Gdzie kupic blachę stalową 316L 0,3mm?
Odpowiedz do tematu

: Gdzie kupic blachę stalową 316L 0,3mm?
Poszukuję blachy stalowej na tarcze do Fochowych zegarków.

Grubość (S) [mm]:0,3
Stal[AISI]:316L
Wykończenie:polerowane

Znalazłem w http://www.italinox.com.pl/ ale mają tylko w arkuszach 1x2m i na moje pytanie o mniejsze rozmiary czy możliwość pocięcią odpowiedzieli tak qwa lakonicznie (delikatnie to ujmę), że strzelam focha i ch^ja tam kupię prędziej niż kwasówkę!

No ale do rzeczy. Gdzie można kupić 50cm x 50cm polerowanej kwasówki 0,3mm?

Foch und Ch.
:
Nie kupisz. Takie arkusze to standard jest w firmach stalowych.
Chyba że w firmie która kupuje dże arkusze i im zostało.
Zapytaj Andre, on jest naszym forumowym blachmistrzem :P

:
Spróbuj na okolicznych złomach, na taką cieńszą jest większa szansa niż grubą.

:
Na złomach nie znajdzie kwasówki, tylko zwykłą czarną stal. Prędzej w punktach skupu metali kolorowych, bo niektóre z nich skupuja tez kwasówkę własnie.

:
W moich okolicach praktycznie każdy złom prowadzi skup metali kolorowych.

:
Nie za bardzo mam czas włóczyć się po złomach. Wolałbym znaleźć coś w necie :(

Foch und Ch.
andre
[Usunięty]
:
Zapytam i dam znać.

:
z racji branży w jakiej pracuje (handel stalą) miałem niestety kontakt z italinoxem i... nie polecam. "firmowo" starają się być nieprzyjemni (taka jedna pani delikatnie rzecz mówiąc opier...ła mnie, że śmiem dzwonić do nich i pytać o materiały spoza ich programu magazynowego). nie polecam kontaktów z nimi.

Skąd jesteś Kubama - coś postaram się dla Ciebie lokalnie namierzyć. Najlepiej szukać w firmach zajmujących się przetwarzaniem stali - mogą wyciąć, a inna sprawa że zawsze im coś zostaje z produkcji (np. firmy wycinające laserem).

Warto też spojrzeć na allegro - czasem można upolować jakieś arkusze (znalazłem tak blachę miedzianą na podkładki kiedyś).

:
Dzieki Panowie. Corten, nadaję z Wawy.
Na allegro znalazłem dostawcę na miedź, mosiądz itp ale tu chodzi o stal i robi sie kiepsko.

Foch und Ch.
:
Arkuszy nie kupisz w zasadzie mniejszych niż 1000x2000 bo to standard jest w obrocie i nikt nie będzie czekał pół roku aż znajdzie się chętny na pozostałą wycinankę. Powinienem byc w stanie załatwic 0,3 u siebie - jakieś odpady, zapytam tez zaopatrzenia gdzie kupowali. Jak potrzebujesz coś poza kawałkiem blachy który da się wysłac pocztą to moze uda się znaleźć taśmę z takiej blachy - zdecydowanie bardziej sensowne w twoim wypadku. Jak wciaz jest potrzebna to pisz na pw.

:
A może w punktach naprawiających zmywarki - dostaniesz kawałek.
Zmywarki są z nierdzewki i to dośc cienkiej ( w przeciwieństwie do bębna z pralki - on jest solidniejszy).

:
Dobra, udało się. Czekam na dostawę.

Namiar:
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=10121018

Kupowałem u Pani Anny miedź i mosiądz. Nie wystawiała tam stali ale dopytałem się i okazało się, że ma kwasówkę 0H18N9

Cena za formatkę 10cm x 20cm:
0,5 mm - 4,50 zł
0,8 mm - 6,50 zł
1,0 mm - 8,00zł
1,2 mm - 9,00 zł
1,5 mm - 12,50 zł
2,0 mm - 15,00 zł
2,5 mm - 17,50 zł
3,0 mm - 20,00 zł

Foch und Ch.
:
Jak coś to prawdopodobnie bedziemy kupowac pod pewne zamówienie 0,5 z nierdzewki to mogę jakies odpady zorganizować, stal nierdzewna o powierchni porównywalnej z kiepskim lustrem - super wygląda. Tylko to raczej jest martenzytyczna stal więc na elementy mające bezpośredni styk ze skórą to średnio się nadaje, ale na np. tarcze ok.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.