Poprzedni temat «» Następny temat
Zuan problem z rozruchem
Autor Wiadomość
baro 
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 231
Skąd: Francja
 #1  Wysłany: 2020-03-02, 21:46   Zuan problem z rozruchem

Witam, kupiłem w końcu Zuana bo od wieków mi chodził po głowie. Funkiel nówka prosto od chińczyka (na luzie bojkotując panikę o Corona-wirus).
Zaczynam kręcić koronę czuję że wchodzi sprężyna w napięcie a tu nic i kręcę i kręcę i dalej nic. Zegarek nie idzie. Ruszam zegarkiem by poruszać balansem, balans się kręci i staje i zegarek nie idzie... W końcu kręcę dalej i bawię sie przyciskami od chrono i nadal nic... Dokręciłem porządnie i ruszył. Jak na razie chodzi ale dziwi mnie ta sytuacja. Mieliście kiedyś taki problem z pierwszym rozruchem? Jakieś pomysły, jakieś sugestie?
 
 
Mattoni 
Kierownik Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 03 Kwi 2015
Posty: 1919
Skąd: Zgierzowisko
 #2  Wysłany: 2020-03-02, 23:26   

baro, ja specjalista nie jestem , ale ten pierwszy rozruch to pewnie wielokrotnie w czasie podróży do Ciebie się odbył hmmm Myślę , że Svedos powinien pomóc .
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 59
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 34995
Skąd: Polska Pd. B
 #3  Wysłany: 2020-03-03, 00:23   

Ale który to Zuan, bo nie bardzo ogarniam :?: hmmm To przecież nie automat, żeby go potrząsaniem w rozruch wprawiać :idea: :idea:
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
Ostatnio zmieniony przez Fazi 2020-03-03, 00:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #4  Wysłany: 2020-03-03, 08:00   

Nooo jak stoi to sie poczonsa :złośliwiec:
_________________
 
 
baro 
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 231
Skąd: Francja
 #5  Wysłany: 2020-03-03, 08:02   

Fazi napisał/a:
Ale który to Zuan, bo nie bardzo ogarniam :?: hmmm To przecież nie automat, żeby go potrząsaniem w rozruch wprawiać :idea: :idea:


To zuan 38mm mechanik oczywiście a potrzasalem by sprawdzić czy balans cały, a czasem tez zdarzą się że balans nie chce sam ruszyć mam tak w jednym Anitasie że jak nie trzasniesz to nie ruszy, albo zegarki co wymagają przeglądu czasem też trzeba trzasnąć by zaskoczyły.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #6  Wysłany: 2020-03-03, 10:30   

baro, przy pierwszym uruchomieniu trzeba nakręcić do oporu, ten werk może się transporcie "zakleszczyć" wynika to ze specyficznej konstrukcji napędu chronografu, tam na stałe jest zazębione koło sekundnika z kołem pośrednik i jak jest "ciasno" zrobiona regulacja to może być taki efekt jak opisujesz. I nie używaj przycisków chrono na niepracującym werku, on tego "nie lubi" :))

Delikatne wstrząśnięcie jest w takim przypadku jak najbardziej wskazane i zwykle wystarcza do odblokowania, w skrajnych przypadkach trzeb wykonać ponowna regulację modułu chronografu.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Svedos 2020-03-03, 10:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baro 
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 231
Skąd: Francja
 #7  Wysłany: 2020-03-03, 13:14   

Svedos napisał/a:
baro, przy pierwszym uruchomieniu trzeba nakręcić do oporu, ten werk może się transporcie "zakleszczyć" wynika to ze specyficznej konstrukcji napędu chronografu, tam na stałe jest zazębione koło sekundnika z kołem pośrednik i jak jest "ciasno" zrobiona regulacja to może być taki efekt jak opisujesz. I nie używaj przycisków chrono na niepracującym werku, on tego "nie lubi" :))

Delikatne wstrząśnięcie jest w takim przypadku jak najbardziej wskazane i zwykle wystarcza do odblokowania, w skrajnych przypadkach trzeb wykonać ponowna regulację modułu chronografu.


Dzięki wielkie za odpowiedź, uspokoiles mnie bo przyznam że byłem mocno zawiedziony że może być jakiś defekt. Zegarek prezentuje się fajnie i nie żałuję zakupu. Dzięki ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum