Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Tomek
2014-10-10, 11:37
POKAŻ CO MASZ NA NADGARSTKU LUB W KIESZENI...
Autor Wiadomość
Maras68
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2013-12-08, 13:52   POKAŻ CO MASZ NA NADGARSTKU LUB W KIESZENI...

ZACZYNAMY:

dziś u mnie od rana stareńki LANCO:

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2014-04-30, 07:41, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Spam
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2013-12-08, 14:05   

...no... nareszcie topic dla nas pifko ...będzie się można głębiej zintegrować :))
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2013-12-08, 14:11   

....właśnie każdego dnia zegarki z lat 1700-1980 powinny tu lądować,
Serdecznie Wszystkich lubiących klimaty Vintage - szeroko pojmowane -

Zapraszamy pifko
 
 
Spam
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2013-12-08, 14:25   

Maras68 napisał/a:

Serdecznie Wszystkich lubiących klimaty Vintage - szeroko pojmowane -


...jak tak to nie mogę sobie odmówić :))

...mięsień sojuza...

 
 
Maras68
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2013-12-08, 14:26   

a ja popołudniu tak:

 
 
Narfas
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Poznań
 #6  Wysłany: 2013-12-08, 15:07   

Dla tego wątku aż wyciągnąłem dawno nieużywany aparat.



Nowy nabytek dziś na nadgarstku. Chyba późne lata '30 w ładnym stanie, mikrus - jakieś 31mm zgodnie z ówczesną modą, jeszcze przed zabiegami konserwatorskimi. Co ja się wczoraj nakląłem, żeby z tego ściągnąć obrzydliwą stalową bransę z resztkami pozłoty... (końcówki bransy na chama zaciśnięte na pręcikach do paska)

Przy okazji: jak oczyszczacie wskazówki z rdzy i je zabezpieczacie? Mam paru pacjentów do takiej operacji.

pozdrawiam
Narfas
 
 
Woj_Woj 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 2068
Skąd: Wlkp.
 #7  Wysłany: 2013-12-08, 16:01   

Czyste chwalipięctwo ... od niedawna odkrywam jego uroki ... jak ja mogłem dotychczas tego nie doceniać :facepalm: :głową w mur:


Proponuję odrobinę bardziej elastyczną formułę ... mam obawy, czy jesteśmy w stanie uciągnąć więcej niż jeden taki wątek ... ale kto wie? ;)

Dlatego moja propozycja na początek to połączenie ... tego i owego. :D

Kilka dni temu otrzymałem okazałą paczkę ... z bardzo mizerną zawartością ...

Opis lakoniczny, zdjęcia mizerne, firma większości nieznana ;) ... uwielbiam to. :))


Czasami trochę orientacji się przydaje ... trafiłem już wcześniej na markę Eska Watch Co. i zapamiętałem z bardzo stylowych zegarków z lat 50/60.
Koperta wyglądała na stalową. Automat to w takich zegarkach w tym czasie właściwie tylko Felsa, AS lub ETA ... czyli przyzwoity standard. ;)

No i mamy. :))



Własnoręczna delikatna polerka koperty i szkiełka ... koperty jak się okazało stalowej. :))

Wczoraj było trochę światła ...

Dzisiaj już ogromna frajda na łapce ... jestem bardzo zadowolony. :)) :))


Przyzwoite 35mm ... wszystko oryginalne ... koronka sygnowana "SK" ... piękna dwutonowa tarcza ... malina. :))


W środku AS 1361


Jeśli Kumotrzy uważają, że jesteśmy w stanie pociągnąć osobno także nowe staruszkowe nabytki, to można przenieść.
Ostatnio zmieniony przez Woj_Woj 2013-12-15, 14:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Narfas
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Poznań
 #8  Wysłany: 2013-12-08, 16:08   

Cytat:
Jeśli Kumotrzy uważają, że jesteśmy w stanie pociągnąć osobno także nowe staruszkowe nabytki, to można przenieść.

Myślę że przydałby się wątek będący połączeniem nowych nabytków i porad konserwacyjnych.
W "nowych nabytkach" są raczej prezentowane nowe zegarki, no i to raczej niewłaściwy wątek na porady "co z tym zrobić".

pozdrawiam
Narfas
 
 
Spam
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2013-12-08, 16:26   

Narfas napisał/a:
Cytat:
Jeśli Kumotrzy uważają, że jesteśmy w stanie pociągnąć osobno także nowe staruszkowe nabytki, to można przenieść.

Myślę że przydałby się wątek będący połączeniem nowych nabytków i porad konserwacyjnych.
W "nowych nabytkach" są raczej prezentowane nowe zegarki, no i to raczej niewłaściwy wątek na porady "co z tym zrobić".

pozdrawiam
Narfas



...konsensus do osiągnięcia będzie trudny... wątki z poradami a raczej zapytaniami to jak dotąd każdy zakłada sam ogólnie w Zakładzie starego zegarmistrza - Warsztacie... a jak kto przeprowadzi sam SPA to się chwali i tak... i niestety za wiele tego nie ma...
 
 
Woj_Woj 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 2068
Skąd: Wlkp.
 #10  Wysłany: 2013-12-08, 16:27   

Narfas,

Ja się dopasuję ... trochę mało nas tylko ... choć ożywienie ostatnio wyraźne. :))

A Technos bardzo ładny ... tarcza w świetnym stanie. pifko

O wskazówkach wolę się nie wypowiadać ... ja abnegat manualny jestem ... do wnętrza nie sięgam a wskazówek się boję. :(

Moja walka z lumą przynosi efekty loteryjne ... rdzę, jeśli jest okropna, traktuję delikatnie, tak "po wierzchu" papierkiem 2500 i zostawiam.
Ostatnio zmieniony przez Woj_Woj 2013-12-08, 16:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2013-12-08, 17:28   

Nafras - Technos super pifko

Wojtas - Twój nabytek też daje radę, ciekawy malec :)

Spam - pifko
Ostatnio zmieniony przez Maras68 2013-12-08, 19:13, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Jacobi 
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 12 razy
Wiek: 65
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 14628
Skąd: Warszawa
 #12  Wysłany: 2013-12-08, 19:19   

Jestem za pifko , a nawet przeciw :)) , a swoje staruchy niebawem obfocę
_________________
Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2013-12-08, 19:20   

Jacobi pifko
 
 
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #14  Wysłany: 2013-12-08, 21:04   

Narfas napisał/a:
jak oczyszczacie wskazówki z rdzy i je zabezpieczacie? Mam paru pacjentów do takiej operacji.

ja pacjenta daję na pudełko zapałek, papier ścierny wodny i jedziemy. Później modelarski lakier bezbarwny pędzelkiem lub jak chce mi się przedmuchać areograf to właśnie nim hmmm nie wiem czy dobrze robię ale jakoś dotychczas dawało radę jak na moje potzreby
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
 
 
Narfas
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Poznań
 #15  Wysłany: 2013-12-08, 21:10   

Ciniol napisał/a:
Narfas napisał/a:
jak oczyszczacie wskazówki z rdzy i je zabezpieczacie? Mam paru pacjentów do takiej operacji.

ja pacjenta daję na pudełko zapałek, papier ścierny wodny i jedziemy. Później modelarski lakier bezbarwny pędzelkiem lub jak chce mi się przedmuchać areograf to właśnie nim hmmm nie wiem czy dobrze robię ale jakoś dotychczas dawało radę jak na moje potzreby

Bez żadnej nafty czy innych wynalazków, tylko na mokro z wodą tym papierem?

pozdrawiam
Narfas
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum