tym, ¿e wszyscy siê tu mieszcz± i wszyscy wzajemnie swoj± pasjê szanuj±.
:
Cytat z pierwszego linka:
Cytat:
Bia³e belki informuj± o zatopionych jednostkach handlowych, czerwone- druga, czwarta, trzynasta o okrêtach wojennych. Na dziesi±tej od góry belce wyhaftowana swastyka. Belki powy¿ej symbolizuj± zatopione jednostki pañstw osi - w³oskie i niemieckie, belki poni¿ej okrêty niemieckie wys³ane na dno po wyj¶ciu W³och z wojny.


[ Dodano: 2012-11-29, 22:03 ]
Kto czyta w cyrylicy se poczyta, a kto nie czyta niech se t³umaczy :)

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=143057


.

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Z mieszanymi uczuciami informujemy, ¿e nasz pierwszy fundacyjny projekt - DzikiSokó³ ;-) w³a¶nie siê zakoñczy³.
Oba modele zosta³y bardzo dobrze przyjête przez mi³o¶ników zegarków na ca³ym ¶wiecie, a setki DiSów s³u¿y od lat swym w³a¶cicielom w najdziwniejszych i najdalszych zak±tkach (Nowa Zelandia, Trynidad, Peru, Antarktyda, Radom - to tak z pamiêci ;-) ) ¶wiata.
Oba modele ju¿ na zawsze pozostan± pierwszymi wyprodukowanymi w Polsce zegarkami do nurkowania, pierwszymi zegarkami stworzonymi pod mark± G. Gerlach, i pierwszymi polskimi zegarkami które z dum± zanios³y 'made in Poland' oraz historiê swych imienników na ca³y ¶wiat.
Bêdzie nam ich trochê brakowa³o ;-) - dlatego w³a¶nie luka w obszarze niewielkich zegarków do nurkowania zostanie w przysz³ym roku zlikwidowana przez ich nastêpcê - ORP Wilk pifko

:
ALAMO napisa³/a:
[...] a setki DiSów s³u¿y od lat swym w³a¶cicielom w najdziwniejszych i najdalszych zak±tkach (Nowa Zelandia, Trynidad, Peru, Antarktyda, Radom - to tak z pamiêci ;-) ) ¶wiata.


Rozumiem ¿e nie planujesz wycieczki do Radomia w najbli¿szym czasie... :)) :))

Nieczynne z powodu ¿e zamkniête
:
Jak nie jak tak :facepalm:

Ju¿ ustalone - Top Gerlach w Radomiu, jak tylko Tarpana wyklepie :))

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pe³na wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.