Poprzedni temat «» Następny temat
mechanizm seiko 7s26
Autor Wiadomość
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #1  Wysłany: 2010-09-25, 03:24   mechanizm seiko 7s26

W mechanizmie seiko 7s26 zauważyłem coś dziwnego. Podczas silniejszych ruchów zegarkiem ten mocno przyspiesza. Miałem mokre ręce i otrzepałem je kilka razy z wody - to spowodowało że zegarek przyspieszył 6 sekund :shock:
Po zauważeniu tego zrobiłem kilka testów i przy silniejszych ruchach (pływanie też się do tego zalicza) zegarek niekiedy przyspiesza kilka sekund. Zauważyłem jeszcze że dzieje się to najprawdopodobniej kiedy sprężyna jest już w pełni naciągnięta. W pierwszym momencie podejrzewałem że to galopowanie balansu, ale zaraz po tym kilkusekundowym przyspieszeniu słuchałem dokładnie chodu i balans idzie bardzo ładnie, żadnego galopowania nie było słychać.
Co to może być :?: Gdzie z tym iść ? - do zegarka dostałem "międzynarodową kartę gwarancyjną" ale odsyłać za granicę mi się go nie uśmiecha.Cczy jakiś Serwis Seiko może się tym zająć na podstawie gwarancji ?
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
Ostatnio zmieniony przez Smok 2010-09-28, 23:16, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2010-09-25, 10:29   

Gwarancja chyba jednak obejmuje zegarki, a nie mechanizmy...
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #3  Wysłany: 2010-09-25, 10:52   

Serwis seiko nie ruszy palcem w sprawie zegarka zakupionego poza oficjalną dystrybucją w Polsce (sprawdzone na własnym przykładzie) Karol pozostaje Ci odesłać zegarek do sprzedawcy. Ewentualnie możesz spróbować w serwisie niemieckim - oni honorują gwarancje międzynarodowe
_________________
 
 
Pietro
Starszy Kulis


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 70
Skąd: Wrocław
 #4  Wysłany: 2010-09-25, 17:09   

obstawiam, że wskazówka sekundowa jest luźno osadzona i się przemieszcza przy silniejszych ruchach. Miałem kiedyś Seiko na 7s26 w którym po porostu spadła z osi.
_________________
Piotrek
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #5  Wysłany: 2010-09-25, 17:42   

:( przykro słyszeć że Alba nie domaga ...
Mam nadzieje że to drobnostka i zegarmistrz pomoże w 5 min .
_________________

 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #6  Wysłany: 2010-09-25, 19:33   

Dzięki za odpowiedzi :smile: , dzwoniłem dzisiaj do znajomego zegarmistrza i on też obstawia luźny sekundnik. Wysyłanie zegarka do serwisu to dla mnie za duże nerwy związane z czekaniem, tak więc we wtorek idę do zegarmistrza.

Zrobiłem teraz jeszcze jeden test i nie jestem pewny, czy to luźny sekundnik. Zaaplikowałem zegarkowi trochę silniejszych wstrząsów i przyspieszył 20 sekund. Gdyby to był luźny sekundnik, to wskazówka minutowa o te 20 sekund późniłaby do indeksu, a tu przyspieszył cały zegarek. Sam już nie wiem, co to może być, jeśli jedynie sekundnik to byłby pikuś, ale tu nie przyspiesza sam sekundnik, tylko cały zegarek :sad:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
Ostatnio zmieniony przez Smok 2010-09-28, 23:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #7  Wysłany: 2010-09-25, 20:51   

Ja ostawiam mocowanie balansu, w przesuwce regulacyjnej, albo coś w tych okolicach.

A tak w ogóle smoku, to klucz do dekli w łapki, lupka w oko i samemu zerknąć w czeluści zegarka, niby szanowany kulekcjoner :mrgreen: a zegarka naprawić nie umie. :wink: :razz:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-09-25, 20:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #8  Wysłany: 2010-09-25, 23:47   

Myślałem dzisiaj pół dnia :wink: i wymyśliłem :idea: - sam sekundnik jest dobry, bo przyspieszają wszystkie wskazówki, a nie tylko sekundnik. Kolejne podejrzenie to źle nasmarowana sprężyna i galopujący balans, ale to po długich nasłuchiwaniach chodu zegarka też wyeliminowałem.
Jeśli nie sekundnik, jeśli nie sprężyna, to pewnie coś z balansem i włosem.
Dzisiaj miałem dzień długich rozmów telefonicznych z zegarmistrzami :mrgreen:
Dzwoniłem jeszcze do drugiego znajomego zegarmistrza i on obstawia, że winny jest klocek, w którym zamocowany jest włos - konkretnie jest źle ułożony w mostku balansowym i przy mocniejszych ruchach zwoje włosa dotykają się.
Ogólnie do sprawdzenia musi iść balas i włos.
Diagnoza Sylwka i diagnoza zegarmistrza pokrywają się, moje testy wyeliminowały usterki sekundnika czy sprężyny, tak więc balans idzie do sprawdzenia.

Przy takim zegarku, sam boję się coś robić :oops: Ruski to co innego, podchodzę do niego na lajcie. Żeby nie było, że się nie znam :wink: poprawki czy drobne naprawy moich radzieckich zegarków kończę zamierzonym efektem :cool: ale tu w podświadomości tkwi - jak coś się ewentualnie popsuje, to nie problem - wyjmę z innego zegarka :wink:
mechanizmu Seiko boję się dotykać :oops: bo tu nie będzie skąd wyjąć potrzebnej części :oops:
Zostawię to zegarmistrzowi - jak coś się popsuje będzie na niego :wink:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
Ostatnio zmieniony przez Smok 2010-09-28, 23:19, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum