profesjonalne wykonanie tarczy
Odpowiedz do tematu

: profesjonalne wykonanie tarczy
Hej,

dyskusje na temat utworzenia forumowego zegarka przyśpieszyły moje pytanie o to jak profesjonalnie wykonać tarcz?

Wariant 1 - malowanie

Jak wiadomo szczegóły malowania tarcz zegarkowych powalają. Jak zatem można to zrealizować?
Rozumiem, że zaczyna się od projektu wektorowego tarczy a później daje się to do malowania. Malowanie odbywa się w jakiej technologii? Tampodruk, który robią wyszystkie firmy zajmujące się nadrukami na długopisy reklamowe, czy coś innego? Czy są jakieś ograniczenia wielkości czcionek czy grubości linii?

Wariant 2 - wycinanie (kanapka)

Nie znam się na mechanice ale powiedzcie jak wycina się tarcz pod kanapkę? Jakie to maszyny i gdzie ewentualnie szukać wykonawcy. Tutaj także jak sądzę potrzebny będzie projekt w wektorze?

Ciekawi mnie to bardzo, choć szczerze przyznaję, że się nie znam. Marzy mi się jednak stworzenie własnego projektu tarczy i wykonanie jej. Będę Was zatem zamęczał różnymi pytaniami :)

Ritter
[Usunięty]
:
Wariant 3. Grawerka laserowa. Wtedy także projekt wektorowy i do dzieła. Są pewne ograniczenia np. kłopotliwe jest grawerowanie powierzchni silnie odbijających światło np. srebrzonych. Zawsze jednak można przed takowym pociągnąć tarczę czarnym flamastrem a po zmyć acetonem. Można też wypalić indeksy na wylot laserem w cienkiej blasze a następnie zespolić ją z blaszką, która będzie tłem. Tu da się nawet, po sklejeniu obu blaszek, wypełnić wycięte indeksy farbą w różnych kolorach.

:
Problemem przy wycinaniu indeksów w tarczy moga byc cyfry z dziura w środku np: 4,6,8,9,0. Nie każdemu sie podobają cyfry ''niedociągnięte'' jak w Panerai. A wkleic równo środek niełatwa sprawa...

:
To prawda. Kanapka jest tarczą specyficzną nie ma co ukrywać.

Ale nadal nie padła odpowiedz w temacie technologii - jakie maszyny itp?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.