Poprzedni temat «» Następny temat
Identyfikacja mechanizmu
Autor Wiadomość
archos
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2012-09-04, 23:16   Identyfikacja mechanizmu

Witam .Jako ,że to mój pierwszy post witam wszystkich.

Przechodząc do sedna sprawy.
Na urodziny dostałem od żony (nieopatrznie wspomniałem kiedyś u zegarmistrza ,że ten mi się podoba) automat RN10C19 firmy RUBICON. Wykonanie może nienajgorsze ale, no właśnie ale. Sprzedawca prawdopodobnie wcisnął kit żonie ,że werk to Miyota od citizena. Co prawda nie znam sie za bardzo ale mi to wygląda na Shanghai SB1Z.
Przepraszam, że nie wstawiam moich zdjęć ale obecnie po wakacjach na plaży mój aparat zastrajkował. Podaję linka do allegro gdzie sprzedają to samo.RUBICON
Proszę o odpowieć co to za werk?
W zasadzie to nie wiem czy martwić się czy cieszyć -odchyłka na dobę to 4 sekundy na plus.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #2  Wysłany: 2012-09-05, 06:59   

Marnie widać,ale wygląda na Szanghaja.
Cieszyć się. W przeciwieństwie do Miyoty - ma dokręcanie i hakuje. To dobry mechanizm, używa go np. Alpha.
Rubicon stosuje też Miyoty.
_________________
 
 
Spam
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2012-09-05, 07:15   Re: Identyfikacja mechanizmu

archos napisał/a:
W zasadzie to nie wiem czy martwić się czy cieszyć -odchyłka na dobę to 4 sekundy na plus.


W mechanikach odchyłki to norma... mniejsze czy większe...


archos napisał/a:
nieopatrznie wspomniałem kiedyś u zegarmistrza ,że ten mi się podoba


...no niestety... trzeba brać odpowiedzialność za słowa :P
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #4  Wysłany: 2012-09-05, 11:39   

Z taką odchyłka dostałby certfikat chronometru COSC :))
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #5  Wysłany: 2012-09-05, 11:46   

Żeby nie było to tamto, nastajaszcza Miyota w nastajaszczym Rubiconie :

_________________
 
 
archos
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2012-09-05, 12:20   

Dziś potwierdziłem, że werk to Shanghai SB1Z. Znalazłem stronę ze zdjęciami Shanghaii , zegarki te miały identyczne werki co w moim.

Z tego co wiem Shanghai SB1Z jest dość udaną kopią (podróbką) ety 2824-2 z malutkimi modyfikacjami. :idea:
Chciałem też zapytać się Was czy sprężynowanie wachnika (odkręcanie się czasami z dużą prędkością) to nie wada jakaś ,ale czytałem ,że ety tak mają :głową w mur: Chodziaż dziwne jest dla mnie ,że nawet lekkie położenie zegarka na stole lub jakiąś poziomą powierzchnie powoduje tak duże odkęcenie się sprężyny ( bo rozumiem,że odręcanie się wachnika powoduje sprężyna) . Czasami nawet przechylenie ręki powoduje szybkie kręcenie się rotora -bardzo słyszalne i wyczuwalne.

Z innej beczki - nie myślałem ,że w Polsce serwisują ten mechanizm na gwarancji, a jednak pifko
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #7  Wysłany: 2012-09-05, 12:50   

Nie robią łaski, kupiłeś zegarek w oficjalnym źródle, a sama marka też należy do polskiej spółki.
To nie jest podróbka 2824, to jest standardowy mechanizm z dołożonym modułem automatu przypominającym konstrukcyjnie 2824.

A takie kręceni się wahnika często zdarza się przy mechanizmach z jednokierunkowm nacigiem,i nie jest niczym nieprawidłowym.
_________________
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2012-09-05, 12:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #8  Wysłany: 2012-09-05, 23:07   

ALAMO napisał/a:

To nie jest podróbka 2824, to jest standardowy mechanizm z dołożonym modułem automatu przypominającym konstrukcyjnie 2824.


Automatyka 2824 przypomina konstrukcyjnie 70% mechanizmów automatycznych, produkowanych seryjnie za czasów świetności Ebauches SA.

Gb
 
 
archos
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2012-09-06, 14:48   

Mam jeszcze jedną prośbę. Pomóżcie mi udowodnić sprzedawcy (niedowiarek) ,że to nie jest werk miyoty. Same zdjęcia nie wystarczą. Najlepiej jakiś link do fabryki, lub sklepu sprzedającego tylko mechanizmy.
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #10  Wysłany: 2012-09-06, 15:10   

A co Ty chcesz mu udowaniać? To że nadaje się do zwolnienia?
_________________
Pozdro!!!
 
 
archos
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2012-09-06, 20:33   

Może nieprcyzyjnie się wyraźiłem, wdałem się w dyskusje z sprzedawcą z allegro. Tego, którego linka wstawiłem w pierwszym poście. Może niepotrzebnie, ale wciska kit ludziom. :wkurzony:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #12  Wysłany: 2012-09-06, 20:42   

Prawdę mówiąc, to nie bardzo wiem o co ci kaman specjalnie facepalm
Dostałeś mechanizm de facto lepszy od Miyoty - ma dokręcanie i hakowanie, moduł automatu wprawdzie jest zbliżony do ETA, ale jest wykonany z przyzwoitych materiałów. kaido2 taki sam werk przećwiczył ostatnio, bo go ma. Przyzwoita maszyna.
Jeśli facet w dyskusji domaga się 'linków do sklepów', to to już samo w sobie jest żenadą. Mogę ci podesłać fotki Miyoty, i fotki dokładnie tego Szanghaja. To są inne mechanizmy. Widać to gołym okiem.
_________________
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #13  Wysłany: 2012-09-06, 21:47   

A gdzie on podobny do ety jest? To zypełnie inny mechanizm jednakże podobieństwo może tuy byc takie że oby wa mają wychwyt szwajcarski kotwicowy :)) Co do samego Shanghaia SB1Z zastrzeżeń nie mam.
_________________
Pozdro!!!
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #14  Wysłany: 2012-09-06, 22:21   

Zobacz na moduł automatu. Identyczne wizualnie dwie zębatki. W środku nie wiem - ja nie rozbierałem.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum