Poprzedni temat «» Następny temat
Marina Militare opatentowanym znakiem towarowym Panerai ???
Autor Wiadomość
Blaz
[Usunięty]

 #46  Wysłany: 2012-08-14, 10:18   

I Sylwek Stallone też tam mieszka. :lol:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #47  Wysłany: 2012-08-14, 10:18   

To ogólnie taki straszak sądowy .. który i tak niczego nie wnosi .
_________________

 
 
kopeć 
Ryżowy Długiego Marszu
kopeć


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1128
Skąd: Szczecin
 #48  Wysłany: 2012-08-14, 14:56   

Bo to w sumie problem gigantycznej wartości dodanej i związanego z tym snobizmu posiadaczy oryginałów jest.
A ja jako fan (ze swoją Alphą) tej stylizacji to jak jestem postrzegany przez lojalne społeczeństwo? jako gwałtownik ideału, czy może "ło matko bosko" rewolucjonista jakiś? Chyba zboczyłem trochę z jedynie słusznej linii - wracając do tematu, ścigać można tylko to to co jest na danym terenie zastrzeżone, w UE to chyba jednak nie za wiele, mimo wszystko.
---
Koszty Panie Premierze, koszty rosną w tej biurokracji...to chyba nie nasz problem, co?

edytka:
Żeby się trzymać tematu, moim zdaniem zastrzeganie tego typu nazw jest niemożliwe, i tu wyrazy współczucia dla Producenta, nie mniej jednak, ja jako kupujący zamawiam sobie towar w kraju trzecim, i jeśli mój UC mi go nie zatrzyma jako podróbę to tyle mnie to obchodzi co nic.
I tak ni wiedzę szans na jakikolwiek kompromis pomiędzy różnymi stronami.

[ Dodano: 2012-08-18, 14:59 ]
Tak do podtrzymania rozgawora - można sobie na ten przykład zastrzec nazwę "Mercedes" jak taki Benz jeden, a przecież wszyscy wiedzą, że to popularne imię damskie...
Ostatnio zmieniony przez kopeć 2012-08-18, 15:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
meras
Ryżowy


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 385
 #49  Wysłany: 2012-08-19, 00:50   

Jak te włoskie małpy miały czelność nazwać tą swoją pożal się Boże marynarkę wojenną Marynarką Wojenną. Jawne naruszenie patentów.
To jest jednak nic w porównaniu do tych leni i cwaniaków Greków którzy mieli czelność wrzucić do alfabetu znak towarowy jedynego słusznego producenta księżycowych zegarków - Omegi :)
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #50  Wysłany: 2012-08-19, 09:10   

A jeszcze czelniejsza czelność jest Chińczyków, którzy kopiują Omegę znakiem Alpha. Pomijamy w tej chwili fakt, że to jest stara szwajcarska marka. :lol:
 
 
meras
Ryżowy


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 385
 #51  Wysłany: 2012-08-19, 23:36   

No i właśnie to mnie najbardziej dziwi. Czy ci grecy nie rozumieją że to stara szwajcarska marka? Na pewno trwa nieprzerwanie dłużej niż ten ich alfabet.
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #52  Wysłany: 2012-10-02, 01:19   

Generalnie się uspokoiłem cool
Fajny topik się zrobił..

Mnie akurat osłona koronki a'la pam się bardzo podoba, nawet jeżeli nie jest to szczyt wygody (głównie przy nakręcaniu, w noszeniu mi nie przeszkadza), a MM właśnie ze względu na skojarzenie z oryginałem jest dobrym wyborem.

Dodam także, że - pomijając mody (inna bajka) - nie bardzo mi się widzi kupowanie sterylnej tarczy - to trochę tak, jakbym kupił zegarek nie wiadomo skąd, jakaś podróba pewnie :P

A więc z budżetowych homarków - tylko MM, jak dla mnie, najlepiej 1950.

Radki też są spoko, dodam. Podoba mi się kształt tej koperty i tyle. ;)
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #53  Wysłany: 2012-10-02, 08:23   

jerry napisał/a:
nie bardzo mi się widzi kupowanie sterylnej tarczy - to trochę tak, jakbym kupił zegarek nie wiadomo skąd, jakaś podróba pewnie :P



Wszystkie B-uhry to podróby są... :))
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 11 razy
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #54  Wysłany: 2012-10-03, 10:04   

Miałem ongiś do czynienia z firmą Chrysler Corp., wówczas właścicielem marki "Jeep".
Podchodzili do promowania marki z bardzo mieszanymi uczuciami, bowiem obawiali się, że zostanie w końcu uznana (tak jak już jest u nas) za określenie rodzaju samochodu, a nie nazwę własną (markę), bo podobno zgodnie z ameryckim prawem nie wolno rejestrować jako marki słów "słownikowych" (stąd różne "RustEze"), a nawet można ponoć pozbawić markę zastrzeżenia. U nas chyba nie ma czegoś takiego, bo o ile pamiętam zarejestrowano już jakieś nazwy miast, a jakiś cwaniak porejestrował marki, które do niego nigdy nie należały, a tylko nie były zarejestrowane w Polsce (bodajże np. "Lay's") i groził procesem firmom, chyba doszło do ugody i parę groszy zarobił.
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum