Poprzedni temat «» Następny temat
jak wyjąć wałek?
Autor Wiadomość
Wozu
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2011-01-13, 22:44   jak wyjąć wałek?

Kumotry zaradźcie coś, bo jak jestem ostoją spokoju tak nerwa mam bo nie daję rady tego wałka wyciągnąć i w niedługim czasie zejdę śmiercią mało naturalną...
Zegarek to wostok nie wiem co to za mechanizm nie widziałem oznaczeń, rozkręcałem tą śrubkę, naciskałem ten dynks i nic :( .
Koronka działa bardzo lekko z pozycji nakręcania do przestawiania godziny.
zegarek generalnie nie na chodzie, ale chciałem go lekko wyczyścić zanim dam do Zegarmistrza, bo straszna kupa z niego, ale może coś da się uratować ;)

 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #2  Wysłany: 2011-01-13, 22:50   

Nad małym kołem naciągu masz pin zwalniający tired. Wciskasz go wyjmując wałek. Widzisz ?
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #3  Wysłany: 2011-01-13, 22:51   

Wozu, no normalnie rynce opadajo...na lewo od wałka pomiędzy zapadką dużego koła naciągu a małym kołem jest taki przycisk i trzeba go nacisnąć i wyjąć wałek, przy montażu nacisnąć i włożyć, jak coś zrobisz źle to trzeba będzie rozbierać werk :mrgreen: :razz: :wink:
_________________
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2011-01-13, 22:52   

Poszukaj w warsztacie spłodzonego przeze mnie opisu Wostok2409 to sobie obejrzysz wszystko ze szczegółami. Wałek luzuje się wciskając ten dynks na północny zachód od wałka na twoim zdjęciu. Niestety zdarza się, że wałek przyrdzewieje/zlepi się z beczką. Jak masz to możesz trzymając pionowo zegarek wałkiem do góry wprowadzić małą kropelkę nafty po wałku po obracać i dać jeszcze jedną maciupką. Najlepiej nabraną za pomocą oczka większej igły. Nafta rozpuści co trzeba i wtedy jesteś w stanie to rozebrać.
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2011-01-13, 23:39   

Kumotry przeca piszę, że dynks ściskałem, naciskałem, przemawiałem do niego, prosiłem i ni hu hu ;)
Ritter to będzie pewnie to o czym piszesz, dziwne tylko, że chodzi bardzo luźno z pozycji nakręcania i nastawiania godziny a wyjść nie chce za nic na świecie.
Nic to zalałem jego i lekko siebie co by ciśnienie zeszło i czekam na rezultaty.
U mnie już lekko je czuć :razz:

Zajrzę do lektury i poczytam.
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2011-01-13, 23:44   

Rozumiem, że wyciągasz przy wciśniętym dynksie?
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2011-01-13, 23:57   

Ritter napisał/a:
Rozumiem, że wyciągasz przy wciśniętym dynksie?

jasne ;)
 
 
voli 
Kierownik Pola Ryżowego
mentalny Martin Eden


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1644
Skąd: inąd
 #8  Wysłany: 2011-01-14, 20:47   

Poobracaj trochę koronką, delikatnie poruszaj wałkiem (oczywiście przycisk wciśnięty). Czasami można też podeprzeć werk na szpilce (wciskającej guzik) i wyjąć wałek przy tarczy w górę. Może werk jest trochę luźny i jak wciskasz przycisk to jednocześnie dociskasz wałek do ścianki koperty - klinuje się.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum