Poprzedni temat «» Następny temat
MuDu Doublematic czyli jedna z zagadek Kosmosu
Autor Wiadomość
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 11 razy
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #1  Wysłany: 2010-10-17, 22:18   MuDu Doublematic czyli jedna z zagadek Kosmosu

Pozwalam sobie powtórzyć tu mój post z "Nowych nabytków", bo dodałem fotki (a raczej do fotki) i pewno nikt już by ich nie zobaczył. Poza tym tu lepiej pasuje.

Zainteresowała mnie zagadka, otaczająca zegarki MuDu. Wszystko co o nich wiadomo na pewno, to że w latach 60-ych w pubach i barach brytyjskich pojawiali się goście z walizeczkami (Men In Black?) i oferowali po stosunkowo niskich cenach te zegarki, bardzo dobrej jak na cenę jakości> Nigdzie ich nie reklamowano, nie było stałych punktów sprzedaży. Reszta jest "legendą miejską", np. mówi się, że to Blancpain w ten sposób ratował swoje finanse, jest raczej pewne, iż niską cenę zawdzięczały temu, że były szmuglowane, chyba ze Szwajcarii. O skali świadczy fakt, że twórca strony im poswięconej ( http://muduwatches.com ) ma w swej kolekcji prawie 700 sztuk, ale i on, jak się zdaje nie zna ich producenta. Mój egzemplarz, pokazany p. Rosiakowi został przezń oceniony jako prosty, lecz doskonale wykonany i w znakomitym stanie. Spotkał się już z tą marką kilkanaście lat temu u polskiego lotnika z Anglii. Koronka jest znakowana "M", a na mechanizmie jest też logo Felsy (wg ranffta jest tam Felsa cal.1560).



PS. Może, ktoś z Kumotrów wie coś więcej na ten temat, byłbym wdzięczny.
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2013-08-09, 13:57, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #2  Wysłany: 2010-10-17, 22:22   

Zinajda cóż za collage zegarkowy :)
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 11 razy
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #3  Wysłany: 2010-10-17, 22:26   

Do wstawiania zdjęć używam Fotosika, gdzie mogę mieć ograniczoną liczbę zdjęć, dlatego je oszczędzam robiąc takie kolaże.
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2010-10-17, 22:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zbyszke
Starszy Ryżowy

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 790
Skąd: Kumla (SE)
 #4  Wysłany: 2010-10-17, 22:35   

Zegarmistrz prawie na pewno nie doczytal jednej cyferki, bo to jest raczej Felsa 1560:

http://www.ranfft.de/cgi-...uswk&Felsa_1560

EDIT: juz poprawione, widze.

Zacny mechanizm, potomek Felsy 690 Bidynator.

I teraz najsmieszniejsze - bardzo podobne zegarki, z takimi samymi mechanizmami i wcale nie lepiej wykonanymi kopertami sa sprzedawane za kupe kasy, tylko dlatego, ze kiedys wypuscil je Breitling lub Ulisse Nardin. Wiec jak rozumiecie, pokusa jest duza, i pewnie nie jeden Mudu zostal apgrejdowany do B. lub UN :lol: .
Ostatnio zmieniony przez zbyszke 2010-10-17, 22:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
voli 
Kierownik Pola Ryżowego
mentalny Martin Eden


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1644
Skąd: inąd
 #5  Wysłany: 2010-10-18, 05:13   

zbyszke po tym jak widziałem updatea podniszczonej rakiety 24h na PP i to udanego - poszedł na alledrogo za 3-4 k pln z pozytywnym komentem jestem w stanie przełknąc wszystko :)
Zinajda - ciekawa zegarynka, dziękuję za pokazanie.
P.S
zdjęcia możesz dawać na http://imageshack.us/ - nie ma limitów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum