Polski Tourbillon
Odpowiedz do tematu

: Polski Tourbillon
Panowie,
na "zaprzyjaźnionym" forum Adam Mroziuk (amroziuk) zaprezentował turbinkę/karuzelę własnej konstrukcji.
Oczywiście temat został, delikatnie mówiąc, olany przez stowarzyszy...

Wydaje mi się jednak, że jest to wydarzenie, któremu warto poświęcić nieco uwagi.

Poniżej nadzwyczaj skromny opis autora i kilka wykonanych przez Niego zdjęć.

Pomysł miałem aby zrobić taki model korzystając jedynie z detali jednego typu budzika. No i prawie się udało dotoczyłem tylko jedną stalową tulejkę.





oraz filimik :-)
jak to się kręci

:
Świetny "tourbillon parominutowy" :grin:

J.

:
Czytałem o tym co zrobił amoroziuk już dawno, to tak naprawdę dowód na to ze nie święci garnki lepią i autorowi nalezy się ogromny szacunek że mu się chciało, że wiedział jak , to jest coś czego w naszym rodzimym zegarkowum świecie brakuje, brakuje chęci, wiedzy i zrozumienia dlatego dobrze że są tacy paajonaci jak amoroziuk, Paweł Jankowski czy Kaido. Szkoda tylko że tak niewielu potrafi docenić to co robią.

:
To nie jest tourbillon,bo nie jest zrobiony w szwajcarii i nie kosztuje tyle co mala wyspa na atlantyku :mrgreen: :razz:

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Jacek. napisał/a:
"tourbillon parominutowy"


Może se być parominutowy...
Chętnie bym sobie zegar z takim mechanizmem na biurku postawił :-)

:
Gratulację za chęci, wyszło super! I jak pięknie cyka :grin:

Super Podpis Bulwo
:
I w dodatku jaki szkieletor wyczesany :grin:
Nardin to badziewie :smile:

Gboo.

Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2012-02-22, 21:11, w całości zmieniany 1 raz
:
Brawo ten Pan !
miło popatrzeć i posłuchać

sylwek
[Usunięty]
:
Dalej Gerlachy i Xicorry ustawiać się w kolejce po krajowego in housa,,, bo śwajcary czekać nie będą, najpierw wykupią licencję,a później ogłoszą ,że w ty koszerny głowie zrodził sie pomysł i te koszerne łapska uklepały nowy kłalitatny werk i musi ta nowość kosztować miliun zetadularuffff :mrgreen: :twisted:

:
Janek napisał/a:
To nie jest tourbillon, ...


... no właśnie , gdzieś czytałem jak pewien autorytet wypowiedział się że to jednak nie jest tourbillon, człowiek na stanowisku to i pewnie się zna :mrgreen:

:
Jacek. napisał/a:
Nardin to badziewie


Nikt tak nie twierdzi.
Ale ja wcześniej nie widziałem, żeby ktokolwiek w Polsce coś takiego zrobił.

:
Kuna karuzela na wypasie, takiego mechanika po modyfikacji nie ma nigdzie na świecie.

:
...Eppur si muove...

:grin:

Ja nigdy nie błądzę - mogę się co najwyżej zataczać
- Gburp.
:
Naprawdę super sprawa, tylko żeby autor nie chował jej w szufladzie, może rzeczywiście coś by z tego było,wbrew establishmentowi :)

_
work in progress
:
Prrr, szaleni :!:
Przez godzine naszpamiliście więcej niż 16 tysięcy miłośników w rok :P Zaś miejcie umiar :!:
:lol:
Adam - świetna robota, aż miło popatrzeć.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.