Poprzedni temat «» Następny temat
poszukiwany zegarmistrz
Autor Wiadomość
mpawel 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 13 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1524
Skąd: Siedlce/Warszawa
 #1  Wysłany: 2010-10-05, 21:53   poszukiwany zegarmistrz

Witam.
Zachciało mi się chrono więc mam (Poljot chrono mechanizm 3133) :twisted: a teraz szukam magika który pomógł by mi przywrucić go do życia. Kumotrzy polećcie mi dobry zakład gdzie mogli by to zrobić solidnie i nie zdarliby ze mnie. Z góry dziękuję za wszelkie informacje :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez mpawel 2010-10-05, 21:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
misinek
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Warsaw
 #2  Wysłany: 2010-10-06, 19:53   

Za naprawę chrono 3133 to niestety każdy zegarmistrz Cię ceną wystraszy (chyba, że tylko czyszczenie i smarowanie w szufladowym "zastałym" NOS-ie z lat osiemdziesiątych - wtedy zapłacisz około 100pln- to bedzie tanio). W przypadku "reanimacji" chodzącego zegarka z potrzebą regulacji stopera - złe zerowanie, "slizganie" się mikrozębatki to będzie koszt od 150 w górę, a jak sa duże braki to zapomnij - kiedyś była na kizimizi dyskusja, że lepiej kupić NOS-a za 400-500pln niż trupka za 150 i go później naprawiać. W W-wie to u J.Rosiaka możesz spróbować - po otworzeniu wstępnie Ci wyceni naprawę i raczej tyle weźmie - a czy to dla Ciebie będzie do przyjęcia to już inna sprawa (+koszt podróży w dwie strony bo o tym zapominamy często przy calkowitym koszcie "uzyskania" sprawnego zegareczka)
 
 
mpawel 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 13 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1524
Skąd: Siedlce/Warszawa
 #3  Wysłany: 2010-10-06, 22:59   

Mechanizm jest sprawny potrzebuje tylko smarowania ale problem jest z resztą (wskazówki, tarcza itp.)
 
 
crayzee 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
SAMURAJ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4007
Skąd: Bielsko-Biała
 #4  Wysłany: 2010-10-06, 23:02   

czyli zegarek wymaga renowacji? Z tym będzie gorzej.
Spece od renowacji tarcz na widok 3133 wywalą oczyska.
_________________
...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2010-10-07, 23:21   

Widziałem pewien czas temu tarcze do P3133 na alledrogo. W mocno konkurencyjnej cenie w stosunku do renowacji.
Przegląd tani nie będzie. Nie tyle chodzi o rozłożenie co o późniejsze złożenie i ustawienie mechanizmu. Ja z pierwszym P3133 męczyłem się ze 3dni, oczywiście nie przez cały czas, aż go zrobiłem jak chciałem czyli dobrze. W przypadku tego mechanizmu, gdybym był zwykłym użytkownikiem to raczej bym wybrał opcję droższą ale działającą. Jest tam sporo rzeczy, które można uszkodzić i to tak, że na pierwszy rzut oka ciężko by wychwycić. Nie tak dawno miałem już w ręku P3133 trupka za stówkę, zapewne nawet mniej, ale odłożyłem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum