Zdejmowanie i zakładanie wskazówek
Odpowiedz do tematu

: Zdejmowanie i zakładanie wskazówek
Hej,

generalnie wszędzie można dostać sprzęt do zdejmowania wskazówek. Super. Ale jak już je zdejmę to jak je założyć? :)
Czy do tego też trzeba jakiegoś sprzętu?

:
Dopasuj sobie jakieś cienkie tulejki, np. z wkładów do długopisów.

:
jaro19591 napisał/a:
Dopasuj sobie jakieś cienkie tulejki, np. z wkładów do długopisów.


OK, rozumiem, że wystarczy tulejką docisnąć i po zawodach :)
Dzięki!

:
ustaw rowno obydwie na 12 tej i tak zaluz a potem pokrec koronka czy dobrze chodza i nie zaczepia sie o siebie

:
W tym celu można użyć rożnych dziwnych przedmiotów takich jak na przykład : patyczek od lizaka, końcówka strzykawki lekarskiej, rożnego rodzaju cienkie plastikowe rurki.
Zakładając wskazówkę godzinową nie musimy jej specjalnie ustawiać, zakładamy ją w dowolnej pozycji na tarczy, powinno to wyglądać mniej więcej tak. Kładziemy wskazówkę godzinową na osi koła godzinowego i dociskamy ją"przyrządem" tak aby była ułożona równolegle do tarczy , następnie kręcimy koronką tak aby ustawić ją na dowolnej pełnej godzinie, ja zwykle ustawiam na godz 3 lun 6, potem ustawiamy wskazówkę minutową na godzinie 12 i "przyrządem" o średnicy wewnętrznej dopasowanej mniej więcej do rozmiaru wewnętrznego wskazówki dociskamy ją tak aby pozostała na swoim miejscu , czyli dokładnie na godzinie 12.

:
...no jakie to proste wszystko jest :twisted:

:
kłopot pojawia się w zegarkach z kalendarzem. Wpierw należy doprowadzić za pomocą koronki do przeskoczenia daty i w tej pozycji zainstalować wskazówkę godzinową na pozycji 12 - potem jak napisał Sylwek.

:
Alez to jest Maxiu proste, tylko trzeba być uzdolnionym manualnie a nie do sztachety przywykłym jak niektórzy :twisted:

:
Koledzy mam prośbę czy mógłby któryś z Was zrobić mały tutorial ze zdjęciami jak sciągać i zakładać wskazówki :?: Przygotowuję się psychicznie do demontażu, ale ciężko mi wyobrazić sobie jak to ściagnąć, a potem założyć :lol:

:
a sprzęt do zdejmowania masz?
zobacz TUTAJ

Ostatnio zmieniony przez blasinski 2010-06-09, 23:39, w całości zmieniany 1 raz
:
Mam zamiar zakupić :smile:
Dzięki za linka dokładnie o to mi chodziło :smile:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.