Claro de luxe - ronda 1217
Odpowiedz do tematu

: Claro de luxe - ronda 1217
Mam taki model Claro, tylko nie wiem w jakich latach mógł być wyprodukowany.
Może ktoś się orientuje w tego typu nietypowych zestawieniach.
Werk to wg mnie ronda 1217 /17 kamieni/ ale nie mogę znaleźć info na temat marki Claro odnośnie tego modelu.

:
CZeść
Zapraszam do stosownego działu w celu przywitania i wtedy można pomocy i dobrej rady szukać :wink:

Co mnie nie zabije, to mnie dopiero wk...i.
:
To jest Ronda, jak mówisz.
Z datowaniem będzie o tyle latwo, że Claro von Burg zalożył na początku lat '60 - a ten zegarek jest w tej stylistyce. Pewnie też z tych lat pochodzi - pierwsza polowa '60.

:
Witam jeszcze raz. ( Oczywiście dokonałem stosownego wpisu gdzie trzeba :grin: )
To jest zegarek codzienny, do pracy. Nie wiedziałem , że ma tyle lat.

"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
:
Dziarski czterdziestolatek, nie ma co ;-)

:
No i któryś mi pozazdrościł......
Claro mi upadł i pękła oś wahnika.
Pozamiatane :sad:
A tak go lubiłem.

Ostatnio zmieniony przez Eustachy 2011-12-24, 09:48, w całości zmieniany 1 raz
:
Oś wahnika ?
Przecież on nie ma wahnika ...

:
pewnie oś balansu

:
To jest kołek, więc pewnie większość "specjalistów" zwyrokuje że nie naprawialny :evil:
No i pewnie nie oś balansu, a czop poleciał, albo któreś lożysko pekło - tam nie ma antywstrząsu.

:
Może i oś balansu. Ja nie jestem znawcą tematu. Byłem rano u zegarmistrza i diagnoza była zła .
Czy w ogóle coś się z tym da zrobić ?
Mam świadomość, że taki zegarek jest wart max do 100 zł ale naprawdę bardzo go lubiłem.

"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
:
Dać się da, musisz podpytać chłopaków z okolic czy mają jakiegoś majstra do polecenia. Ew. napisz do kaido2 czy by nie zrobił, chociaż wiem że zawalili go ostatnio robotą różni tacy :lol:
Naprawa ekonomicznie nie jest specjalnie opłacalna, ale nie o to przecież chodzi ;-)

:
Doszperałem się, że w wersji kamieniowej ta Ronda ma wychwyt szwajcarski i normalną typową oś balanswą (nr kat. U3254).

J.

[ Dodano: 2011-12-24, 13:40 ]
PS: a że zegarmistrze dostają odruchowej wysypki na widok werków ze sztancowanej blachy to "insza inszość".

Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2011-12-24, 17:39, w całości zmieniany 1 raz
:
Dziękuję za pomoc. Nie myślałem, że komukolwiek się będzie chciało :grin: .
Po świętach wrócę do tematu.
Wesołych Świąt.

[ Dodano: 2011-12-26, 10:05 ]
Pogodziłem się jakoś ze stratą i zaczynam szukać nowego, codziennego zegarka "do pracy".
Po wizycie na all...ro jestem trochę zagubiony.
Sprzedają szwajcarskie zegarki z werkami Japan i USSR. No chyba, że się mylę.
- moim zdaniem to Rosjanin SU - http://allegro.onet.pl/le...2016535869.html
- a to Japończyk Citizen - http://allegro.onet.pl/sz...2006593311.html

Czy zastosowanie w Ronda osi balansowej typowej U3254 pozwala na znalezienie "dawcy" z innego popularnego i dostępnego werku ? Wolał bym naprawić staruszka niż kupować nowy :smile:

Rozesłałem kilka zapytań do sprzedawców z Al...ro. Jak na razie nikt nie znalazł dawcy :cry:

Ostatnio zmieniony przez Eustachy 2011-12-27, 18:12, w całości zmieniany 1 raz
:
Jacek. napisał/a:
[ Dodano: 2011-12-24, 13:40 ]
PS: a że zegarmistrze dostają odruchowej wysypki na widok werków ze sztancowanej blachy to "insza inszość".


Cóż, w zasadzie trudno się dziwić - nie wygląda to imponująco, niestety, nawet jeśli wcale nie jest złe. U mnie budzi natychmiast skojarzenie z bezkamieniowym Timexem , czy mi się to podoba, czy nie...

Ну, погоди! :wkurzony:
:
Cytat:
Sprzedają szwajcarskie zegarki z werkami Japan i USSR. No chyba, że się mylę.
- moim zdaniem to Rosjanin SU - http://allegro.onet.pl/le...2016535869.html
- a to Japończyk Citizen - http://allegro.onet.pl/sz...2006593311.html


Weź pod uwagę dwie rzeczy.
Po pierwsze, żaden z tych zegarkow nie jest szwajcarski, chyba że w głowie sprzedawcy ;-)
Po drugie - to akurat brak szwajcarskości może im tylko pomóc w tym wypadku, ponieważ w tym Lexie masz doskonały mechanizm Poljota 2614, a w Caravelle - citizena jak mowisz, ale w biednej, siedmiokamieniowej, wersji. Ten lex mi poza tym wygląda na stalowego.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.