kierunek nakręcania w automatach
Odpowiedz do tematu

Woytec60
[Usunięty]
:
Proszę bardzo :)

Ostatnio zmieniony przez Woytec60 2012-07-01, 09:28, w całości zmieniany 1 raz
:
Narfas napisał/a:
Woytec60 napisał/a:
Narfas napisał/a:

...modyfikowana Miyota 9100 i najwyraźniej nakręca się w jedną stronę, o ile dobrze widzę - zgodnie z ruchem wskazówek, czyli odwrotnie niż w Twoim przykładzie...


Odwrotnie gdy trzymasz zegarek cyferblatem do siebie czy deklem do siebie?


Deklem. Poza tym zaraz obok łożyska rotora jest jakaś przekładnia (kółko zębate), zmieniająca ruch w prawo na ruch w lewo. Nie ma chyba tego w innych moich zegarach (przynajmniej nie tak na wierzchu), więc zwróciłem uwagę.

pozdrawiam
Narfas


To się nazywa w obustronnych automatach zwrotnicą.

[ Dodano: 2012-07-01, 23:40 ]
Cytat:
Gdzieś, kiedyś widziałem informację o stronie internetowej, gdzie zbiorczo są opisane kierunki nakręcania automatów, dzięki czemu wiadomo jak ustawić rotomat.
W większości przypadków samemu można do tego dojść, obserwując ruch rotora..


Nic nie trzeba obserwować , wystarczy dobry słuch.

Pozdro!!!
:
Ja na słuch biorę i lookam w którą stronę będzie "cykanie" :razz:

G. Gerlach - polskie zegarki

Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
:
patafian napisał/a:
Ja na słuch biorę i lookam w którą stronę będzie "cykanie" :razz:



O,o właśnie o to w tym wszystkim chodzi.

:
kaido2 napisał/a:
patafian napisał/a:
Ja na słuch biorę i lookam w którą stronę będzie "cykanie" :razz:



O,o właśnie o to w tym wszystkim chodzi.


Niestety, muszę polegać na wzroku, ale dzięki za poradę. :cool:

pozdrawiam
Narfas

:
W takim razie nie pozostaje nic innego jak zakup kwarca, bo jak zdechnie(co będzie zauważalne) to wystarczy zmienić baterie,gdzie nie będzie w czym wybrzydzać bo rozmiary jak i parametry baterii są znormalizowane.Jjedyne pretensje można mieć do producenta danej baterii,albo do sprzedawcy że sprzedał na wpół wyczerpaną.

Pozdro!!!
:
Troszkę odkopię temat.
Pytanie może śmieszne, ale... liczę na wyrozumiałość szanowych Kumotrów :wink:

Czy dla automatów z obustronnym nakręcaniem (w moim przypadku popularne werki Seiko i Orienta) ma znaczenie w którą stronę je nakręcamy w rotomacie?
Chodzi mi o to czy zawsze należy go nakręcać w jedną stronę, czy należy (np. ze względu na równomierne zużywanie się elementów mechanizmu) zmieniać kierunek (jeden cykl CW, następny CCW).
Czy ma to wogóle jakieś znaczenie?

:
Nie ma żadnego znaczenia.

Pozdro!!!
Spam
[Usunięty]
:
Zaba napisał/a:
czy zawsze należy go nakręcać w jedną stronę, czy należy (np. ze względu na równomierne zużywanie się elementów mechanizmu) zmieniać kierunek (jeden cykl CW, następny CCW).




...cały czas utwierdzam się w przekonaniu, że nie powinienem mieć automatu... to zbyt skomplikowane...

:
Dodam jeszcze ze w przypadku takiego Orienta 469 to same lewe obroty czy same prawe nie spowodują naciągnięcia spreżyny w mechaniźmie. Naciągnąć ją można jedynie przy obrotach przemiennych(LP,LP).

Pozdro!!!
Maras68
[Usunięty]
:
Kaido mam problem z orientem 469, nie nakręca mi się od ruchu dłoni, tylko muszę łapą powirować dobre kilka minut by się nakręcił nieco, do tego słyszalne szuranie i tarcie wachnika, pewnie się zdupczył i witaj serwisie :?:

:
O469 ma specyficzny naciąg automatyczny który działa tylko przy naprzemiennym ruchu wahnika i jest to najefektowniejszy naciąg z tych które dotychczas spotkałem. Zapewne w zespole automatu zeszła łapka spreżyny naciągu najprawdopodobniej poprzez fachowe złożenie tegoż zespołu. Wszystko jest tam tak spasowane że normalnie podczas uzytkowanie nie ma prawa dojść do takiej sytuacji.

Pozdro!!!
Maras68
[Usunięty]
:
Dziękuję Kaido, po urlopie oddam do serwisanta orienta i seiko niech się bawią, ja za cienki bolek do takich ingerencji póki co :neutral:

:
Tylko na wstępie zadaj podstawowe pytanie, czy w razie W maja do takiego starego Orienta podzespoły, bo to że serwis jest firmowy nie znaczy że w tym wypadku najlepszy.

Pozdro!!!
:
Jako dodatek do dyskusji: Orbita zmieniła i uzupełniła swoją bazę danych, są teraz nawet niektóre Seagulle,ale w Orientach nadal mielizna.
http://orbita.com/database-search/

pozdrawiam
Narfas

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.