Wcale nie mam zamiaru tego naprawiać czyli ST25
Odpowiedz do tematu

:
Svedos napisał/a:
[...]
jest tutaj

http://www.chinawatches.p...ight=wiwisekcja


Podziękował dobry panie :smile: Idę się uczyć.

If in doubt, FLAT OUT!!!
:
Cytat:


he he he


Sylwku, mnie do śmiechu wtedy nie było, bo się pozytywnie nakręciłem na teścik 2-ch rywali, jednak zniesmaczony widokiem przeciwnika Dolcze Gabany, że jedyne co mogłem, to po co cichutku wrasnąć " No, to się k..wa pobawiłem"

Pozdro!!!
:
Kiedyś jednego DG składałem przez ponad 2 godziny bo mi koła z "chiny" nie chciały wejść na swoje miejsce, taki urok zegarków z mostkiem 3/4. Ale generalnie to nie są złe mechanizmy trwałe i niezawodne, tylko "upierdliwe" kiedy wystąpi jakaś wada. NN to praktycznie to samo.

:
Mnie niesmak wział gdy zobaczyłem tego kołka na plastikowych nakrywkach w Rondzie. Prawdę pisząc to wolę składać werki 3/4 płyta niż np starocie żeberkowe które to z reguły powinny byc łatwiejsze w składaniu. Przy takim żeberkowym jest większe prawdopodobieństwo złamania czopa a to dlatego iż każdy półmostek i most wchodzi ciasno na 2 kolki usadzone bardzo blisko siebie i przez tą ciasnotę przy zakładaniu takiego mostka trudno wyczuć siłę która to potrzebna jest do całkowitego osadzenia takiego elementu i za mocne dociśniecie i po czopie. Czas przy składaniu żeberkowego od płytowego jest tu wydłużony o czas jaki potrzeba na założenie pojedyńczego mostka w żeberkowym czyli średnio 1/3 dłużej niż złożenie całego automatycznego. W płytowych robię to tak:

Osadzam kółka w gniazdach płyty głównej,przymierzam płytę, wkręcam delikatnie śrubki aby płyta nie latała. Przy ustawionych wstępnie kołach dociśniętych delikatnie płytą z góry sprawdzam które koła wchodzą jako pierwsze i po prostu nakierowuje pensetą w środku te kola ,po czym wskakują one czopami w łożyska ,następnie sprawdzam poprawność zazębiania zębników i kół na dociśnietej płycie, dokręcam, i jeszcze raz sprawdzam zazębianie oraz pracę przełożennia,luzy itd... Całkiem przyjemna robota.

Ostatnio zmieniony przez kaido2 2011-12-29, 16:35, w całości zmieniany 1 raz
Pozdro!!!
:
Bardzo przyjemne opracowanie :)

:
Marcin ja robię dokładnie tak samo.

:
Bo sie obaj nie znacie.
Zresztą kto to widział grzebać w mechanizmach.
W mechanizmach grzebie serwis, za 200 zł od wyjęcia śrubki :P
Serwis w którym pracują wykwalifikowani, szwajcarscy mistrzowie.
Którzy tą ręką, ten wahnik, przez miesiąc.
Czytałem o tym. Wielokrotnie. W materiałach z oficjalnych publikacji producentów. To chyba wiem lepiej niż jakieś tam samouki niedouczone. To oczywista oczywizdość :P

:
O, czyli jednak nie jestem sam w tej całej kombinacyjnej grzebaninie wywróżonymi sprawdzonymi metodami.

Ale czy my się chcemy na tym znać? Wystarczy że grzebiemy ze skutkiem, a producenci nie kłamią tylko nieraz zmuszają zainteresowanych do myślenia:



No i jak tu produkować serie mechanizmów w takiej budce?

Pozdro!!!
:
Jak to jak ? Ze szwajcarską doskonalością :P

:
Popatrzcie w okna - tam siedzi świstak i ręcznie szlifuje wahniki kołkiem osikowym :lol:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Też zwróciłeś uwagę że jakoś tak mało życia w tej fabryce :lol: :?:

Spam
[Usunięty]
:
Marcin :!: Pełna PROFESKA :!:

:
ALAMO napisał/a:
Też zwróciłeś uwagę że jakoś tak mało życia w tej fabryce :lol: :?:


Pewnie prónd zabrali i wykwalifikowana kadra maszyn nie ma drygu do arbajtu :razz:

Co mnie nie zabije, to mnie dopiero wk...i.
:
ALAMO napisał/a:
Też zwróciłeś uwagę że jakoś tak mało życia w tej fabryce :lol: :?:


Moze to niedziela...?

A poza tym czesci male, to i maszyny male, po co duza fabryka...?

Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
:
rybak napisał/a:

A poza tym czesci male, to i maszyny male, po co duza fabryka...? Obrazek


:lol: :lol: :lol: Przypomniałeś mi Smolenia i Laskowika - "mały łebek, mały berecik, mała lada!" :lol: :lol: :lol:

Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.